Spławik i Grunt - Forum

TECHNIKI WĘDKARSKIE => Spinning => Wątek zaczęty przez: Mateo w 28.11.2014, 20:36

Tytuł: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mateo w 28.11.2014, 20:36
Ciekawe czy ktoś z kolegów łowił metodą Drop Shot.
Ja przyznam szczerze, że nie próbowałem jeszcze. Jiguję, łowię z opadu, na boczny trok, ale na Drop Shota jeszcze nie próbowałem.
Myślałem, żeby w tym sezonie spróbować jej spod lodu.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: beton w 28.11.2014, 21:47
a co to jest bo pierwsze slysze :P
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Luk w 28.11.2014, 23:18
W UK Angole oszaleli na punkcie drop shota. Coraz więcej wędkarzy, w tym wyczynowców spod znaku spławika i gruntu łowi w ten sposób... ;) Drennan i Korum wypuscili zestawy do tej metody ostatnio...

A Polacy w UK się śmieją, bo siekają szczupłe i okonie na gumy na spina ;) W niedzielę wybieram się na sesję spinningową, moze dane mi będzie podrop shot'ować... ;)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mateo w 28.11.2014, 23:26
Ta metoda wydaje się być szczególnie efektywna przy łowieniu z łodzi.
Ciekawe czy również z brzegu można osiągnąć dobre wyniki.
Bardzo ciekawe te ciężarki Drennan wypuścił.
Ja będę chciał spróbować tego użyć spod lodu.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: luksaj w 29.11.2014, 00:34
Obecnie rzadko łowię na drop shot bo akurat tu gdzie mieszkam nie ma takich łowisk i ryb w pobliżu ,ale swoja przygodę z drop shot zacząłem jakieś 13 lat temu .Mateo , z racji że do dziś dnia nie łowiłem z pod lodu  ,nigdy nie pomyślałem że można by było zastosować własnie tą metodę w wędkarstwie pod lodowym  może to być całkiem całkiem skuteczne  .Ja głównie łowiłem na nią Bassy ,skuteczna okazała się również na sandaczach i w niektórych przypadkach była jedynym wyjściem na szczupaka  w mocno zarośniętych roślinnością łowiskach bo ostrze haczyka schowane w przynęcie pozwalało praktycznie ślizgać się nią po zaczepach  minimalizując straty w przynętach jak i również pozwalała na skuteczniejszą prezentację niż inne rodzaje przynęt .Ta metoda na rzeki się nie nadaje ale na wodę stojącą to jak najbardziej . Oczywiście w wertikalu też można tym wywijać cuda wianki .Warto poświecić trochę czasu tej metodzie ,choć momentami zdaje sobie sprawę że w Polsce mamy bardzo kiepski rybostan drapieżnika i biało ryb tez spada  na łeb na szyje . Wędkarz stosując nie raz bardzo skuteczne techniki łowienia w idealnych miejscach nie łowi nic bo np. na 100 kozackich miejscówek przypada 10 ryb , ale właśnie te 10 ryb zna już 101 chwytów jak nie dać się nabrać a my im pokażemy sto drugi  chwyt jak je   przechytrzyć ,bo zostały te co nie jedno widziały .
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Luk w 29.11.2014, 06:52
No niestety, w Polsce spinning jest bardzo popularny, na dodatek mięso drapiezników jest cenione o wiele bardziej niż zwykłej białej ryby. Efektem jest przetrzebiony jak cholera rybostan, zwłaszcza ten z zębami...

Myślę, że drop shot na łowienie spod lodu może być idealny. Ciekawe jak często będzie bił szczupak... ;) Wg mnie w ogóle takie łowienie jest dobre na drapieżnika, zwłaszcza gruby okoń może się tym zainteresować! A jakim zestawem będziesz łowił? Drennana?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mateo w 29.11.2014, 19:10
Pomyślałem właśnie o łowieniu spod lodu, bo od kilku lat łowię spod lodu tylko i wyłącznie okonie na spinning i mormyszkę.
Kiedyś lubiłem łowić grube płocie spod lodu na spławik, ale ostatnio w moich akwenach tej większej płoci jest jak na lekarstwo - wszystko karłowacieje, bo za mało drapieżników.

Widzę często, zaglądając w przerębel, jak biorą okonie. Duży okoń potrafi długo siedzieć i gapić się na blaszkę. Wiadomo, że blaszka ucieka w różnych kierunkach, zaś przynęta na drop-shocie nie będzie tak uciekać i może bardziej podrażnić okonia do brania. Wiem też jak ważne jest często utrzymanie przynęty na stałym poziomie. Po podbiciu blachy ważne jest, żeby opadła ona na stały poziom, bo ten okoń tam stoi i czeka. Przy drop-shocie można elegancko sobie takie poziomy ustalać.
Liczę też, że przynęta gumowa w różnych kolorach może okazać się skuteczniejsza niż blaszka.

Spodobały mi się te ciężarki z Drennana, bo mają takie gruszkowate zakończenie, co sprawia, że zestaw może się łatwiej kiwać na boki - ciekawie to wymyślili. Poza tym wykonanie takich powlekanych ciężarków z pewnością będzie nienaganne - patrząc na ciężarki, które Drennan obecnie produkuje. A wiadomo co się dzieje w pudełku ze zwykłymi pałeczkami ołowianymi.
Co do przynęt, to podejrzewam, że wybór gumek drop-shotowych na polskim rynku może być znacznie lepszy niż w UK.
Nie ukrywam jednak - kusi mnie, żeby na próbę wziąć parę paczek tych nowych Paddle Tail i Split Tail.

Fajne haczyki do tej metody produkuje Savage Gear. Mają taką dodatkową tulejkę przy oczku, a przeciągnięcie przez nią linki powoduje lepsze ustawienie haka.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Petr54 w 10.12.2014, 23:26
Od 3 miesięcy i ja łowię tą metodą.
Pokazał mi pewien anglik jak się łowi i muszę powiedzieć że lekko.
Dlaczego ?
Musi do tej metody być kij nie długi , lekki z bardzo miękką szczytówką. Inaczej zawiązany hak (na stałe ) i ciężarek z możliwością zmiany miejsca na końcu żyłki.
Po zarzuceniu kij musi pracować szczytówką a zawieszona na haku lekka bardzo cienka i miękka gumka przypominająca rybkę musi udawać zdechlaka  :-[ Tak mi tłumaczył.
No i poszedłem nad wodę próbując poszaleć  ;). Kilka rzutów i ołów poleciał w krzaki , została tylko guma. Potem guma się urwała gdzieś na dnie a przy wyciąganiu z wody reszty zestawu mały okonek zaatakował mój ołów.  Wróciłem do domu bez złowionej ryby po dwóch godzinach bo lało jak cholera.
Takie początki  :D, teraz jest lepiej , w sumie złowiłem kilka ładnych okoni i dwa szczupaczki  na Tamizie. W sobotę lub w niedzielką znowu pojadę potrenować.
Powiem tak ! ,
Metoda może i dobra jak to mówią na Bassa ale na prawdę trzeba się do nie przyzwyczaić i strach pomysleć co będzie jak weżmie większy szczupak.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: bigdom w 07.01.2015, 19:47

Jak się okazuje, to leszcze i karasie też na to wchodzą. Sam na to nie łowiłem, ale może być ciekawie.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: ON i ONA w 07.01.2015, 22:18
Super metoda, a czy odległość ciężarka do chaczyka jest zależna od głębokości ,sam nie wędkuje w ten sposób pytam z ciekawości
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Karolo w 09.11.2015, 11:54
Witam serdecznie :) nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tu..
Jako, że mamy jesień a co za tym idzie ciężko u mnie o konkretny białoryb to w zeszłym roku zaczełem swoja przygode ze spinningiem. I nie ukrywam, że bardzo mi się spodobało ;)) w tym roku planuje dodać nowa metodę jaką jest właśnie drop shot! I tu rodzi się pytanko... czy polecacie jakaś wędkę typową do tej metody?? Granica lezy w 250-300 zł..
Z góry dzieki za pomoc :)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mateo w 09.11.2015, 13:57
Czołem!
A będziesz głównie poławiał z łodzi czy z brzegu?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Marcin w 09.11.2015, 13:59
A czy drop shot nie jest w Polsce zabroniony?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mosteque w 09.11.2015, 14:19
Słyszałem, że jest to kwestia interpretacji przepisów. Także i pod tym względem polskie prawo pozostaje jeszcze w poprzednim tysiącleciu. Podobno niektórzy nadgorliwcy z małym fiutkiem twierdzą, że jest to łowienie na szarpaka i trochę już mandatów ludzie dostali. Czytałem gdzieś właśnie taką interpretację kogoś wysoko w PZW.

W RAPR czytamy, że zakazane jest:
7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem – 200 zł.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Marcin w 09.11.2015, 14:32
Generalnie w Polsce zabronione jest podobno wędkarstwo wertykalne, jedyny wyjątek to łowienie spod lodu. A dropshot polegający na wyrzuceniu przynęty na jakąś odległość i zwijaniu jej będzie chyba bardzo podobny do bocznego troka?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mateo w 09.11.2015, 14:40
Niektórzy znawcy tematu uważają, że dropshot stworzony jest do połowu ze środków pływających i tylko wtedy można dobrze wykorzystać tę technikę. Zapewne łowienie z łodzi daje możliwość bardziej precyzyjnego operowania tą techniką.

Z reguły używa się tu czułych, szybkich wędzisk o długości około 2 metrów.
Wędziska takie charakteryzują się tym samym, co wędki do łowienia metodą jigowania. Tutaj też trochę o takich wędkach pisaliśmy -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2430.0
Można powiedzieć, że drop shot to z założenia vertical jigging. Choć obecnie coraz bardziej popularne jest łowienie z brzegu.

Sam nie łowię na dropshota, ale trzymałem w ręku parę wędek dedykowanych tej metodzie:
Team Daiwa Drop Shot - super kij, ale też drogi.

Oglądałem też kiedyś Dragon Millenium HD Drop Shot. Mam wędkę z tej serii do bocznego troka i jestem zadowolony. Myślę, że Dragon robi przyzwoite kije. Wyczynowi spinningiści często drwią z Dragona, ale moim zdaniem (pomijając zabiegi reklamowe firmy) te kije naprawdę nie są złe. Bez względu na to gdzie i z czego są produkowane.

Dobre jakościowo wędki do Dropshota wypuścił również Drennan w serii E-Sox.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Luk w 09.11.2015, 14:48
Słyszałem, że jest to kwestia interpretacji przepisów. Także i pod tym względem polskie prawo pozostaje jeszcze w poprzednim tysiącleciu. Podobno niektórzy nadgorliwcy z małym fiutkiem twierdzą, że jest to łowienie na szarpaka i trochę już mandatów ludzie dostali. Czytałem gdzieś właśnie taką interpretację kogoś wysoko w PZW.

W RAPR czytamy, że zakazane jest:
7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem – 200 zł.

Olałbym to. Sam zestaw do dropshota to delikatna wersja zwykłego zestawu do jigowania, i uświadamiałbym strażników, że łowię na to okonie, ewentualnie jakieś sandacze i szczupaki, nawiązywałbym do ich inteligencji ;D Przyjąłbym też linię obrony, że ja poruszam przynętą w poziomie (bo to dropshot - więc wykonuje się ruchu różne-różniste, nie pionowe wcale)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Karolo w 09.11.2015, 14:52
Czołem!
A będziesz głównie poławiał z łodzi czy z brzegu?

Zapewne złotego środka by to pogodzić nie będzie ale będę łowić zarówno z brzegu jak i z łodzi :/
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mosteque w 09.11.2015, 14:55
Słyszałem, że jest to kwestia interpretacji przepisów. Także i pod tym względem polskie prawo pozostaje jeszcze w poprzednim tysiącleciu. Podobno niektórzy nadgorliwcy z małym fiutkiem twierdzą, że jest to łowienie na szarpaka i trochę już mandatów ludzie dostali. Czytałem gdzieś właśnie taką interpretację kogoś wysoko w PZW.

W RAPR czytamy, że zakazane jest:
7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem – 200 zł.

Olałbym to. Sam zestaw do dropshota to delikatna wersja zwykłego zestawu do jigowania, i uświadamiałbym strażników, że łowię na to okonie, ewentualnie jakieś sandacze i szczupaki, nawiązywałbym do ich inteligencji ;D Przyjąłbym też linię obrony, że ja poruszam przynętą w poziomie (bo to dropshot - więc wykonuje się ruchu różne-różniste, nie pionowe wcale)
Lucjan, dlatego wspomniałem o panach z małym fiutkiem - takiemu nic nie przetłumaczysz. Czuje władzę i ci przysra mandat, bo może. Przecież ludzie, którzy ten mandat dostali, też się bronili.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Luk w 09.11.2015, 15:17
Wiem... Ale zawsze można później dochodzić swoich praw. Jeżeli wydarzy się raz taki precedens, że ktoś by się obronił, wtedy w całym kraju powinno już być normalnie. Ktoś mógłby się też doczepić do łowienia tyczką, że się co chwila podciąga zestaw do góry! ;D

Normalnie trzeba być idiotą aby się kogoś czepiać za coś takiego. Jeżeli jeszcze ktoś ryby wypuszcza, to w ogóle można takim strażnikom pogratulować intelektu. Bo przepisy są po to aby chronić ryby. Jeżeli zmieniają się techniki wędkarskie, bo taka ewolucja to coś normalnego, a przepisy stoją w miejscu (jak też ludzie z ZG), normalna osoba kontrolująca wie jak się zachować. Ale jak ktoś ma kompleksy i przez moment chce pokazać innemu kto tu ma władzę... :o
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Karolo w 09.11.2015, 17:18
Na całe szczęście Panowie którzy sprawdzają u nas zezwolenia są bardzo wyrozumiali i nie czepiają się drop shotowców :) Na moim jeziorku 2 wędkarzy głównie łowi tą metodą i właśnie od nich to podpatrzyłem ;) Rozmawiałem z nimi na temat tej metody i podzielonej opinii na legalność owej metody. I to właśnie oni powiedzieli mi o tym, że nikt z "normalnych" ludzi się ich nie czepia. A już na pewno nie osoby ich kontrolujące :)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: fish007 w 09.11.2015, 17:47
Ciekawa metoda ale nie wszędzie mi się sprawdziła, dobrym miejscem są u mnie głębokie żwirownie oraz Wisła powyżej Jeziora Goczałkowickiego, oprócz typowych przynęt do drop shota polecam puchowce wykonane na hakach z długim trzonkiem, niekiedy bywają o wiele bardziej skuteczne niż przynęty gumowe.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Karolo w 09.11.2015, 17:53
Ciekawa metoda ale nie wszędzie mi się sprawdziła, dobrym miejscem są u mnie głębokie żwirownie oraz Wisła powyżej Jeziora Goczałkowickiego, oprócz typowych przynęt do drop shota polecam puchowce wykonana na hakach z długim trzonkiem, niekiedy bywają o wiele bardziej skuteczne niż przynęty gumowe.

Hmmm co prawda dopiero będę zaczynał shotować ale te puchowce tez ciekawie wyglądają :)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: koks w 09.11.2015, 20:38
Mozna schować hak w przynęcie i olać jakiekolwiek głupie przepisy - no bo co to za szarpak ze schowanym hakiem ;)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: koks w 09.11.2015, 21:00
Dobre jakościowo wędki do Dropshota wypuścił również Drennan w serii E-Sox.

Akurat do wszystkiego co zwiazane ze spinningiem, castingiem, dropshotem itd nie polecałbym wędzisk Drennana (spławik i feeder jak najbardziej - z ręka na sercu polecam). Oni maja takie pojecie o robieniu blanków do tej metody co ja. Generalnie strzelam, ze Peter Drennan zleca  jakiejś chińskiej czy tajwnskiej firmie wykonanie blanków do tej metody włącznie z projektem blanku (no bo skad niby on ma wiedzieć, jak zrobić blank pod dropshota).
Jak Luk słusznie zauważył, angole złapali hopla na dropshota (głownie za sprawa internetu i amerykańców - w koncu gadaja tym samym językiem)  dlatego tez Peter Drennan jako dobry marketingowiec zauważył nisze dla nowej działki wędkarstwa w Anglii i stad ta seria wedzisk Drennana.

Wg mnie są 2 kraje na świecie, które projektują dobre blanki spinningowe/castingowe/dropshotowe itd - sa to USA i Japonia.
Jeżeli chodzi o robienie kiji z tych blanków to do tych krajów dołącza Polska i polscy roadbuilderzy, którzy wg mnie w Europie nie maja sobie równych.
Ja do dropsohta mam dedykowany kij G.Loomis'a.. ale spokojnie można używać St.croix, Phenix'a, Batsona, MHX - to są wszystkie amerykance. Tak dla ścisłości - drop shot został wymyślony pod bass'a a później zaadoptowany pod walleye (to taki amerykański mniejszy kuzyn naszego sandacza). Generalnie metoda została wymyślona na połów z lodki ale Polacy ja ładnie zaadoptowali do połowu z brzegu zarówno w rzekach jak i jeziorach. Na początek proponuje wędkę typowa do opadu z delikatna szczytówka - obsłuży te dwie metody z powodzeniem.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: fEeDeReK w 04.07.2016, 12:47
Chciałbym trochę odświeżyć ten temat.
Ponieważ mam problem z fluorokarbonem za dużo szczupaków tracę poprzez obcinki , macie jakaś sprawdzoną markę i średnicę.
W sumie kolega zapalony spinningista stwierdził, ze mi każdą średnice obetnie .
Więc sam nie wiem może jest jakis inny materiał na przyponu do drop-shota
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: DvD w 04.07.2016, 12:50
Jasne że obetnie, fluorocarbon to nie stalka, jest on tylko twardszy od żyłki, a skoro i plecionke szczupły obetnie to i jego :) wiadomo im grubszy tymi dłużej mu zejdzie, ale spada prezentacja przynęty.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: fEeDeReK w 04.07.2016, 12:52
Właśnie kiedyś dostałem parę przyponów na martwą rybkę i szczupły ich nie ucinał , ale po każdej rybie trzeba było przypon wymienić.

Bo są różne opinie jedni chwalą inni narzekają
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Ostry w 04.07.2016, 14:00
Ja swojego czasu gdy polowałem na szczupłe dropshotem na starorzeczach nie stosowałem fluorocarbonu tylko normalny przypon z dragona taki czarny bardzo miękki stalka w otulinie coś takiego a na zwykłej żyłce było obciążenie, obcinek nie było żadnych a w razie zaczepu tracisz tylko ciężarek.

Stosowałem specjalne haki Balzera (drugi obrazek punkt 7) ale możliwości montażu jest mnóstwo.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: fEeDeReK w 04.07.2016, 19:50
Ciekawe rozwiązanie.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Koreczek w 13.09.2016, 14:51
Wpis usunięty przez administratora.
Profil stworzony w celu reklamowania producenta sprzętu wędkarskiego.
Konto zostało zablokowane.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mardead w 13.09.2016, 15:30
Jeśli plan nie upadnie to dziś będę polować na mętnookie przy użyciu DS... przy kapitanacie Port Gdynia.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Bartek.B w 25.10.2016, 14:29
Przerzucę mój post z JB tutaj ponieważ wiele na pewno wam pomoże :)
Tematem metody DS zajmuję się już intensywnie około dwóch lat, może nie nazwałbym siebie ekspertem w tym temacie ale wyniki mam całkiem niezłe.
Jako , iż lubię spartańskie krótkie konkretne posty poniżej kilka uwag dla osób zaczynających:
 
1. Mit , który ktoś bezmyślnie powtarza, iż na DS nie można łapać z brzegu na długich dystansach. Zapraszam na Odrę w Szczecinie na naukę :)
Masa ludzi w tym ja łowi skutecznie na dystansie 20-50 m i głębokości 2-15 m.
2. Nie trzeba od razu inwestować w sprzęt dedykowany do DS. Z brzegu komfortowo łowi  mi się na wędki 2,3m - 2,7 m z ciężarem wyrzutowym do 30 g.
Celowo nie piszę marek i typów ponieważ uważam, iż jest to temat rzeka i każdy ma swoje preferencje. Kołowrotek wielkości 3000-4000.
3. Metoda idealnie się nadaje do obławiania na dużych głębokościach. W przypadku płytkich miejsc myślę, że traci na swojej mocy.
4. I teraz krótka ściąga sprzętowa ( ograniczę się tylko do łowienia sandaczy i sprzętu który sam użytkuję)
Haki Owner Rig'N Hook 1/0, 2/0
Gamakatsu Worm Offset EWG rozmiar 2,4,6
Fluorokarbon Daiwa 0,41mm. Proszę absolutnie nie bać się grubości. Sandaczom to nie przeszkadza a stanowi jako taką ochronę w przypadku przyłowu szczupaka.
Ciężarki przeznaczone do DS z systemem samozaciskowym. (Pozwalają korygować długość zestawu)
Do połowu stosuję plecionkę Daiwa tournament lub PP 0,13
Zestaw robię bardzo długi i w większości przypadków łowię bardzo wysoko. Tzn. od przynęty do ciężarka mam około 1-1,3m fluorokarbonu. Taka duża wysokość podyktowana jest tym , iż łowię z brzegu i mam zdecydowanie inny kąt ściągania niż osoby łowiące z łódki.
Jeśli chodzi o zestaw łączę go z plecionką za pomocą agrafki. Ułatwia to wymianę zestawów.
Jeśli chodzi o przynęty trzymam się w zasadzie trzech firm Keitech, Lunker, oraz Barkley. Kolory jak to przy sandaczach trzeba mieć wszystkie i o 10 więcej :)
Nie bójcie się przynęt dużych większość moich przynęt jest od 4 cali w górę.
Mocowanie przynęt. Osobiście zahaczam przynęty za tak zwany dzióbek. Po pierwsze uważam, że przynęta zdecydowanie lepiej pracuje a po drugie 98% brań jest w głowę więc skuteczność zacięć jest bezproblemowa.
I teraz najważniejsze czyli sposób prowadzenia. Po prostu kombinujcie. Czasami trzeba grać przynętą w miejscu, innym razem skutkuje podciąganie 20-50 cm bez żadnego podszarpywania, ostatnio sandacze reagowały na podbijanie 0,5 m do góry i opad. Często jak wieje stawiam zestaw i wykorzystuję wiatr. tzn jak się robi balon na plecionce delikatnym ruchem wędki go niweluję i to wystarczy aby przynęta pięknie pracowała.
To tak w telegraficznym skrócie. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Bartek.B w 25.10.2016, 14:34
Jeśli chodzi o łowienie szczupaków polecam stosowanie haków VMC Spinshot. Zestaw montujemy wtedy tak, iż od góry przywiązujemy do haka stalkę a od dołu fluorocarbon z ciężarkiem. W ten sposób mamy 100 % zestaw odporny na ścinki.
Inne wariacje na temat montażu znajdziecie tutaj :
http://www.barsch-alarm.de/news/hechtsichere-dropshot-vorfcher/?bl=1

http://www.angelknotenpage.de/Knotenbank/sta4.htm

Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Arnie w 06.11.2016, 23:18
A ja się zapytam jakie są wasze ulubione przynęty? Bo ja aktualnie zaopatrzyłem się w nowe jaskółki sairy od mikado i będę dopiero testował więc nie wiem co jeszcze myśleć ale podobno jaskóły dobrze dają radę?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Bartek.B w 26.10.2017, 19:03
Wielu kolegów pytało mnie o połowy szczupaka na Drop Shot. Znalazłem trochę czasu i przygotowałem krótki film jak zbudować zestaw. Cały film z wynikami coming soon :)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mardead w 26.10.2017, 19:44
Fajny materiał :thumbup: :thumbup: Zrób jeszcze filmik z prowadzenia przynęt... Tu wędkarze maja różne sposoby i często zamiast wabić drapieżce to go odstraszają.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Bartek.B w 26.10.2017, 19:54
Fajny materiał :thumbup: :thumbup: Zrób jeszcze filmik z prowadzenia przynęt... Tu wędkarze maja różne sposoby i często zamiast wabić drapieżce to go odstraszają.
Świetny pomysł :thumbup: Jak będzie ładna pogoda to specjalnie dla ciebie Mardead zrobię :)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Mardead w 26.10.2017, 20:28
 Technika łowienia to klucz do sukcesu. Spotkałem się raz na Motławie (jak jeszcze można było łowić jesienią), że kombinowałem ile wlazło i nic.... Przyszedł miejscowy gość i gdzie nie stanął tam ryba.... Okazało się, że nie taka technika... do tego było ze 30 wędkarzy i oni też zero... Podglądałem gościa, postawiłem mu piwo i pokazał co i jak.... Byłem w mega szoku..... Nie dość że ruchy jak anemia to jeszcze tylko jedna kombinacja przynęt grała rolę... Co TY na to?
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Bartek.B w 26.10.2017, 21:37
Większość mojego prowadzenia to anemia :) Rzadko kiedy prowadzę przynętę agresywnie. Wręcz nawet trzeba zostawić przynętę w miejscu na 10-20 s i tylko delikatnie przeciągnąć po dnie i znowu stop.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: booohal w 26.01.2018, 20:22
Pierwszy mini zestaw DS :) Zobaczymy czy jakiś pasiak się skusi ;)
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: niedzielnywedkarz w 30.01.2018, 22:09
Większość mojego prowadzenia to anemia :) Rzadko kiedy prowadzę przynętę agresywnie. Wręcz nawet trzeba zostawić przynętę w miejscu na 10-20 s i tylko delikatnie przeciągnąć po dnie i znowu stop.

Dzięki za filmik, bardzo fajny i może nawet spróbuję niedługo - coś mi się zdaje że to dobra metoda na leniwe, zimowe szczupaki ze żwirowni, na których łowię.
Mam takie pytania:
* Jakiej długości przypon stosujesz?
* Tak się zastanawiam, jak wygląda kwestia wyglądu, zachowania przynęty na dużej odległości. Z tego co rozumiem, żyłka będzie napięta a ciężarek na dnie, co sprawi, że przynęta będzie sobie delikatnie podrygiwać, oraz wraz ze zwijaniem zestawu, przynęta będzie się oddalać od dna, ale chyba to nie ma aż tak dużego znaczenia?
* Wielkość przynęt - to takie pytanie przy okazji - jaka jest wasze opinia - duży szczupak, duża przynęta, czy też większe szczupaki często biorą na takie 7-10 cm?

Dzięki!
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: Tadek w 31.01.2018, 11:08
Mam pytanie trochę z innej beczki:
- czy metoda drop shot (lub podobny - boczny trok) jest metodą spinningową, czy odmianą gruntową?

Pytam, ponieważ o tej porze roku (01.12-30.04) na wodach szczecińskiego PZW obowiązuje czasowy, całkowity zakaz spinningowania.
Tytuł: Odp: Drop Shot
Wiadomość wysłana przez: pejcz w 31.01.2018, 11:18
spin