Autor Wątek: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie  (Przeczytany 2908 razy)

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Zainteresował mnie kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini.

Nietypowa konstrukcja z dwoma kabłąkami jest dość innowacyjna.
Zastanawia mnie jak wygląda sprawa wypinania podczas holu żyłki z klipu.

Czy ktoś miał okazję bawić się tym kołowrotkiem?

Czy sprawdzona Toda 6500 będzie lepszym rozwiązaniem?

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2017, 17:49 »
To ryobi slam feeder tylko pomalowany dla tubertini. Miałem go. Klips federowy duża szpula, fajna ciepła korbka z pianki. Dobry kołowrotek za 400zł niewiem jak z trwałością.

Ja bym go wziął ale z dystrybucji dragona bo ma 5 lat gwarancji. A gość z tubertini nic ci nie da.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2017, 18:14 »
Ten model ma 2 łożyska więcej niż ryobi slam feeder, dwa kabłąki i zupełnie inna obudowę z metalu (w SLAM obudowa jest z NCRT ). Standardowo dodawana szpula do ryobi slam feeder (szpula ECO bo dragon/konger przyoszczędzili) nie jest najlepsza (bardzo ciężko reguluje się hamulec, hamulec jest wolny i klip osadzony za głęboko), w tym modelu być może jest inaczej.
Tomek

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 28.12.2017, 18:37 »
Czyli tak:
Slam jest lżeszy bo 320gram. Klips schodzi normalnie bo łapałem tym kołowrotkiem. Hamulec działa normalnie wiadomka również. Szpula płytka bo to kołowrotek do feedera a nie do połowu karpia z wywózki. Jeżeli dwa łożyska więcej i dwa kabłąki to zaleta tubertini to ok.

Tak wogóle to po co ten drugi kabłąk

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 28.12.2017, 18:51 »
Czyli tak:
Slam jest lżeszy bo 320gram. Klips schodzi normalnie bo łapałem tym kołowrotkiem. Hamulec działa normalnie wiadomka również. Szpula płytka bo to kołowrotek do feedera a nie do połowu karpia z wywózki. Jeżeli dwa łożyska więcej i dwa kabłąki to zaleta tubertini to ok.

Tak wogóle to po co ten drugi kabłąk

Slam feeder ma inny klip (metalowe kółko) niż standardowy slam (plastik ale i tak wygodniejszy niż w wersji feeder na szpuli ECO ) (wiem bo mam obydwa). Drugi kabłąk jest ponoć aby niwelował wchodzenie żyłki pod szpule. Metalowe body też brzmi trochę lepiej.
Tomek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Concept D 6500- Ryobi/Tubertini - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 30.12.2017, 09:26 »
Ryobi Concept D (też z Tubertini), a Tubertini Toda, to jednak inne konstrukcje. Aż tak wielkich różnic między nimi nie ma, ale wystarczy sobie otworzyć 2 fotki i porównać ;)
Korpus jest metalowy, a rotor z tworzywa. Kołowrotek ma też spory nawój. O ile przełożenie nie jest duże, to średnica szpuli już tak, stąd dobry wynik.
Generalnie zachwiana jest proporcja napędu w stosunku do wielkości szpuli i rotora, co niestety wpływa na powstanie dużych luzów. Nie wiem czy w każdej maszynie tego typu, nie chcę spekulować na wyrost. Miałem w każdym razie 2 takie, z takimi objawami i ostatecznie poszły pod młotek.
System 2 kabłąków jest dziwny. Ten mały rzekomo zabezpiecza przed wchodzeniem żyłki pod szpulę. Słabo to brzmi ;)

Czesiek