Autor Wątek: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln  (Przeczytany 1322 razy)

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« dnia: 21.02.2018, 15:09 »
Jak w temacie - poszukuję dość finezyjnego zestawu z zapasem mocy - docelowo rybki w przedziale ok 3-5 kg, ale mogą zdarzyć się dwucyfrowe przyłowy...
Nie mam preferencji jeżeli chodzi o długość i producenta, ale w kręgu moich zainteresowań znalazł się Drennan Acolyte Plus.
Kołowrotek to również jedno wielkie pytanie - ostatnio byłem pod wrażeniem Daiwy cast'izma 25QDA, ale gabarytowo chyba nie będzie pasował do takiego kijaszka.
Za dwa, trzy tygodnie planuję wyjazd do Drapieżców do Białegostoku i chciałbym do tej pory mieć już coś na oku - będę wdzięczny za wszystkie sugestie co do firm, długości, itp.
dzięki :)

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2018, 16:14 »
Proponuje położyć na ladzie w Drapiezniku 2500 zł i prosić o wsparcie. Cały sklep ma nie tylko doskonały wybór ale i kompetentna załogę, która również wędkuje. Jak dla mnie to będzie najlepsza opcja. Wszystkiego dotkniesz, wszystko zobaczysz i będziesz wiedzieć czy Ci leży czy nie.
Pozdrawiam serdecznie

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #2 dnia: 21.02.2018, 16:19 »
Moim zdaniem Drapieżnik to sklep w którym nie jest ważny zysk zapłacisz i wychodzisz - tylko misja aby klient był zadowolony. Sądzę, że załoga zrobi wszystko abyś właśnie wyszedł ze sklepu że 100% satysfakcja inaczej Cię nie wypuszczą. Wyjdziesz biedniejszy co prawa o 2.5 k ale myślę, że to będą najlepiej wydane Twoje pieniądze.

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2018, 16:27 »
chodzi tylko o to, że w sklepie stacjonarnym nie mają takiego asortymentu jak w internetowym... trzeba im coś zasugerować kilka dni przed przyjazdem :)

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #4 dnia: 21.02.2018, 16:34 »
Fajny zestaw z prestona to:
- supera 10ft
- centris NT 420 lub 520

Jeszcze zostanie Ci pare złotych na drobiazgi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #5 dnia: 21.02.2018, 16:40 »
Jestem podobnego zdania co probono :)
Napisz im maila co mniej więcej potrzebujesz, na jakie ryby, na jaki dystans, o jakiej akcji, pod jaką wodę, wszystko wszystko. Diabeł tkwi w szczegółach :)
To wcale nie takie łatwe mimo wszystko dobrać fajny zestaw pod konkretną wodę/rybę/metodę a nawet przynętę :) Czym więcej opiszesz tym lepiej.
Spróbuj tutaj opisać wszystko tak jakbyś był na rybach na tym łowisku podczas dobrych brań, czego oczekujesz od sprzętu ? Wydłużającego się i sprawiającego Tobie frajdę (niekoniecznie rybie) holu ? Czy bardziej Ci zależy na mocniejszym kiju którym szybciej wylądujesz rybę w koszu podbieraka? Na jakiej głębokości będziesz łowił, czy na żyłkę czy plecionkę, jaki koszyk.. wszystko jest tu ważne :)

Fajny zestaw z prestona to:
- supera 10ft
- centris NT 420 lub 520

Jeszcze zostanie Ci pare złotych na drobiazgi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A taki zestaw to mam :P Fajnie się prezentuje :) (centek 520)

No i tak w ogóle to ja się nie znam :)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #6 dnia: 21.02.2018, 18:39 »
Jak koledzy radzą, najlepiej napisz wcześniej do Drapieżnika bo spędzisz u nich cały dzień. Ostatnio kupowałem miski do zanęty Daiwy, Kamil szukał na magazynie długi czas. Nie cały towar jest wystawiony w sklepie.
Adam

Chub

  • Gość
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #7 dnia: 21.02.2018, 20:08 »
Jak dla mnie to bez sensu wydawać 2500 na jedną wędkę z kołowrotkiem.
Lepiej w tej cenie kupić co najmniej 3 wędki i kołowrotki na różne sytuacje i ryby.
Ta ilość to tylko przykładowa.
Sam sprzęt ryby nie złowi a weź pod uwagę,że kupisz jedną wędkę nie spodoba się odsprzedasz oczywiście ze stratą finansową ( a może trafisz na kogoś kto od Ciebie kupi a po roku wystawi na forum drożej niż sprzedałeś i do tego w gorszym stanie bo takie przypadki znam z autopsji więc jeszcze będziesz się denerwował
może niepotrzebnie :)  ).
Sam ostatnio trochę sprzętu wymieniam fotek nie wrzucam bo nie chce mi się w to bawić a swego czasu też miałem wędkę np. za 2500 ale już mi przeszło i teraz podchodzę do tego tak, że bez sensu wydawać nie wiadomo ile na sprzęt  i tym sposobem zamiast wydawać parę stów na jakiś kołowrotek Shimano i potem narzekać, że nie nasmarowany albo "czegoś" mu brakuje ( dla mnie śmiech za te pieniądze jeszcze coś poprawiać, smarować) więc wybrałem Okume Aventę do brzanówki zepsuje się nie będę płakał kupię nową a i tak jest 5 lat gwarancji na nią więc luz.
Oczywiście zrobisz jak zechcesz ;D

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #8 dnia: 21.02.2018, 21:45 »
ja natomiast z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli kupisz sprzęt dobrej klasy to możesz na kilka sezonów zapomnieć o poszukiwaniach nowego... a i łowi się jakoś przyjemniej.

Plan mam na zakup 2 takich zestawów, jednak  jeszcze nie zdecydowałem co z drugim - a opcje są aż trzy - taki sam, wersja ultra, albo distance - myślę, że drugi zestaw będzie w podobnym przedziale cenowym.

Niestety, hobby które sobie wybraliśmy nie należy do najtańszych :P

Chub

  • Gość
Odp: Wybór zestawu: feeder ok. 40 m - 2000-2500 pln
« Odpowiedź #9 dnia: 21.02.2018, 21:54 »
Ja za te pieniądze bym kupił np.

MAP Parabolix Black Edition
Preston Monster
Matrix Horizon Carp Feeder
Shimano Beastmaster DX Feeder

Frajda w zależności od wędki i łowienia od mniejszych po średnie i duże ryby a nie powiedziałbym, że to słaby sprzęt ale co kto woli ;)