Autor Wątek: Jak zachęcić młodego do łowienia  (Przeczytany 635 razy)

Offline Anet

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Jak zachęcić młodego do łowienia
« dnia: 17.04.2018, 15:03 »
Cześć.
Mam młodszego brata i chciałbym go zabrać kiedyś na moczenie kija. Problem jest taki, że młody woli siedzieć non stop przed komputerem zamiast wyjść trochę na świeże powietrze. Zupełnie nic go nie przekonuje. Macie może jakiś pomysł jak spróbować go przekonać, żeby chociaż spróbował?
Wszystko o chorobach wenerologicznych http://wenerolog24.pl/

Offline kALesiak

• Ekspert
  • Reputacja: 52
Odp: Jak zachęcić młodego do łowienia
« Odpowiedź #1 dnia: 17.04.2018, 16:33 »
Cześć.
Mam młodszego brata i chciałbym go zabrać kiedyś na moczenie kija. Problem jest taki, że młody woli siedzieć non stop przed komputerem zamiast wyjść trochę na świeże powietrze. Zupełnie nic go nie przekonuje. Macie może jakiś pomysł jak spróbować go przekonać, żeby chociaż spróbował?

Nie wiem, ile lat ma Twój młodszy brat, ale tu nie trzeba pomysłów. Przyjdzie pora, że sam będzie kombinował, jak tu zamoczyć kija... W realu!
Adam

Offline booohal

• Ekspert
  • Reputacja: 45
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
« Odpowiedź #2 dnia: 17.04.2018, 16:37 »
Jakiekolwiek ograniczanie się w nazwach to ograniczanie się w wynikach - Booohalo Coelho

Palenie jest zdrowe dla środowiska.
Bo zabija ludzi.

Krzyś.

Offline Alek

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja: 12
  • Ulubione metody: feeder i spinning
« Odpowiedź #3 dnia: 17.04.2018, 16:40 »
Cześć.

Nie wiem, ile lat ma Twój młodszy brat, ale tu nie trzeba pomysłów. Przyjdzie pora, że sam będzie kombinował, jak tu zamoczyć kija... W realu!
:thumbup: ;D
Adam

Offline zwykly_michal

• Reputacja: 27
  • Ulubione metody: waggler method
« Odpowiedź #4 dnia: 17.04.2018, 16:48 »
Cześć.

:thumbup: ;D

Bez dwóch zdań :thumbup: ;D

Offline Paul John

• Ekspert
  • Reputacja: 11
« Odpowiedź #5 dnia: 17.04.2018, 17:07 »
Najprościej zainteresuj go najpierw tym a nie na siłę zabieraj bo będziesz słyszał że mu się nudzi itd. Jeżeli jeździsz na PZW na pewno natura czyli to co dookoła Ci pomoże znajdź jakiegis ptaka np błotniaka który tam lata czy zimorodka pokaż mu w kompie jak to wygląda szczególnie zimorodki są urokliwe( najlepiej znaleźć je na płytkich odcinkach rzek gdzie wysoki brzeg jest i tam w ziemi mają swoje gniazda, powiem że na mnie zrobiło to wrażenie jak stanąłem nad wodą a spod nóg wyfrunęły na łowy nisko nad wodą, to samo polujący błotniak, spory ptak . Jak będzie chciał zobaczyć na żywo sam się wpakuje do auta po drugie liczy się atmosfera.... Siedzieć i nie rozmawiać kicha, zacznie się nudzić z drugiej strony zadawać nie wygodne pytania jak na przesłuchaniu też źle trzeba być jak woda dostosować się do sytuacji czasem trzeba tylko posiedzieć razem bez gadania a czasem wysłuchać. Jak spędzasz czas w dziczy nie wiem ale pokazać młodemu podstawy biwakowania czy orientacji w terenie bez telefonu.... A ognisko na końcu dnia i pieczony z patyka chleb czy Kiełba..... Smakuje inaczej niż z grilla, na koniec sztuczka z ziemniakiem w popiół... To takie wspomnienia moje może pomogą.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline elopento

• Ekspert
  • Reputacja: 18
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Buba

• Reputacja: 16
  • Ulubione metody: bat i feeder

Offline Luk

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja: 947
  • Wędkarstwo rządzi!
« Odpowiedź #8 dnia: 17.04.2018, 19:36 »
Ja zabrałbym młodego na komercję i dał mu możliwość holu silniejszej ryby, tak aby miał kontakt z rybą konkretniejszą. To może dać mu 'kopa' aby sięgnąć samemu po wędki. Łapanie małych rybek na bata u takich dzieciaków raczej nie przejdzie, trzeba przebić emocje komputerowe silniejszymi :)
Lucjan

Offline elopento

• Ekspert
  • Reputacja: 18
  • Ulubione metody: trotting
« Odpowiedź #9 dnia: 17.04.2018, 19:58 »
No nie wiem :facepalm: uwielbiam kontakt z przyrodą i wędkowanie , ale też parę lat grałem w sieci w COD czy Battlefilda 8) i gdybym nie miał teraz lipnego neta to na pewno nie siedział bym na forum :o nie gram już od 3 lat a ryb jeszcze u mnie nie ma :'( nosi mnie ::)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match