Autor Wątek: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus  (Przeczytany 3578 razy)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cześć, potrzebuję rady - mam kij, który mi odpowiada ale chciałbym może coś lepszego.
Aktualnie używam Tubertini T-match 3, dł. 4.20 m, cw. 6-18 g, do którego podpięty mam Traper GST 4000 Match and Feeder. W sumie wszystko mi odpowiada ale jednak może udało by się coś znaleźć z jeszcze cieńszym blankiem, coś lżejszego i w ogóle. Na co dzień łowię głównie sliderami i wagglerami 10-12 g raczej średnio daleko - 30-40 m (muszę się dostosować do gruntowców). Ryby, które łowię to od płotki 10 cm do karasia 1,5 kg i dodatkowych bonusów raczej nie będzie - PZW, ale lubię nawet małą rybkę czuć na wędce :)

W oko wpadły mi kije:
1. Rive RM6 4.20 m, cw. 6-18 g
2. Drennan Acolyte Match Plus 4.20 m, cw. 6-18 g

Może ktoś z Was miał te T-match 3 i któryś ze wspomnianych przeze mnie kijów i może je porównać. Przy tej półce cenowej, co prawda T match odrobinę tańsza, różnice są pewnie wyczuwalne dopiero przy wzięciu wędek do ręki i przypasowaniu do siebie, a tego nie bardzo mam możliwość zrobić. Warto inwestować, czy lepiej używać kija, który mam póki się nie rozsypie?

Z góry dzięki za rady i opinie.

Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #1 dnia: 19.11.2018, 21:51 »
Drennan Acolyte Match Plus 4.20 m, cw. 6-18 g

Ten kijek się nazywa Acolyte Plus 14ft Float (chyba?) ;)
Jarek


Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #2 dnia: 19.11.2018, 22:20 »
Chyba nie, albo sklep to jakoś inaczej nazwał :)
https://skleptrabucco.pl/acolyte-plus-14ft-420m-wedka-drennan
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #3 dnia: 19.11.2018, 22:23 »
Rive nie miałem. Acolyte Plus miałem, poza wagą nic specjalnego w mojej opinii. T-match będzie lepszy wyborem na takie łowienie, bo jest bardziej uniwersalny. Ja bym nie zmieniał, bo różnica jest znikoma a uniwersalność przemawia za T3. Jak bardzo chcesz zmienić ten kij. To mogę ci polecić jeszcze uniwersalne Nanoflexy w wersji medium Chateaudun, jak i Coruche. Ja ostatnio zakochałem się w Colmicu Real XXT Superior. Muszę go dostać na gwiazdkę :)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #4 dnia: 19.11.2018, 23:35 »
Też czaję się na tego Colmica Real tylko,że model Professional,a nie Superior.A tak na marginesie to czym się one różnią ??

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #5 dnia: 20.11.2018, 00:23 »
Poza kosmetyką i lekkim odchudzeniem. Wersja co się czaje osobiście jest pomiędzy Proffesional 15 i 25 i przy tym jest nieco szybsza. Co mi bardziej odpowiada.  Proffesionale zastąpiła seria Extima.

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #6 dnia: 20.11.2018, 10:04 »
To może i ja opiszę swoje odczucia, ponieważ przerobiłem T-matcha, Rive oraz Drennana.

T-matchem przełowiłem 1 sezon. Kij fajny, szybki. Ale jednak mi coś w nim nie pasowało, a mianowicie uchwyt-korek nad kołowrotkiem - za długi - i mi ten kij totalnie w łapie nie leżał. Poza tym miałem z nim przebój na samym początku. Podczas pierwszego rzutu strzeliła część szczytowa, ale szybko wymienili. Poza tym moje odczucie,ciągnąc rybę 1,5-2 kg, że zaraz się złamie - giął się nie miłosiernie, pracował pełną długością. Pomimo regulacji hamulca kołowrotka - ten dalej nie pracował, a kij się giął nadal. Kij opisany 6-18 g, w moim odczuciu bardzo delikatny, za delikatny żeby nim łowić sliderami 12 g. Górna granica tego kija w moim mniemaniu to 12 g, i z takimi wagglerami współpracował.

Po roku stwierdziłem, że to nie jest to czego oczekuje od kija. Postanowiłem szukać dalej- sprzedałem T-Matcha. Dołożyłem i kupiłem Rive R Waggler Light. Kij opisany 4-12 g. Tu już w moim odczuciu było o niebo lepiej. Kij zdecydowanie szybszy, sztywniejszy od T-Matcha. W łapie leżał dobrze za sprawą krótkiego korka - baryłki powyżej kołowrotka. Pomimo tego, że opisany do 12 g, spokojnie obsłuży spławiki 12 g, i rzuca się tym ciężarem bardzo komfortowo - mam na myśli oczywiście wagglery. Minusem jest oczywiście cena kija, która oscyluje w granicy ok 1200 zł. Do spławików do 12 g z czystym sumieniem mogę go polecić. Frajda z łowienia tym kijem niesamowita, i ta waga piórkowa. Blank bardzo cienki, zdecydowanie cieńszy niż w T-Match. W oko również rzuca się gęstość włókna węglowego, która jest zadziwiająca (nadzwyczajnie gęsty splot).

Wiosną tego roku dokupiłem Drennana Acolyte 14 ft Float Plus 6-18 g. Kij zdecydowanie z duużym zapasem mocy, czuć moc tego blanku, lekki, dobrze leżący w dłoni. W moim odczuciu blank szybciej gaśnie niż w Rive, ale tych dwóch kijów nie ma co porównywać, bo to inna moc i CW. Kupiłem, ponieważ brakowało mi kija do wagglerów i sliderów 14+. Jeśli łowisz tylko sliderami i chcesz zmian na lepsze to polecam Drennana, lepszym nie łowiłem.

Podkreślam, że to co opisałem powyżej to wyłącznie moje odczucia z użytkowania tych patyków



Edycja moderatora:
Prosimy o stosowanie polskich znaków diakrytycznych - dobrze byłoby zacząć od poprawienia tego posta.
Pomocne w tym zakresie tematy:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #7 dnia: 20.11.2018, 18:53 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie. Wiem już więcej niż wczoraj 8)

Może ktoś z Kolegów wie, gdzie poza sklepem p.Góreckiego można dotknąć wędki Rive, bo wyjazd do Olsztynka mi się nie uśmiecha, a nie chcę wydać w ciemno 1300 zł?
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #8 dnia: 20.11.2018, 19:57 »
Napisz do kolegów ze sklepu Raven Fishing. Mają również asortyment Rive w sprzedaży.



Edycja moderatora:
Prosimy o stosowanie polskich znaków diakrytycznych.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #9 dnia: 20.11.2018, 20:13 »
Dzwoniłem tam dziś, niestety sprzęt Rive jest mało u nas popularny, drogi i dostępny raczej na zamówienie, nie opłaca się, żeby kurzył się na wystawie. Aktualnie na stanie mają kołowrotki, a niestety żadnej odległościówki - mogą sprowadzić, ale to za około 3 tygodnie.
Dzięki za podpowiedź :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #10 dnia: 20.11.2018, 20:19 »
Napisz do Kacpra Góreckiego on ma Rive.
Marek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #11 dnia: 20.11.2018, 20:40 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie. Wiem już więcej niż wczoraj 8)

Może ktoś z Kolegów wie, gdzie poza sklepem p.Góreckiego można dotknąć wędki Rive, bo wyjazd do Olsztynka mi się nie uśmiecha, a nie chcę wydać w ciemno 1300 zł?
Niczym nie ryzykujesz. Możesz wędkę odesłać po tym jak ja na sucho obejrzysz. Sklep ma obowiązek zwrócić Ci wtedy pieniądze. Takie jest teraz prawo. Uprzedź tylko sklep, że tak może się stać, żeby być fair i myślę, że wtedy nie będzie żadnego problemu.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #12 dnia: 20.11.2018, 21:22 »
Wiem, że tak mogę, ale traktuje to jako ostateczność - trochę to jednak nie w porządku. Póki co muszę swoje plany i tak odłożyć w czasie, bo u p. Góreckiego nie ma w tej chwili Rive R-waggler Medium, a ta chyba będzie najodpowiedniejsza do łowienia wagglerami i sliderami 10-12 g na większych odległościach.

Nie lubię łowić na dwa kije, więc szukam czegoś co obsłuży oba rodzaje spławików.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #13 dnia: 20.11.2018, 21:54 »
Możesz również chwilkę poczekać na flagowy model Flagmana, a mianowicie Tregaron match. To kopia produktów Rive, nieco tańsza.
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini T-match 3 vs Rive RM6 vs Drennan Acolyte Match Plus
« Odpowiedź #14 dnia: 20.11.2018, 22:04 »
Heh jeśli chodzi o Flagmana, a bardziej jego polskiego dystrybutora, to mam małą kosę z nimi 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil