Autor Wątek: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g  (Przeczytany 5931 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« dnia: 11.02.2019, 20:25 »
Witam. Przyjechała do mnie parę dni temu nowa maszynka Flagmana serii Castmaster, o długości 3.9m, oraz ciężarze wyrzutowym do 80g.



Oznaczony jest on jako medium feeder, co sugeruje, że nie jest to kij od szczotki.

Jako, że nie mam możliwości pomachać nad wodą tym kijkiem, to będzie bardzo sucha recenzja.

Długość całkowita: 3.9m
Długość transportowa: 135cm
Długość dolnika: 50cm





Ok

Teraz przelotki.

Kij ma 8 przelotek, plus 6 na szczytówce.
Poza ostatnimi dwoma jedno stopkowymi (nie licząc szczytowki) wszystkie są takie:



Pierwsza ma średnicę wewnętrzną 20mm i j3st oddalona od stopki kołowrotka o 72 cm. Druga ma średnicę 14mm, trzecia 12mm etc.

Wrażenia z krótkiego machania na dworze.

Kij będzie pięknie pracował pod rybą. Przy mocnym gięciu pracuje także pierwsza sekcja z kołowrotkiem. Nie jakoś szczególnie, ale nie jest to sztywna pała i jest bardzo mocna.
Co do zarzucenia, odniosłem zupełnie inne wrażenie. To jest sztywna pała. Jakby ugięcie do wody było dużo, dużo większe, niż to przy zarzucie.

Teraz kwestia inna. Mianowicie rzecz, która mnie zaniepokoiła. Koniec pierwszej sekcji.



No jest roznica. Cieńsza ścianka od strony przelotek. Czy to wada, czy rozwiązanie konstrukcyjne, czy niedoróbka przy cięciu?



Powyżej koniec 2 sekcji.


Po konsultacjach na forum, oraz wymianie maili i telefonów w panem Mateuszem, doszliśmy do wniosku, że to jest wynik cięcia blanku. Wszystkie modele z serii Cast master mają takie nierówności. Kijów sprzedało się w grubych setkach, a reklamacji żadnych. Podejrzewam, jak to Jacek pisał, że tak wygląda sam koniec sekcji. Bo te grubsze końcówki są bardzo równe.

Jeszcze nie wiem co podepnę pod ten kijek. Może ultegrę 5500, może Black Vipera 850, a może zwykłą Ninję 4000. Raczej te większe.

Aha. Szczytowki dwie o długości 63cm. Jedna 1 uncja druga dwie uncje. Węglowe. Nie pytajcie o średnicę, nie mam teraz jak zmierzyć.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2019, 20:29 »
Świetna recka Marcin A kijek pięknie się prezentuje

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #2 dnia: 11.02.2019, 20:31 »
Mam flagmana cast master 3.6 120g i koniec drugiej sekcji jest identyczny. Też mnie to niepokoiło. Kij znosi duże przeciążenia,ponad max cw.
Szczytówki mam 2.7mm,więc tu pewnie podobnie.

Pod jakie ryby i odległości dedykowana wędka ?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2019, 20:35 »
To samo u mnie Marcin w cast masterze do 120gr, ale się tym nie martwiłem wogóle kij miota że hej ;) za reckę oczywiście  :thumbup:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2019, 20:37 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2019, 20:38 »
Dzięki za reckę Marcin :thumbup: Daj znać w sezonie, czy Cię moim gadaniem w maliny nie wpuściłem ;D

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2019, 20:42 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2019, 20:52 »
Fajna recka.

Co do blanku, to nie można się spodziewać niewiadomo czego, to są tanie kije i produkowane to jest raczej niedbale.
Jestem tez np pewien ze przelotki nie leżą na żadnej omotce tylko bezpośrednio na blanku węglowym.
Tomek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2019, 20:55 »
Serio dolnik tylko 50 cm? To to niektóre 3 metrowe kije mają dłuższe.. O Aventusie nie wspominając.
Najważniejsze żeby był łowny :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #9 dnia: 11.02.2019, 21:11 »
Ja myślę ,że Marcinowi ma służyć kijek do ciężkiej pracy, a do tego jest stworzony :thumbup:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2019, 21:12 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.
Tak, tylko ja będę stosował koszyki sporo lżejsze niż możesz Ty. 50g przy małych bulletach to jest Max co podepnę, mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że te wędki są mocno niedoszacowane. In plus jest oczywiście większa długość wędziska. Przyznam, że kupiłem ten kij na jeden wyjazd jaki planuje do Firleja w tym roku, ponieważ stosowanie wędek dłuższych niż 3.6 ma moich łowiskach ogranicza ściana lasu za plecami. Ale jakość wykonania, jej praca, i wygląd sporo przewyższają moje oczekiwania jakie miałem w dniu zakupu.
Dziś rozmawiałem z panem Mateuszem i koło 3 marca powinien ruszyć sklep stacjonarny. Jeśli nie będzie na tip top, to pewnie później. Planuje wyjazd w celu obejrzenia Tregaronów, które wg jego opinii mimo iż z wyglądu bliźniaczo podobne do Sphere Browninga mają inną charakterystykę. Jestem bardzo ciekawy tych wędzisk.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jędrekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 3
  • C&R
  • Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #11 dnia: 11.02.2019, 21:51 »
Kupiłem ten kijek parę tygodni temu w sklepie internetowym Flagmana na Ukrainie. Dałem 1000 uah na promocji. Wędka czeka już u znajomych we Lwowie, przyjeżdżają do Pl dopiero w kwietniu i już nie mogę eis doczekać jak podepnę moją Ninje i pojadę nad Wisłę. Ta recka tylko zaostrzyła apetyt bo szukałem właśnie trochę miększego kija ale z zapasem mocy pod rzeczny koszyk. :thumbup:

Offline Rafal_Rafal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #12 dnia: 11.02.2019, 22:11 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.
Tak, tylko ja będę stosował koszyki sporo lżejsze niż możesz Ty. 50g przy małych bulletach to jest Max co podepnę, mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że te wędki są mocno niedoszacowane. In plus jest oczywiście większa długość wędziska. Przyznam, że kupiłem ten kij na jeden wyjazd jaki planuje do Firleja w tym roku, ponieważ stosowanie wędek dłuższych niż 3.6 ma moich łowiskach ogranicza ściana lasu za plecami. Ale jakość wykonania, jej praca, i wygląd sporo przewyższają moje oczekiwania jakie miałem w dniu zakupu.
Dziś rozmawiałem z panem Mateuszem i koło 3 marca powinien ruszyć sklep stacjonarny. Jeśli nie będzie na tip top, to pewnie później. Planuje wyjazd w celu obejrzenia Tregaronów, które wg jego opinii mimo iż z wyglądu bliźniaczo podobne do Sphere Browninga mają inną charakterystykę. Jestem bardzo ciekawy tych wędzisk.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, że przy tym coplanujesz to zasięg będzie 70+.
Ja mam zestaw kij Cast Mastera Method Feder 3,6 do 90 gramóq, kołowrotek Flagman Force Active Feeder 6000 z wolnym biegiem, żyłka 0,23 Drennan i z koszyczkami 30 gramów Preston Flat latają około 60 metrów.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #13 dnia: 11.02.2019, 22:34 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.
Tak, tylko ja będę stosował koszyki sporo lżejsze niż możesz Ty. 50g przy małych bulletach to jest Max co podepnę, mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że te wędki są mocno niedoszacowane. In plus jest oczywiście większa długość wędziska. Przyznam, że kupiłem ten kij na jeden wyjazd jaki planuje do Firleja w tym roku, ponieważ stosowanie wędek dłuższych niż 3.6 ma moich łowiskach ogranicza ściana lasu za plecami. Ale jakość wykonania, jej praca, i wygląd sporo przewyższają moje oczekiwania jakie miałem w dniu zakupu.
Dziś rozmawiałem z panem Mateuszem i koło 3 marca powinien ruszyć sklep stacjonarny. Jeśli nie będzie na tip top, to pewnie później. Planuje wyjazd w celu obejrzenia Tregaronów, które wg jego opinii mimo iż z wyglądu bliźniaczo podobne do Sphere Browninga mają inną charakterystykę. Jestem bardzo ciekawy tych wędzisk.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Polecam małe bullety browninga,bardzo celne.
Takim koszem nawet 40g ,spokojnie dorzucisz i daleko i precyzyjnie.
Flagmany,jak już wspomniałeś,mają większe cw.niż w teorii.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #14 dnia: 11.02.2019, 22:57 »
Kupiłem ten kijek parę tygodni temu w sklepie internetowym Flagmana na Ukrainie. Dałem 1000 uah na promocji. Wędka czeka już u znajomych we Lwowie, przyjeżdżają do Pl dopiero w kwietniu i już nie mogę eis doczekać jak podepnę moją Ninje i pojadę nad Wisłę. Ta recka tylko zaostrzyła apetyt bo szukałem właśnie trochę miększego kija ale z zapasem mocy pod rzeczny koszyk.
140zł za ten kij
To jest taki maxim carp picker. Świetna wędka w śmiesznej cenie. Myślę, że 350 zł było by bardziej adekwatne do pracy tego kijka.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin