Autor Wątek: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie  (Przeczytany 3861 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« dnia: 23.08.2019, 21:11 »
Noszę się z zamiarem zakupu wędki o długości 450 cm z przeznaczeniem do wypuszczanki. Mam już super kijek do tej metody o długości 420 cm - Sensas Extremadura, ale czasem brakuje tych kilkudziesięciu centymetrów. Stąd ta decyzja. Myślę, że match o takiej długości do metody w której wędkę trzymamy cały czas w ręku, musi być z wyższej półki, jeśli takie łowienie ma sprawiać przyjemność i radochę. A przecież to w tym wszystkim jest najważniejsze, przynajmniej dla mnie. O ww wędce słyszałem same superlatywy, choć przeważnie dotyczyły wersji 420 cm. Parametry kija robią wrażenie, nawet wygląd mi się podoba. Mam tylko jedno ale. Ta niesamowita paraboliczna akcja - Jak opisuje ten miecz producent. Stąd mój dylemat. Nie przepadam za taką akcją wędziska. Zna ktoś lepszą propozycję do trottingu w tej długości ??

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 618
  • Reputacja: 1122
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 23.08.2019, 22:14 »
15' Plus w kleniowej akcji:


Ugięcie progresywne raczej niż paraboliczne.


Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 23.08.2019, 22:59 »
Drennan Plus to progres. Alternatywnie z wędek match typowo na rzeki masz Sphere Spliced Tip- Tu jednak nie ma 4,5m a 4,7. Pełna szczytówka miękka i sztywny środek. No i jak myślisz o górnej półce i masz $$$ to zwróć uwagę na Tri-Cast Trilogy 15 X to już klasa sama w sobie. Podobnie jak sphere jednak nie jest to wklejka jak Browning. Jest jeszcze Allerton Premier Match to jest szybka wklejka.


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 23.08.2019, 23:17 »
Myślę, że w tej sytuacji optymalnym wyborem będzie jednak ten Drennan. Nie dość, że najtańszy z tych wszystkich to najlżejszy i z największym zapasem mocy. Do tego w razie czego jest szansa na skorzystanie z gwarancji. Na pewno dużo większa niż w przypadku pozostałych producentów. No i do tego Acolytka najładniejsza ze wszystkich. Brałem jeszcze pod uwagę Colmici z wysokiej pólki, ale myśle, że to wędki bardziej do klasycznej odległościówki niż trottingu.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 23.08.2019, 23:44 »
Od włoch to są fajniejsze do tego Sensas nanoflex chateaudun i to fajna alternatywa dla Akolitk mocą i wagą. Jednak już chateaudun są ciężko dostępne. Bardziej dostępne i też świetne nanoflex coruche, ale one odstają wagą. Atutem Sensasów w wersji Medium(zbliżone mocą i charakterem) jest dużo lepsze wyważenie w porównaniu z Drennanami i są odczuwalnie bardziej szybkie. Z punktu widzenia użytkownika obu. Sensasy wyrwać można w fajnych cenach, ale oczywiście nie z 1000% :facepalm: przebiciem naszego dystrybutora.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 24.08.2019, 00:01 »
W cenie jednego Sensasa u dystrybutora można kupić dwie Acolytki :D Może się nie znam ale wydaje mi się, że do trottingu Drennan będzie chyba lepszy. Gdybym szukał matcha typowo pod oleglościówkę, to bym Te Sensasy brał pod uwagę, choć raczej bym sie na Colmica Sensitive albo Real skusił. Tańsze i sprawdzone w boju.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 24.08.2019, 00:19 »
Obie są podobne charakterem I sensas i drennan. Dla mnie do trottingu z centerpinem to bardziej Ultra albo Matchpro. Plus to bardziej pod bolonkę w angielskim stylu. Chyba że łowisz w szybkich rzekach to wtedy Plus/Nano będzie zdecydowanie lepszy . Jak spokojnie to jednak ku ultra lub matchpro bym szedł. Sensasa lepiej sciągnąc z gwarą problemu nie robią. Z polskim Drennanem to osobiście mam złe wspomnienia ze swoimi pękającymi plsuami, tu kontakt z Uk jednak załatwił sprawę.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 24.08.2019, 00:30 »
Pękające Acolytki Plus ? Jesuuuuu :D Ale słyszałem, że z tych Acolytek to wersja Plus jest najmocniejsza, tak ??

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 24.08.2019, 00:42 »
Tak jest najmocniejsza nie licząc compacta plus. Chociaż Matchpro Float mocą nie odstaje jednak charakterem już tak.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 24.08.2019, 00:48 »
Napisz jeszcze, że ten matchpro występuje tez w długości 450 cm i jest sztywniejszy od plusa, a przynajmniej z 15 stron będę tutaj się zastanawiał nad wyborem odpowiedniej wędki jak nie przymierzając kolega Norbas w innym wątku :D 

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 24.08.2019, 01:22 »
Floata nie ma w 15, on ma fajną akcję szczytową i moc nie odbiegającą od Plusa. Jest za to klasyk do wypuszczanki jakim jest Matchpro UL : https://www.drennantackle.com/15ft-matchpro-ultralight-rod/ miększa góra dól sztywniejszy i też jakoś słabszą wędką nie jest. Który nie wybierzesz będziesz zadowolony, bo na pewno nie są to paralityki jak Ultegra.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 24.08.2019, 01:28 »
Jest jeszcze Drennan Acolyte 17ft Float Rod, ale to już chyba bardziej alternatywa dla bolonki niż wędka do trottingu.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 24.08.2019, 01:46 »
Jak potrzebujesz aż takiej długości to ok. Są jeszcze nowe Mavery, jednak do delikatniejszej zabawy. Patrząc dalej na rynek Uk jeszcze coś o szybkiej progresywnej/szczytowej akcji by się znalazło. Nie łącz mocy z akcją wędki. Bardziej dobierz kij pod warunki, na jakich łowisz. Jak nie używasz ciężkich zestawów, prąd nie jest super szybki. To Ul będą ok bo to wędki stworzone właśnie zmyślą o klasycznej wypuszczane. I na pewno nie są to paralityki 8)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 25.08.2019, 23:15 »
Chciałem pociągnąć ten wątek jak kolega Norbas swój, ale na chęciach się tylko skończyło, bo za bardzo nie było się już nad czym zastanawiać i do czego przyczepić :D Podjąłem męską decyzję i zamówiłem Acolytkę Plus. :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Acolyte Plus 15 - prośba o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 25.08.2019, 23:17 »
Serio? Tak po prostu? Świat umiera. Forum także :(
Pozdrawiam,
Maciek