Autor Wątek: Taktyka na nietypowy staw  (Przeczytany 381 razy)

Offline Kasper

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Taktyka na nietypowy staw
« dnia: 18.05.2020, 20:41 »
Witam, chciałbym zasięgnąć rady starszych i bardziej doświadczonych kolegów.
Otóż, jest to dziki zbiornik (mam na myśli, że nie jest to komercja), bardzo specyficzny. Bardzo płytki, zazwyczaj 0,6-0,7m.
W jednej części znajduje się mała wysepka i w jednej części są wystające krzaki (prawdopodobnie pozostałości po drzewie?).
Dotychczas łowiłem tam tylko na method feeder, bez wcześniejszego nęcenia - przynosiło to efekty w postaci małych karpi - do 1kg oraz karasi.
Wiem o tym, że w tym stawie pływają duże karpie +15kg oraz amury +10kg. I tutaj sedno moich rozmyślań, oglądania ogromu filmów na yt, czytania forów.
Jak próbować zasadzić się na większe ryby w takim zbiorniku? Przede wszystkim wybór miejsca wyrzucenia zestawów oraz nęcenie.
Jak nęcić? Myślałem nad tym, żeby nęcić codziennie mieszanką kukurydzy, konopi oraz pelletów (mam 20kg w 4 smakach, 6mm).
Jeżeli nęciłbym taką mieszanką to czy jest sens, żeby łowić na kulki? Czy najlepsza opcją będzie łowienie tylko na to czym nęcę?
Dla ułatwienia dołączam mapkę z opisem. Z góry dziękuję za pomoc.

Nie wiem zapytałem o wszystko co chciałem, w razie czego będę edytował 8)

EDIT1.
Aktualnie chciałbym nęcić spombem/procą/z ręki i łowić na zestaw do rzutu z leadcorem

Offline Mateo

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja: 871
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Taktyka na nietypowy staw
« Odpowiedź #1 dnia: 24.05.2020, 01:49 »
Czołem!

Najlepiej jest poobserwować wodę i zobaczyć, gdzie te większe pływają/spławiają się. To zawsze daje najlepsze efekty. Czasem bowiem może to być miejsce, którego nikt by nie podejrzewał i nie wytypował.
A jaka jest głębokość w tym najgłębszym miejscu?
Stanowiska są dostępne na wszystkich brzegach?
Pozdrawiam
Mateusz