Autor Wątek: Podajnik Guru Method Feeder X-Safe System  (Przeczytany 939 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Podajnik Guru Method Feeder X-Safe System
« dnia: 05.07.2020, 18:35 »
Zaciekawił mnie ten podajnik z powodu kształtu , ale również amortyzatora , dzięki któremu chcę zmiękczyć jeden z moich feederów. Stąd mam kilka pytań.
1) Jaką wytrzymałość może mieć ten amortyzator ? Chodzi mi o wartość jaką podają w przypadku żyłek. Ewentualnie jakie największe sztuki udało się  Wam wyholować ?
2) Jak wygląda sprawa '' żywotności '' takiego amortyzatora ? Czy czas używania ( miesiące ) ma wpływ , lub ilość holi dużych sztuk ?
3) Czy wytrzymałość jest jednakowa w wersjach small i large ?
4) Jaki amortyzator na przyszłość , gdy zajdzie potrzeba wymiany ? Ryby w okolicach 10 kg.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajnik Guru Method Feeder X-Safe System
« Odpowiedź #1 dnia: 05.07.2020, 23:48 »
Ho,ho, ho. Tyle pytań na raz.
Przede wszystkim X-Safe System dotyczy zamontowania w podajniku in line trzonka Guru X-Safe, czyli trzonka z gumą amortyzującą. Pasuje to do wszystkich podajników Guru, małych, dużych, Hybrid itd. Wszystkie są kompatybilne. A jak popatrzysz na trzonki Guru X-Safe Spare Elastics to masz duży wybór trzonków kompatybilnych z każdym typem podajnika. Długich, krótkich, normalnych i heavy na duże karpie.
Normalnie te gumy powinny wytrzymywać ok 3 kg te i te z Matrixa, heavy pewnie więcej. Ale zawsze możesz kupić jakieś zleżałe. I tak kupiłem kiedyś Prestony, które pękały poniżej 1 kg. Polecam testowanie na wadze wędkarskiej. Nowych i po jakimś czasie użytkowania. Pod wytrzymałość przyponu i haka.
A jaką rybę wyholujesz to już zależy od twoich umiejętności i zimnej krwi. Guma pomaga słabym zestawom i gorącokrwistym.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Podajnik Guru Method Feeder X-Safe System
« Odpowiedź #2 dnia: 09.07.2020, 20:51 »
Podajniki już mam  i w sobotę testy. Szkoda że tylko w wersji X- Safe jest możliwość zmiana gramatury lub rodzaju podajnika bez większych kombinacji. Wersja in line już nie jest taka prosta.