Autor Wątek: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match  (Przeczytany 14791 razy)

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #30 dnia: 09.12.2015, 21:36 »
No przeinaczyłem nazwy. Dlatego pytam bo posiadam feeder Tournament Pro Leger 11 ft i mam podobne wrażenia co do pracy blanku. Także musiałem się postarać o jej zdobycie. Chociaż już wspomniałem to w swojej mini recenzji tej wędki na tym forum pewne mankamenty były chociaż mało istotne. dzięki za odpowiedź. :thumbup:

W sumie to nie, bo jest też wersja match & leger.


Dla ścisłości posiadasz wersję TNPM1315W-AU ;)

Tak, ale to jest ta nowa wersja, bo stara, z pełnym korkiem miała też taki symbol. Dla ścisłości wrzucam fotki w załączniku. Jak nazbieram pod choinką w tym roku :P to może się pokuszę o feedera Tournamenta... Ale kurde z tego co widziałem to jest jeszcze droższy od matcha, który i tak kosztował mnie półtorej roku temu niecałe 2k. A Feedery widywałem wtedy nawet za 2500. A mówią, że tyczki drogie ;p


Który to?

Match winner

Kurde to niedobrze. W zasadzie to piłka jest po stronie sprzedawcy bo towar generalnie nie podlega jeszcze teoretycznie pod gwarancję a zwrot po prostu. Mimo to, nie rzutuje to dobrze na Daiwę. Ewidentnie mają coś nie tak z kontrolą jakości, bo to nie pierwszy przypadek niesprawnego kołowrotka czy niedopracowanej wędki o których słyszę. Z drugiej strony, firma dość dobrze podchodzi do wszelkiego rodzaju roszczeń klienta, tutaj raczej starają się szanować. Ale to boli, bo generalnie człowiek kupuje bo chcę "jakość" a okazuje się, że tej jakości dziś próżno szukać... ewentualnie w segmencie cenowym niedostępnym dla przeciętnego kowalskiego. Kiedyś jakość to była norma, dziś za jakość człowiek płaci a czasem i to nie wystarcza. Ciekawe jak sklep podejdzie do problemu. Powinni wymienić Ci na sprawny egzemplarz i już.

A jak tam drugi kołowrotek, podoba Ci się?

Tak stara nakrętkę rękojeści miala z korka. Kurcze korci mnie ten match Daiwy ale mam juz Acolyte Plus. Moze kiedys... Tournament AGS 😊
Darek

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #31 dnia: 10.12.2015, 11:15 »
matchless
Ogólnie wizualnie oba mi się podobają :-[ Co prawda nie miałem jeszcze okazji przetestować tego team Daiwy, więc nic więcej powiedzieć nie mogę :)
Dziś sklep powinien otrzymać paczkę z kołowrotkiem, a co dalej zrobią, to już raczej ich problem...

Widzę, że też masz fioła na kije Daiwy z tzw. dopałkami :D Mam na stanie Daiwe Spectron competition match 5m. z możliwością wydłużenia do 6 m. Muszę przyznać, że genialna jest taka opcja :)
Chciałem kupić jeszcze ten sam model kijka 4 m. z możliwością wydłużenia do 4,5 m. ale już żaden sklep tego kija nie miał i wziąłem kija 4 m. pod wagglera :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #32 dnia: 11.12.2015, 07:35 »
Fioła to trochę za dużo powiedziane, wsumie staram się wybierać wędki możliwie dopasowane do metody i łowienia. No a ta "dopałka" to bardzo fajny patent, bo czasem faktycznie głębkość determinuje używanie wędki dłuższej od 3,90 a nawet 4,20. Co za tym idzie, z reguły używam 3,90 - bo jest wystarczająca ale na łowiska głębokie dokładam dopałkę i jest już 4,60 dzięki czemu łowi się wygodniej. To się na prawde przydaje. :)
Grzegorz

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #33 dnia: 19.12.2015, 08:37 »
W końcu udało mi się przetestować TEAM DAIWA X Match 3012D :D Praca oraz wygląd wizualny przy kijku jest wręcz oszałamiający :D Szkoda tylko, że przez brzydką i mroźną pogodę nie udało się go przetestować dłużej i mocnej, ale muszę przyznać, że takiego kręciołka jeszcze w życiu nie posiadałem :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #34 dnia: 22.01.2016, 09:11 »
W końcu udało mi się przetestować TEAM DAIWA X Match 3012D :D Praca oraz wygląd wizualny przy kijku jest wręcz oszałamiający :D Szkoda tylko, że przez brzydką i mroźną pogodę nie udało się go przetestować dłużej i mocnej, ale muszę przyznać, że takiego kręciołka jeszcze w życiu nie posiadałem :)

Ja przez 3 godziny oglądałem różne nowości, starsze modele kołowrotków bo szukałem jakiegoś nowego kręcioła, w miarę uniwersalnego feeder/match i chyba kupię drugiego TDX'a. Podoba mi się wizualnie, działa bez zarzutu, wykonanie ma solidne. Szkoda, że cena to ~ 1000 zł no ale co zrobić :P :o
Grzegorz

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #35 dnia: 01.03.2016, 15:49 »
matchless,
Mam pytanko do Ciebie. Czy w Twojej Team Daiwie również krzywo nawija żyłkę? Mam z tym problem przy team Daiwie oraz przy Match Winerze... :|

EDIT:
Próbowałem wszystkiego, kilka razy przewijałem i ciągle taki sam efekt. Szkoda, że teraz mogłem bardziej je przetestować i zobaczyć ten problem z nawojem linek. Jestem zniesmaczony, że za prawie 2 tys. zł. kupiłem taki sprzęt...
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kołowrotek Daiwa Match Winner vs Shimano Aero Match
« Odpowiedź #36 dnia: 02.03.2016, 09:54 »
Nigdy jakoś szczególnie się nie przyglądałem, ale jeśli nie zauważyłem tego to znaczy, że raczej wszystko jest okej. Nie mam sprzętu pod ręką więc nie mogę sprawdzić w tej chwili. W czasie eksploatacji jednak nie zauważyłem, by żyłka była nawijana krzywo.
Grzegorz