Autor Wątek: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...  (Przeczytany 14183 razy)

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Jestem zainteresowany zakupem namiotu na krótkie zasiadki, który zmieści łóżko i ekwipunek. Znalazłem namiot, Fox Royale Classic Bivvy, jeżeli znacie ten namiot i możecie coś o nim napisać to proszę o waszą opinie na temat tego namiotu lub jakąś waszą propozycję...
Dzięki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2015, 23:49 »
Mam ten namiocik, i na dzień dobry połamałem rurkę, bo nie było żadnej instrukcji. Ale ogólnie jest OK, w tej cenie to dobra opcja. Złożenie go niestety zajmuje więcej czasu niż deklarowane kilka minut. Osobna podłoga to dobra rzecz, bo ma się możliwość jej niezakładania.
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2015, 08:06 »
Ja polecę namiot firmy CARPER. Mam go od tej wiosny czyli praktycznie cały sezon chroni już moją karpiową d... od deszczu, wiatru i zimna.
http://www.carper.com.pl/produkt/namiot-wedkarski-carper-cn001
Namiot jest w komplecie z narzutą za cenę 1400 zł :bravo:. Praktycznie posiada wszystko co FOX czyli wywietrzniki z przodu i tyłu, odpinaną podłogę, rozpórki, komplet szpilek  itd no i oczywiście narzutę, która naprawdę dużo daje szczególnie z wiosny i jesienią. Bez narzuty jest wtedy nie za halo - wiem bo miałem namiot TRAKERA bez narzuty.

JK

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2015, 09:01 »
Ja będe robił przymiarkędo tego cuda ;) polecany przez wielu karpiarzy   tylko model RS PLUS MAX 

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2015, 09:16 »
Ja będe robił przymiarkędo tego cuda ;) polecany przez wielu karpiarzy   tylko model RS PLUS MAX 
Konstrukcja jak w moim Tandem Baitsie Enforcer One Man, czyli proste i niezawodne.
W parze rozkładany go jakieś 8 min z podłogą i winterskinem.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2015, 09:35 »
Odpowiem w tym  wątku trochę inaczej.. Owszem, z myślą o kilkudniowych sumowych wypadach nad wodę, nabyłem używany namiot Nash Titan (jakiś starszy model). Chyba dwuosobowy. Wprawdzie nie ma narzuty, ale to solidna konstrukcja. Stelaż stanowią dość grube alu rurki, poszycie namiotu także wydaje się być porządne. Myślę też , że raczej żaden wiatr nie jest mu straszny. No chyba że tornado..
Rozłożenie i złożenie, zajmuje powiedzmy 10min. Tak bez pośpiechu.
Bardzo fajny namiot.
Jednak w zasadzie go nie używam. Przyczyna jest prosta. Nad moimi odrzańskimi miejscówkami, bardzo rzadko można znaleźć miejsce na ustawienie tak dużej konstrukcji. A koszenie zielska i równanie łopatą terenu pod namiot, to zupełnie nie mój klimat. Jadę nad wodą, aby cieszyć się przyrodą, a nie ją niszczyć i zmieniać.
Dlatego też używam dwóch innych mniejszych namiocików.
Jednym z nich jest tzw. dwusekundówka, Quechua z Decathlonu. Model dwuosobowy. To mój "luksusowy" domek nad wodę.
Bywa jednak i tak, że nawet ten namiocik jest zbyt duży. Dotyczy to sytuacji rozstawiania namiotu na dziurawej i kamienistej główce.
Wtedy do akcji wchodzi jeszcze mniejszy namiocik, tzw. igloo. Taki kupiony z Kerfurze. Używam go od około 8 sezonów i daje radę. Nie przecieka!.
(Ale wiem, że te namiociki z marketów to najczęściej badziew. Kolega kupił sobie podobny i jego przecieka dosłownie od mgły)
Do tego zwykła plandeka do ochrony gratów przed deszczem.
Myślę że w czasie ciepłej i w miarę suchej pogody, spokojnie możecie sobie darować tachanie nad wodę dużego "karpiowego" namiotu. Nawet na długie weekendy.
Sam, w tym małym marketowym, zaliczałem nawet 3-4 dniowe zasiadki w listopadzie. Bez problemu.

W sumie to i tak jestem bardzo wygodnicki ;)
13:50 min. video.
Jesienią jeszcze tak nie nocowałem nad wodą. Trzeba spróbować :D
;)

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #6 dnia: 29.12.2015, 15:48 »
Myślicie, że Chub lub Carper jest lepszą marką namiotów od fox? A może pomyśleć o jakimś brolly, może znacie i możecie polecić jakiś fajny i porządny model?

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #7 dnia: 29.12.2015, 16:14 »
Traper Magic brolly. Tu jest rzetelna ocena tegoż: www.carpholic.pl. Nie mam, widziałem na żywca, macałem, dotykałem, miętoliłem. Dla mnie porządny towar. Traper w ogóle na pewnym poziomie robi (zamawia :)) dobre jakościowo rzeczy. Ich portfele ne przypony biją całą konkurencję na głowę. Ostatnio wymacałem kolegę w komplecie Trapera, a raczej komplet na koledze  :) Wiem jedno, że za parę stów lepszego nie znajdę.

Na krótkie wypady nie wbijałbym się w długie koszty.  :beer:

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #8 dnia: 29.12.2015, 19:18 »
Panowie a nie wydaje wam się że płacimy za firmę ? patrząc na TB, Trakkera, FOXA itp jest podobne tylko nazwa się zmienia i cena .... nie warto przepłacać i tyle poszukaj czegoś tańszego :) Carper jest bardzo fajny mia te namioty paru znajomych i są zadowoleni... ja do dziś mam 2 Jaxony i też nie narzekam nie przecieka ani nic ... Teraz myślę nad jakimś brolly ale tylko dlatego że dużo mniej mniejsca w aucie zajmuje niż namiot.
Pozdrawiam Piotr

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #9 dnia: 29.12.2015, 20:41 »
Czy ktoś miał może do czynienia z namiotami z firmy prologic, jakiej są jakości i jak są wykonane ?

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #10 dnia: 29.12.2015, 20:58 »
Panowie a nie wydaje wam się że płacimy za firmę ? patrząc na TB, Trakkera, FOXA itp jest podobne tylko nazwa się zmienia i cena .... nie warto przepłacać i tyle poszukaj czegoś tańszego :) Carper jest bardzo fajny mia te namioty paru znajomych i są zadowoleni... ja do dziś mam 2 Jaxony i też nie narzekam nie przecieka ani nic ... Teraz myślę nad jakimś brolly ale tylko dlatego że dużo mniej mniejsca w aucie zajmuje niż namiot.

Na pewnym poziomie na pewno jest tak, jak piszesz. Ale takie Supa Brolly z Foxa w porównaniu do Magica Trapera, to już jest widoczna różnica. O Titanie nie wspomnę. Mnie jednak bardziej od widocznej różnicy interesuje różnica użytkowa. Szczególnie w kontekście faktycznego korzystania z gadżetu. Mam 3 namioty (w tym jeden niby karpiowy), parasol w rozmiarze brolly, a dalej czegoś szukam  :) I coraz bardziej skłaniam się ku zwykłej dwusekundówce z Decathlona niż nowemu Titanowi, choć jest super. A swoje karpiowe łoże chyba wyniosę na działkę, bo dmuchany, gumowy materac to to jest to! Ale śpiwór zostawię  :)

Po prostu im jestem starszy, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że jak mam jechać na ryby, to na ryby. A nadmiar gadżetów (bo potem idą lampki na pilota, wiatraczki, słoneczka, lodówki na gaz, aku itp.) tylko przeszkadza. Piszę oczywiście o krótkich wypadach, bo przy takich od tygodnia w górę te gadżety zaczynają spełniać swoją rolę. Ale to już inna bajka.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #11 dnia: 29.12.2015, 21:13 »
Kalesiak popatrz też w tą stronę że karpiowanie to już nie sport a właśnie gadżeciarstwo i szpan .... ja od kilku sezonów zmniejszam majdan na zasiadki i powiem szczerze że połowa gratów które wozimy jest nie potrzebna ... Uwierz mi już słyszałem nad woda rozmowę 2 panów że jeżeli nie masz czegoś tam z Foxa lub kołowrotków z Shimano to nie jesteś karpiarz.
Pozdrawiam Piotr

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 321
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #12 dnia: 29.12.2015, 21:20 »
Kalesiak popatrz też w tą stronę że karpiowanie to już nie sport a właśnie gadżeciarstwo i szpan .... ja od kilku sezonów zmniejszam majdan na zasiadki i powiem szczerze że połowa gratów które wozimy jest nie potrzebna ... Uwierz mi już słyszałem nad woda rozmowę 2 panów że jeżeli nie masz czegoś tam z foxa lub kołowrotków z shimano to nie jesteś karpiarz.

Ciekawa opinia " czegoś tam z foxa lub kołowrotków z shimano to nie jesteś karpiarz" kolesiak a panowie coś łowili czy sie tylko wystawiali ....
Hm..... a slipy też są specjalne na zasiadki .......
Maciek

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #13 dnia: 29.12.2015, 21:23 »
To ja słyszałem na Rybniku ... uśmiałem się wtedy jak nie wiem .... gdy popatrzyłem na swoje sprzęty :) to że łowię na Damy Quicki SLX i Sensible 3 z Anacondy to ja już nie karpiuję a Karpie to tylko przyłów :) Ludzie są czasem dziwni :)
 :P :P :P
Pozdrawiam Piotr

grzesiek76

  • Gość
Odp: Namiot karpiowy Fox Royale Classic Bivvy - opinie...
« Odpowiedź #14 dnia: 29.12.2015, 21:30 »
To ja słyszałem na Rybniku ... uśmiałem się wtedy jak nie wiem .... gdy popatrzyłem na swoje sprzęty :) to że łowię na Damy Quicki SLX i Sensible 3 z Anacondy to ja już nie karpiuję a Karpie to tylko przyłów :) Ludzie są czasem dziwni :)
 :P :P :P

 "Ludzie są czasem dziwni :) "
To ofiary marketingu :)