Autor Wątek: Na trupka....  (Przeczytany 10955 razy)

Offline pylson

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja: 2
Odp: Na trupka....
« Odpowiedź #30 dnia: 16.06.2018, 09:28 »
Ktoś na tym forum (bądź na innym, czytam ich tak wiele, że mi się mieszają wątki:) pisał, że szczupaki są leniwe. Sandacz owczem lubi pływać po całym zbiorniku i ganiać ryby, a szczupak przez niektórych zwany lekarzem, woli chore bądź martwe rybki, najlepiej podstawione pod sam nos. Ale moja wiedza opiera się wyłącznie na teorii, którą gdzieś zasłyszałem, bądź przeczytałem :)
Będę próbował, może coś wyjdzie z tego. Zastanawiam się też jakimi aromatami "potraktować" taka rybę, żeby prędzej zwabić szczupaka. Nie wiem też, czy lepiej nabić całą rybę na hak, czy np tylko połowę do ogona?

Czy taka igła jak zamieściłem poniżej jest dobra do przewlekania przyponu przez rybę?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wiertla-i-igly-karpiowe/20942-igla-prologic-spike-large-160mm.html?search_query=igla&results=66

Czy może do tego służy całkiem inny rodzaj igły?

Online Mosteque

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja: 476
  • MFT
  • Ulubione metody: method feeder
« Odpowiedź #31 dnia: 16.06.2018, 09:38 »
http://barduta.pl/pl/p/Igla-do-kulek-PROLOGIC-Splicing/9098?gclid=Cj0KCQjw6pLZBRCxARIsALaaY9bh6CyZk8KTgUGN2xYTaV7PV1x-5S6QDzbnWCq169Mqf5CB6wJBxAgaAuqoEALw_wcB
Taka z "zamknięciem" będzie najlepsza. Chodzi o to, by przy cofaniu igły jej zadzior nie zahaczał o wszystko.
Michał
Mazovia Fishing Team

Offline Daavid

• Ekspert
  • Reputacja: 28
« Odpowiedź #32 dnia: 16.06.2018, 12:04 »
Raczej sandacz zjada więcej martwych ryb. Szczupak to trochę taki kot w wodzie bo instynktownie goni za tym co ucieka. Sandacza też łatwiej można złowić na filety wycięte z większej ryby.

Offline Daavid

• Ekspert
  • Reputacja: 28
« Odpowiedź #33 dnia: 16.06.2018, 12:08 »
Gdzieś właśnie czytałem, że szczupaki też polują na okonie, stąd moje pytanie, czy to dobra przynęta :)

Moim zdaniem jeśli tego małego okonia jest w tej wodzie najwięcej to jest on potencjalnie najlepszą wodą. Znam wodę gdzie było pełno jazgarza i wtedy ten kolczak był najlepszą przynętą.

Offline pylson

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #34 dnia: 20.06.2018, 08:31 »
Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Wczoraj przyszła do mnie kurierem wędka karpiowa 3.5 lb, do tego kołowrotek 5000 i żyłka 0,33. Igłę też kupiłem taką jak zalecał Mosteque.
 Polowanie czas zacząć! Tylko pytanie kiedy ja czas na to znajdę :)