Autor Wątek: Nowe Zanęty z Sonubaits?  (Przeczytany 11192 razy)

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #30 dnia: 28.05.2018, 13:31 »
U mnie sprawdziła się na komercji wczesną wiosną, teraz trochę gorzej. Obecnie przerzuciłem się na jaśniejsze i trochę bardziej słodsze zanęty i pellety. Ale dużo też zależy od dnia. Przykładowo zanęta pikantna kiełbasa czy kryl na jednej nocce zero brań, na drugiej nocce zero brań, na trzeciej to samo a na kolejnej brania tylko na te dwa mixy a mixy na które dobre efekty miałem na 3 poprzednich nockach nic.... Bądź tu mądry :facepalm:. Ogólnie myślę, że jest dobra ale musi mieć swój dzień. Nie zrażałbym się po pierwszych niepowodzeniach :thumbup:

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #31 dnia: 31.05.2018, 12:18 »
Sonu wypuścił nową zanętę m.in. Super Feeder dark. Może już od dawna ona jest ale ja o niej dzisiaj przeczytałem. Wydaje się fajna na "moje" leszcze z kanału Odry. Testował ktoś już to? Ciekawy jestem opinii.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #32 dnia: 07.07.2018, 18:00 »
Podbijam, u mnie w sklepie wylądował ten Sonubaits Super Feeder Dark, ale nikt tego nie testował. To tez zanęta na mączkach jak MMM? jakiś zapach?  ktoś, coś? :D
PZW only  : o )

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #33 dnia: 07.07.2018, 18:42 »
Ja łowiłem już kilka razy na tą zanętę Super Feeder tylko jasną. Zapach taki lekko owocowy, taki ciężki do określenia. Bardzo puszysta po namoczeniu. Fajnie pracuje w koszyku, raczej napewno bez mączek rybnych ale z dużą ilością mielonych ziaren. Łowiłem na nią na stojącej wodzie głównie płotki ale myślę że na rzekę będzie bardzo dobra.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #34 dnia: 08.07.2018, 01:45 »
Zanęta Super Feeder Dark należy do grupy zanęt tradycyjnych, czyli jest pozbawiona mączek. Sonu rozszerzyło ofertę zanętową, między innymi pod feederowców używających robactwo. Zanęty są podzielone na dwie grupy teraz - fishmeal, czyli na bazie mączek rybnych i tradycyjne (traditional), bez nich. Paczka 2 kg powoduje pewną oszczędność, gdyż wersje Supercrumb pakowane są po 1 kg i kosztują 4 funty. Sonu uderza tu w Sensasa trochę, zapewne trochę odbierze mu rynku.

Jak dla mnie zanęty tego typu w cenie 7 funtów to kosmos. Spodziewam się, że w Polsce to z 40 złotych za paczkę jak nie więcej... Drożyzna. A w samym UK powoli się robi chaos w sklepach. Mało które mają tyle miejsca aby pomieścić wszystkie produkty takiego Sonubaitsa, Dynamite'a czy innych Bait-techów.
Lucjan

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #35 dnia: 08.07.2018, 20:50 »
U mnie (Wrocław) widziałem ją w dwóch sklepach w cenach 38 zł i 42 zł.
Odpuszczam ją w takim razie. W tej cenie zdecydowanie wolę zakupić MMM,  albo MVDE i jeszcze zostanie na robale.
PZW only  : o )

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #36 dnia: 08.07.2018, 21:10 »
Zanęty "kontynentalne" nie mogą tyle kosztować i kropka.
Ale... Sonu wypuszcza po prostu 2 kg paczki swoich zanęt w takich cenach i już. Bo na angielskie warunki to jest mniej więcej jak u nas zanęty z serii Magnetic. Kto by się tam bawił, czy to będzie 12 czy 15 zł. Ustalona cena wynosi X i już.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #37 dnia: 08.07.2018, 21:34 »
Zanęty "kontynentalne" nie mogą tyle kosztować i kropka.
Ale... Sonu wypuszcza po prostu 2 kg paczki swoich zanęt w takich cenach i już. Bo na angielskie warunki to jest mniej więcej jak u nas zanęty z serii Magnetic. Kto by się tam bawił, czy to będzie 12 czy 15 zł. Ustalona cena wynosi X i już.
Do tego u nas dochodzi magia marki. Swego czasu testowałem Dutch Master Feeder Mix i bez rewelacji. Już lepszym wyborem jest Pro Natural Bait-techa ale on też nie jest jakiś super. O ile Angolom wychodzą zanęty na bazie mączek, to ich spożywki już tak nie błyszczą na tle konkurencji z kontynentu. Do tego ta cena z kosmosu, gdzie za połowę tego dostajemy ciekawszy towar. Nawet ten śmieszny Magnetic jest porównywalny o ile nie lepszy od tych dwóch Anglików. Nie mówię już o topowych seriach naszych producentów czy produktach takiego Sensasa, MVDE i CHAMPION FEEDa.