Autor Wątek: Jak walczyć z chamstwem, czyli turyści, plażowicze, letnicy nad wodą  (Przeczytany 23982 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Dziś dzień nad wodą.
Niestety nie tylko ja się wybralem ale cała mase ludzi również
Nad ranem zająłem sobie stanowisko daleko od możliwych skupisk ludzkich. Jednak rowerami wodnymi doplywają i tu. I plywają kilka metrów od brzegu centralnie przy wędkach. To czysta złosliwosć. Finalnie musiałem sciągnąć wędki.
Jak walczyc z takim dziadostwem?
Zaznaczę, że najpierw grzecznie prosiłem a potem zapraszałem na brzeg ale niestety to tylko kozaki na odleglość.
Co robić gdy ktoś plywa wciaź i uniemożliwia wędkowanie?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Dziś dzień nad wodą.
Niestety nie tylko ja się wybralem ale cała mase ludzi również
Nad ranem zająłem sobie stanowisko daleko od możliwych skupisk ludzkich. Jednak rowerami wodnymi doplywają i tu. I plywają kilka metrów od brzegu centralnie przy wędkach. To czysta złosliwosć. Finalnie musiałem sciągnąć wędki.
Jak walczyc z takim dziadostwem?
Zaznaczę, że najpierw grzecznie prosiłem a potem zapraszałem na brzeg ale niestety to tylko kozaki na odleglość.
Co robić gdy ktoś plywa wciaź i uniemożliwia wędkowanie?

Mario z doświadczenia wiem, że z bydłem nie ma rady...najlepiej omijać akie miejscówki. Rybaczka ma sprawiać przyjemność i satysfakcje z hobby.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Proca i kulka z zanęty :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja miałem ostatnio na zalewie tak, że poszedłem wieczorem na plażę. Wiadomo, plaża to plaża, byłem przygotowany, że będą ludzie. Usiadłem jak najbardziej się dało z boku, piasek plażowy miałem jakieś 10 metrów po prawej. Tam kończyła się plaża. Zarzucałem zupełnie w lewo. Niestety, miałem chyba w torbie jakiś magnes, bo jak przyszedłem, dzieci kąpały się na plaży, a po chwili kąpały się już na wprost moich wędek. Miałem zarzucone na bok, więc tylko zacisnąłem zęby... Ale dzieci coraz bardziej na lewo. Mówię grzecznie: dziewczynko, nie widzisz, że mam tu wędki i wchodzisz mi w żyłkę? Chwila konsternacji... i dalej lezie. Powtarzam jeszcze raz - dziewczynko, wchodzisz mi w żyłkę. Rodzic się poderwał, ale na szczęście nie był z tych troglodytów, co to pozwalają dziecku na wszystko... i poderwał się do córki, nie do mnie. Zwrócił jej uwagę, żeby mi w żyłkę nie wchodziła i wróciła na plażę. Pomogło. Na kilka minut. Za chwilę znowu przylazła, z kilkoma innymi bachorami. W końcu okrążyły mnie za plecami i wlazły mi w łowisko... Plaża ze 20 metrów dalej, trzcina, krzaki, muł... nieważne. Trzeba wleźć. Na złość? Nie wiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 447
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Michał - ciekawe czym nęciłeś? :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 447
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Proca i kulka z zanęty :)

Najlepiej zadipowane jakimś śmierdzielem :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Albo "na szarpaka" i do wody :D


Ale serio to powinien być na to jakiś legalny sposób..
Dawid

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Proca i kulka z zanęty :)
Polecam krill and tuna od bait-techa w czystej formie ;)
Ewentualnie zdipowany halibutową lavą :)

Pomaga też garść peletu 6-8mm posłany zieloną proca Drennana. Wiem wiem, jest do KUL, ale tu o rozrzut chodzi.

Lecz najlepiej sprawdzić zgryz i przesiedzieć. W końcu pomogło, jak poinformowałem przmilnie, że jak się chłopakom w łopatki od roweru wodego żyłka wkręci to przez godzinę nigdzie nie popłyną, a zdryfuje ich do mnie i ja już będę t na nich czekać.
Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Panowie z takim rodzajem chamstwa to nikt jeszcze nie wygrał. Woda jest jedna i dla wszystkich jednak ci drudzy tego nie rozumieją i właśnie ja staram się w wakacyjne miesiące oraz w takie dni jak dzisiejszy- ciepły omijać szerokim łukiem takie miejscówki to mój sposób. Drugi sposób to niestety ale nie każdemu się to uda (praca, szkoła studia, inne zajęcia ) to wędkowanie nie w weekendy a w tygodniu gdzie bydło i chamstwo siedzi w domu po pracy i po obiedzie żłopie browar w fotelu przed telewizorem. Tak już jest na to nie znajdziesz paragrafu i trzeba się z tym pogodzić.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Mario, w takich wypadkach bardzo skuteczne jest nęcenie mało i często białymi robakami :) Zapewniam, działa! 
Lucjan

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Panowie z takim rodzajem chamstwa to nikt jeszcze nie wygrał. Woda jest jedna i dla wszystkich jednak ci drudzy tego nie rozumieją i właśnie ja staram się w wakacyjne miesiące oraz w takie dni jak dzisiejszy- ciepły omijać szerokim łukiem takie miejscówki to mój sposób. Drugi sposób to niestety ale nie każdemu się to uda (praca, szkoła studia, inne zajęcia ) to wędkowanie nie w weekendy a w tygodniu gdzie bydło i chamstwo siedzi w domu po pracy i po obiedzie żłopie browar w fotelu przed telewizorem. Tak już jest na to nie znajdziesz paragrafu i trzeba się z tym pogodzić.

"browar po obiedzie to większość z Nas pije" ale to nie oznacza, że jesteś chamem i bydlakiem dla wędkarzy :)
Dzisiaj pojechałem po raz pierwszy z Żoną nad Narew, znaleźliśmy super miejscówkę gdzie można podjechać samochodem, rozpalić ognisko, rozbić namiot itd itd....nadchodzi godzina 1 w nocy, żona już śpi w namiocie a Ja przy wędkach oczekuje drgania na szczytówce wędki słyszę nadjeżdżający samochód, wysiada dwóch panów po 50tce i zbliżają się do mnie (widzą namiot, ognisko,samochód) i mówi jeden z nich  "wie Pan co szukamy miejsca od godziny i nic nie możemy znaleźć więc połowimy obok" ---- odpowiedziałem, że nie da rady bo to jest jedna miejscówka nie ma gdzie więcej wędek rozstawić !!! on na to, że nic nie szkodzi my tu w krzaki metr dalej się ukryjemy i posiedzimy :) nie chciałem się kłócić.
Żona wstała o świcie zwineliśmy sprzęt i poszliśmy 40m dalej .... gdzie było miejsce wolne po kimś po nocy :)
Po prostu super !!! Pierwszy wyjazd z Żoną a tu takie chamstwo !!!
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tak jak koledzy wcześniej napisali, najlepiej proca. Jak ktoś mi przepływa jakimś kajakiem albo czymś podobnym, to robię kilka kulek z zanęty i strzelam z procy. Z reguły, gdy taki ktoś zobaczy, że jest w "polu rażenia" to odpływa.

Są niestety też uparciuchy, byłem raz świadkiem jak facetowi przepływali pontonem kilkanaście metrów od brzegu, gdy im kazał odpłynąć dalej, to odpowiedzieli, że woda jest dla wszystkich, a nigdzie nie jest napisane, że mają pływać daleko od wędkarzy.
Marcin

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Dzis też się bujałem z takim cwaniaczkiem. Woda dla kazdego wiec menda krążył mi cały czas.
Ubić..

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 444
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Na chamstwo nie ma lekarstwa .
Ja z reguły głupszym ustępuję .
Ostatnio na komercji na której wędkuję dwóm głupszym ustąpiliśmy , poszliśmy na drugą stronę stawu i efekt był taki oni złowili zero ,a ja tylko 20 karpi :D

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Ah te komercyjne cwaniaki znam to... Jak ja to mowie sami nie potrafią to innym przeszkadzają... Ostatnio usiadłem sobie w kącie nikomu nie przeszkadzałem i mi szlo póki dwóch idiotów nie zaczęło mnie "podrzucać" gdzie nie posłałem paru koszyków i mialem rybę tam podrzucali mnie aż do takiego stopnia ze przecinali mi zestawy...