Autor Wątek: Jak walczyć z chamstwem, czyli turyści, plażowicze, letnicy nad wodą  (Przeczytany 23896 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
To mój postęp od dziś będzie polegał na tym, że każdorazowo po zarzuceniu wędki całą operację ustawiania hangera i żyłki wykonam na najgłośniejszej głośności sygnałków i centralki 8) Oczywiście nocą przede wszystkim będę celebrował te czynności :P
Następnie polezę z piłą spalinową po drzewo - a jakże w nocy a że moje zasiadki trwają kilka dni to drzewa muszę mieć dużo :P Rozumiecie co to znaczy - piła tak z dobrą godzinę powarczy.
Oczywiście to wszystko żarty :-[

A na poważnie - gdzieś jest zapis, że wędkarzowi nie wolno niszczyć przyrody. Więc cięcie zdrowych drzew i gałęzi jest być może wykroczeniem a może nawet i przestępstwem. Można załapać "nagrodę " nawet za użycie żywych patyków jako podpórek do wędek.
Oczywiście na wycięcie zdrowych drzew trzeba mieć zezwolenie bo czasem można się przekonać jak te drzewa są drogie.

JK

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
fEeDeReK. "Tak samo jest z ścinaniem drzew nad wodą dla mnie to trzeba być naprawdę kretynem i leserem".

Kiedyś mieliśmy taką sytuację, że jedno potężne suche drzewo oparło się o drugie drzewo (zdrowe). Wystarczył silniejszy wiatr, by stare drzewo przewróciło się na kładkę na wodzie.
Naprawdę, mocno się napracowaliśmy linociągami, by wpierw odsunąć stare drzewo od zdrowego, następnie łagodnie położyć je na wodę nie uszkadzając kładki.

W ramach za tytuły „kretyna i lesera” wypadałoby życzyć Ci siedzenia na takiej kładce i burzy. Ale tego nie zrobię…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Nie musisz mi czegos takiego życzyć, ponieważ od usuwania takich drzew są pilarze ( taki zawód)
Pomyślałeś, ze pod czas waszego naciągania, mógł ktoś zginąć ???

Bo takie drzewa usuwa się w inny sposób , sprzętem ciężkim bez wysiłku. Pracowałem w ZUL jako pilarz to coś o tym wiem , i kazda taka osoba , która coś podobnego robi jest nie odpowiedzialna , bo nie myśli .
Feeder & spinning

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 674
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Kurde, Federek. Bez wyzwisk proszę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Kurde, Federek. Bez wyzwisk proszę.

Poprawione , sory ale słysze lub widzę takie zachowanie to nie mogę. Co ludzie sobie myślą.
A później jest płacz i lament nad trumną.
Zginąć z własnej głupoty , nie rozumiem tego
Feeder & spinning