Autor Wątek: Śpiwór do 350 zł  (Przeczytany 4944 razy)

Offline kowalll

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Śpiwór do 350 zł
« dnia: 27.10.2016, 12:33 »
Witam,
Zamierzam kupić śpiwór karpiowy. Mam dylemat jaki wybrać ponieważ wcześniej nie korzystałem i nie miałem z nimi do czynienia. Ma on służyć od wiosny do jesieni. Łóżko do którego będzie przypinany ma wymiary 210cm na 80cm
Po mojej wstępnej analizie wyselekcjonowałem dwa śpiwory:

Tandem Baits Enforcer 4  oraz  Anaconda Night Warior 4.

Czy ktoś z Was mógł by doradzić jaki z nich zakupić lub zaproponować coś ciekawszego w cenie do 350zł?

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 
Rekordy:
--------------------------------
Karp - 12 kg
Leszcz - 4,6 kg; 62cm
Amur - 9,6 kg

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 27.10.2016, 13:22 »
Trochę off topowo, ale zawsze mnie zastanawiało... Czym różni się taki śpiwór "karpiowy" produkowany przez firmy, które specjalizują się raczej w innych rzeczach, od śpiworów turystycznych różnych marek?
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 27.10.2016, 13:26 »
Tym, że jest karpiowy ;D

EDIT: A na niektórych nawet jest napisane CARP :o
Marcin

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 27.10.2016, 13:35 »
Czyli jednak się nie zaskoczyłem :D Przy okazji naprawdę jestem ciekaw, że taki śpiwór Anaconda (według opisu)
Cytuj
można komfortowo używać nawet w temperaturze -5 oC
, a taki turystyczny śpiwór puchowy z wypełnieniem (90/10 700 CUIN)
Cytuj
Temperatura komfort: 6 stopni
Temperatura graniczna: 2 stopnie
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline kowalll

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 27.10.2016, 13:47 »
Pewnie różnią się głównie ceną :) . Ale zależy mi żeby dało się go przymocować do łóżka karpiowego.
Rekordy:
--------------------------------
Karp - 12 kg
Leszcz - 4,6 kg; 62cm
Amur - 9,6 kg

Offline WOJTON

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 7
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 27.10.2016, 14:03 »
Śpiwór karpiowy różni się od turystycznych kilkoma szczegółami, m.in. w karpiowym (najczęściej) z obu stron masz wszyte zamki,  żeby szybko wyskakiwać z niego :) przy zrywie do wędki ;) Rozsuwasz zamek, także od wewnątrz i zacinka hehe. Większość posiada pasy, którymi przypinamy śpiwór do łóżka oraz takie jakby kieszenie na końcach do naciągnięcia. Posiadam Anacondę NW4 i polecam. Dobrze wykonany, ciepły, dobre niezacinające się zamki. Używam go od 2 sezonów (wiosna -jesień) i jest ciepły (w środku wyściółka - miły polar), ale też nie ma co się łudzić, że przy 3 stopniach będzie nam komfortowo. W takich warunkach musi być jakieś ogrzewanie. Co do śpiworów TB ... czytałem trochę o nich. Z tego co wiem, to jest problem z zacinającymi się zamkami i to dość powszechny oraz nie jestem pewien czy boczny zamek nie jest tylko z jednej strony. Tak czy siak, za tę kwotę polecam Anacondę. Mam i jestem zadowolony.

Offline kowalll

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puławy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 27.10.2016, 14:47 »
Śpiwór karpiowy różni się od turystycznych kilkoma szczegółami, m.in. w karpiowym (najczęściej) z obu stron masz wszyte zamki,  żeby szybko wyskakiwać z niego :) przy zrywie do wędki ;) Rozsuwasz zamek, także od wewnątrz i zacinka hehe. Większość posiada pasy, którymi przypinamy śpiwór do łóżka oraz takie jakby kieszenie na końcach do naciągnięcia. Posiadam Anacondę NW4 i polecam. Dobrze wykonany, ciepły, dobre niezacinające się zamki. Używam go od 2 sezonów (wiosna -jesień) i jest ciepły (w środku wyściółka - miły polar), ale też nie ma co się łudzić, że przy 3 stopniach będzie nam komfortowo. W takich warunkach musi być jakieś ogrzewanie. Co do śpiworów TB ... czytałem trochę o nich. Z tego co wiem, to jest problem z zacinającymi się zamkami i to dość powszechny oraz nie jestem pewien czy boczny zamek nie jest tylko z jednej strony. Tak czy siak, za tę kwotę polecam Anacondę. Mam i jestem zadowolony.


Dzięki. O takie odpowiedzi mi chodziło :thumbup:
Rekordy:
--------------------------------
Karp - 12 kg
Leszcz - 4,6 kg; 62cm
Amur - 9,6 kg

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 27.10.2016, 14:56 »
Posiadam od kilku lat śpiwór Tandem Baits ,jestem  z niego bardzo zadowolony . Nie wiem jak te obecne ich śpiwory , ja posiadam model "Enfocer Extreme 4season plus" i mój śpiwór ma mocne zamki z obu stron.
O zacinających się zamkach  nie słyszałem .W moim śpiworze nic takiego się nie przytrafia.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 28.10.2016, 08:24 »
Posiadam od chyba od 7 lat TB Enforcer 4 Season Plus:

http://baitbox.pl/tandem-baits-spiwor-enforcer-4-season-plus-p-4357.html

Zacinanie się zamków zdarzało się naprawdę sporadycznie. Przez te lata sprawdził się w 100% i to nie tylko na rybach. Ja wtedy zapłaciłem coś ok. 260 PLN i nie żałuję, teraz jest trochę droższy. W lecie jak nie miałem torby termoaktywnej, to świetnie służył jako izolator zimna do  :beer: :beer: :beer: :P. Nie wiem czy w tej cenie ma konkurencję.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 16
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 29.10.2016, 15:44 »
Posiadam  śpiwór X2 Elite:
https://www.raven-fishing.pl/spiwor-x2-elite/pl/product/2303/

Śpiwór bardzo ciepły, wyścielany miłym polarkiem, posiada pasy żeby przymocować do łóżka.
Zamki duże i trwałe, nie przycinają się (raz na ruski rok, może się zdarzyć).
Ogólnie polecam. Jak kupiłem chyba za niecałe 300 zł, teraz widzę, że cena wyższa.
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 29.10.2016, 16:31 »
Posiadam od chyba od 7 lat TB Enforcer 4 Season Plus

Ja również. I chyba tak samo długo. Od kiedy go kupiłem, nie szukam niczego innego. Październikowe nocki na powietrzu to pikuś. Jedna, zasadnicza uwaga: przed spaniem należy się rozebrać do gatek, a nie kimać w garniaku. Krótko mówiąc: śpiwór ciepły i przytulny. Latem robi za saunę  ;)

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator

Offline brutusek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 12
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 22.10.2019, 09:36 »
TB Enforcer 4 Season Plus miałem okazję przetestować ten śpiwór. Jak się już w nim zaśnie jest ok , a cała reszta to według mnie niedopracowany bubel. Jak chcemy wyskoczyć ze śpiwora to może być, ale zamknąć się w nim ponownie nie lada gimnastyka.A na koniec zasiadki jak chcesz to szybko spakować do worka to tragedia .Jak ktoś mówi o nim w superlatywach to chętnie obejrzę filmik z tym śpiworem tzn. zapinane zamków i pakowanie to z powrotem do worka.Nigdy nie miałem karpiowego śpiwora  , ale ten tandem to jak dla mnie tandeta.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Śpiwór do 350 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 22.10.2019, 10:04 »
Nie wiem w czym masz problem, jeśli chodzi o zamki. Jeśli się tną to przesmaruj, chociażby woskiem. Uchwyty zamków rzeczywiście są zrobione z miękkiej gumy, która po czasie może odpaść. Ówczesna seria bagaży i śpiworów TB posiadała te felerne uchwyty, ale zawsze można to poprawić wstawiając kawałek grubszego sznurka (jak od bluzy z kapturem)zakończonego plastikową kulką itp. Jeśli chodzi o pakowanie to sprawa wygląda banalnie. Jedną ręką trzymasz pokrowiec, a drugą upychasz bezładnie całość w środku. Po skompresowaniu śpiwora we wnętrzu pokrowca, zaciągasz sznurek ściągający i tyle. Czytałem gdzieś, że ten typ śpiwora zrobiony jest z włókien, którym zginanie za każdym razem w tej samej pozycji nie służy. Mi to na rękę, bo nie muszę się martwić o idealne składanie śpiwora. Ugniatasz w środku jak szmatę i tyle. Nie jest to na pewno idealny śpiwór, ale na pewno idealny za tą cenę.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉