Autor Wątek: Kulki na nowy sezon  (Przeczytany 5926 razy)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Kulki na nowy sezon
« dnia: 11.02.2017, 17:00 »
Witam.
Przygodę z wędkarstwem (na poważnie) rozpocząłem w 2015r. Do tego czasu przetestowałem przynęty Lorpio, Sonubaits, Traper, Drennan, Ringers i pellet Robin Red od DB. Wymienione przynęty przyniosły mi wiele karpiowatych. W tym roku mam w planach zabrać się za przynęty innych firm w poszukiwaniu lepszych kulek.... przynajmniej lepszych na łowiska na których łowię, czyli Batorówkę i inne łowisko znajdujące się nieopodal Batorówki w moim mieście. Przeszukując masy przynęt natrafiłem na 4 interesujące mnie firmy + niektóre produkty z Dynamite Baits. Chcąc zaoszczędzić sobie odrobiny pieniędzy i lat ;) , które musiałbym spędzić na zbadanie tych przynęt, chciałbym znać wasze opinie. Jedną z tych firm jest Radical Quantum - tutaj moim głównych problemem jest rozmiar przynęt które chce kupić, ponieważ nie wiem czy lepszym wyjściem było by zakupienie kulek w wersji 16 mm, czy też zakup ich w wersji do metody. W przypadku ich przynęt, mam w planach zakup każdego ze smaków takich jak dirty devil czy pink tuna. Drugą firmą jest Carp Only - Stalomax (nie jestem pewnien czy to to samo), tutaj interesują mnie kulki 16 mm w każdym ze smaków typu fresh fruits, morwa .. liver&bloodworms. Następną firmą będzie Star Baits, z którego ofery zaciekawiły mnie kuleczki Hot Demon, plum, Sk30 Rs1.... czy inne tego typu. Czwartą firmą jest Dynamite Baits, który oferuje kuleczki o aromacie spice tuna... halibut, robin red i inne tego typu. Ostatnią firmą jest Tandem Baits, z którego miałem przyjemność zakupić Dip waniliowo kremowy, w którym maczałem kukurydze, co przynosiło mi bardzo dobre efekty.... tutaj nie będę wymieniać smaków ponieważ ta firma ma ich tak dużo, żę nie wiem na co się zdecydować. Podobnie jak w przypadku poprzednich firm interesuje mnie rozmiar 16 mm.... chociaż z tego co pamiętam, ta firma oferujeu jeszcze rozmiar 12  mm, który jest złotym środkiem między rozmiarem tych kulek do metody a tymi klasycznymi kuleczkami 16 mm.
Mam nadzieje, że forumowicze pomogą mi w wyborze firmy czy też konkretnej przynęty, chociaż jestem w pełni świadomy że każda woda lubi co innego, ze względu na to podałem też nazwę łowiska, ponieważ wiem, że jest tu także kilka osób z Batorówki.
Dziękuję za przeczytanie moich wypocin :D.

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #1 dnia: 13.02.2017, 17:01 »
Wszystko znajdziesz tutaj na forum :)
http://tinyurl.com/z8f6gl3

W skrócie dużym, sam musisz podjąć decyzję, spróbować, ocenić, przetestować.. Każda informacja może Ci pomóc w ocenie, ale nie może być jedynym wyznacznikiem :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #2 dnia: 13.02.2017, 17:24 »
Z tego co pamiętam na zlot miałeś najdalej :)
Co prawda na rybki pewnie wybiorę się dopiero w kwietniu (batorowka), ale będę miał dla ciebie trochę towaru. Dynamite chyba 8mm pellet Robin red powinienem mieć jeszcze sporo to odłożę dla ciebie. Pewne kilka ciekawych rzeczy TB też będę miał.
Co do Star Baits to sk30, czy hot Demon warto mieć w zapasach.
Tak więc dam znać jak będę na Batorówce.


Marcin
Marcin

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #3 dnia: 13.02.2017, 17:44 »
:) Bardzo dziękuję.
Co do odległości, na batorówkę mam około 20 km :D.
Z tych pelletow co pan wymienił posiadam robin reda 8 i 12 mm.

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #4 dnia: 13.02.2017, 18:02 »
Z wymienionych przez Ciebie kulek mogę polecić hot demony i sk30, w zeszłym roku te kulki przyniosły mi najwięcej brań i największe rybki. Z tandem baitsa mam pop upy o smaku scopexa i mimo wielu prób nigdy nie doczekałem się brania na te kulki.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #5 dnia: 13.02.2017, 18:17 »
Opisz w jaki sposób łowisz (tradycyjne karpiówki, FM, zwykły feeder, siatki PVA itp.).
I jakie zanęty stosujesz - wtedy łatwiej będzie mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.
;)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #6 dnia: 13.02.2017, 22:03 »
Łowię na metodę, nad pva dopiero myślę.... Ale raczej będę trzymał się tej metody. Co do zanęt, używam pelletów 2mm lorpio (mieszanke betainy, czerwonego halibuta i i tego method basic, którego jest najwięcej w mieszance), ale na takie rzeczy rzadko mogę sobie pozwolić :), za często chodzę na ryby więc ograniczam się zazwyczaj do tańszych zanęt takich jak still czy lorpio, trapera nie używam, z nim ciężko coś zwabić, raczej przepłoszyć. Dodatkowo, jeżeli mam możliwość (czyli rzucam niedaleko od brzegu) donęcam z procy peletami i kulkami

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #7 dnia: 14.02.2017, 11:23 »
Proponuję:
- koniecznie rozszerzyć bazę zanęt, bez 3-4 różnych zanęt nie ruszam się już na ryby, w tym od połowy maja do września też roślinnych
- kulek stosuje mało (jak już to do 12 mm, rzadko 15 mm), zdecydowanie preferuję pellety (szybsza praca, a i tak przerzucam często), najczęściej 8mm, czasem 12mm, mniej 15-16 mm.

;)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #8 dnia: 14.02.2017, 12:05 »
Co pan rozumie przez baze zanęt ? :)
Chodzi o więcej zanęt różnych firm, zanęty typu owocowe i rybne ?
Z tego co zuważyłem najlepiej sprawdza mi się waniliowa od stila. Charakteryzuje się bardzo mocnym zapachem, kawałkami wafelków od lodów czy gofrów, oraz gdzie nie gdzie pelletami 12 mm... Zrobionych z pokruszonego pieczywa.
Co do przynęt, nie stosuje pan tych większych ze względu na gatunki ryb, rozmiar poławianych ryb, czy słabsze efekty?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #9 dnia: 14.02.2017, 12:12 »
:) Bardzo dziękuję.
Co do odległości, na batorówkę mam około 20 km :D.
Z tych pelletow co pan wymienił posiadam robin reda 8 i 12 mm.

Jaki Pan kurcze.
Marcin jestem

Marcin

Marcin

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #10 dnia: 14.02.2017, 12:26 »
Co pan rozumie przez baze zanęt ? :)
Chodzi o więcej zanęt różnych firm, zanęty typu owocowe i rybne ?

Odpowiem za Mirka.
Przygotuj na zasiadkę trzy, cztery rodzaje zanęty: może być mix rybny, jakiś owocowy, sam pellet i takie tam
Sprawdź do czego ryba podchodzi szybciej.
Mając jeden typ zanęty czekasz na to, aż  ryba się zlituje i przypłynie, a mając wybór zanęt sprawdzisz na co reaguje tego dnia.
Co do przynęt, nie stosuje pan tych większych ze względu na gatunki ryb, rozmiar poławianych ryb, czy słabsze efekty?


Moim zdaniem przynęty większe "selektywne" troszkę są "nienaturalne" w środowisku wodnym.
Osobiście używam ich, gdy stosuję długotrwałe nęcenie, lub gdy chcę osiągnąć efekt "WOW" w nęconym miejscu :P

Na forum nie "panujemy" jak przedmówca napisał 8)
Paweł.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #11 dnia: 14.02.2017, 12:33 »
cyt. "Moim zdaniem przynęty większe "selektywne" troszkę są "nienaturalne" w środowisku wodnym"

A raczenica ,  szczeżuja , skójka , inne slimaki - to nie pokarm naturalny.... a wielkość... gwarantuje są duże ...
Maciek

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #12 dnia: 14.02.2017, 12:39 »
No może się zapędziłem troszkę :P

Jednak osobiście będę jednak mniejsze wielkości stosował do "rekreacyjnego" łowienia.
Większe zostawiam na "karpiowe/amurowe zasiadki"
Paweł.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #13 dnia: 14.02.2017, 12:43 »
Sprawa jest prosta -  na danych łowiskach w twym zdaniu jest część prawdy "nie naturalna" bo rybki identyfikują wielkość jako zagrożenie czytaj kulki 20 , 18 , 16 mm i nie pobierają w okresie słabszych brań..
i tu podanie takiej kuleczki zanęty w podajniku  a w niej pelecik 8mm to pułapka której nie znają ... ( w dużej mierze branie nie następuje na pellecik tylko rybka zaciekawiona zanetą pobiera ja i przy okazji znajduje pellecik i go zasysa)
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki na nowy sezon
« Odpowiedź #14 dnia: 14.02.2017, 15:07 »
Co pan rozumie przez baze zanęt ? :)   ---->? Ja nie Pan, zwykły chłopo-robotnik ... ;)
Chodzi o więcej zanęt różnych firm, zanęty typu owocowe i rybne ? ---->? tak
Z tego co zuważyłem najlepiej sprawdza mi się waniliowa od stila. Charakteryzuje się bardzo mocnym zapachem, kawałkami wafelków od lodów czy gofrów, oraz gdzie nie gdzie pelletami 12 mm... Zrobionych z pokruszonego pieczywa.
Co do przynęt, nie stosuje pan tych większych ze względu na gatunki ryb, rozmiar poławianych ryb, czy słabsze efekty? ----> z testów wyszło, że na mniejsze efekty większe ;)
;)