Autor Wątek: Pelletowe torebki herbaty - czyli recepta na zimną wodę - dyskusja...  (Przeczytany 6959 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Post dotyczy artykułu odnośnie tej techniki ze strony głównej...

https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/grunt/pelletowe-torebki-herbaty-recepta-na-zimna-wode

Czy używaliście kiedyś pelletów w ten sposób?  ;)
Lucjan

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Nigdy jeszcze tak nie łowiłem ale na pewno spróbuję. Mam paru znajomych karpiarzy i wiem ( widziałem ), że oni często tak łowią. W zestawach wykorzystują bezpieczne klipsy co daje za jednym zamachem efekt samozacięcia
i większe bezpieczeństwo ryby ( tak głosi teoria ).
Super to opisałeś. Jasno i konkretnie. Na pewno warto spróbować takiego wędkowania. :)

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Czy ten sposób podawania zanęty sprawdza się również w ciepłe dni,czy tylko w chłodne jesienne

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Szkoda, że tak późno zamieściłeś ten artykuł  :'( Jutro jadę nad wodę to już bym potestował, mimo że czytałem w jakimś twoim poście, że szykujesz na ten temat artykuł i poczyniłem pewne zakupy, ale to jak widzę mam tylko namiastkę ;)
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Z pakunkami pelletów można lowić cały rok. Normalnie jeżeli łowi sie nocą dobrze jest zarzucać z podpiętym workiem z pelletami - do zestawu... A mieć wcześniej zrobiony 'dywan'. Można mieszać pellety halibutowe ze zwykłymi, rozkruszyć kulki proteinowe. Na rzekach podobnie...

Tutaj jednak pelletów jest bardzo malutko, i ryb się szuka... Zestaw w wodzie powininien być z 20-40 minut, w zależności jak zimno jest...
Lucjan

elvis77

  • Gość
Zastanawiam się właśnie czy,żeby łapać  w głębszych zbiornikach  nie pakować podajnika  z mixem do takiego tunelu z pva. Opóźniło by to jego rozpad i pracę do momentu dotarcia do dna.
Luk co o tym myślisz? Może ktoś już próbował ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
A dlaczego nie chcesz łowić z samymi paczkami pelletu? Prezentacja przynęty jest bardzo dobra i to świetnie działa. Jeżeli łowisz tam gdzie jest głęboko - to mogą być tam górki i stoki górek. Łatwo o przewrócenie podajnika w takiej sytuacji. A podajnika znowu do tunelu nie włożysz, bo ma inny rozmiar. Mozna popróbować z tym większym tunelem - ale też tego nie widzę...

Mój karpik z wczoraj wziął na zestaw z koszykiem z doczepioną torebką pelletów (zostały mi z Tamizy). Zadziałało ! ;)
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Wczoraj udałem się nad wodę zaopatrzony w załączony na fotce zestaw strategiczny. :) Przede wszystkim w celu przetestowania torebek, sam zestaw nie stwarza żadnych problemów z przygotowaniem, podczas samych rzutów również żadnych problemów (potwierdzam nic się nie plącze), czyli tak jak Luk napisał rurka antysplątaniowa jest zbyteczna. Metodę też sprawdziłem zakładając śrucinę w celu likwidacji trąceń żyłki przez drobnicę było tak jak na filmie Luka. Co do wyników to pozwolę sobie przemilczeć temat, :-[ nie było to moim priorytetem? Reasumując pasta serowa, Paletowe „torebki herbaty ”oraz śrucina za podajnikiem są godne polecenia również na nasze rodzime wody, według mojego skromnego zdania. :) :)
Robert

elvis77

  • Gość
Łowię na kiełbaski,ale z reguły na zestawy typowo karpiowe.Teraz sam pellet,może być zbyt syty szczególnie na naszych wodach gdzie ryby tego nie znają i ich za wiele nie ma,chyba,że komercja i łowienie karpi.Górki i dołki są wszędzie nawet na płyciznach i to na płytszej wodzie podajnik ma większe szanse na to,że nie zdąży się ustawić ciężarkiem do dna.Co do tego czy się zmieści w tunel to są ich różne średnice np.23,25,30mm,jedyny problem to cena :(
Nie chodzi mi o stosowanie tunelu za każdym razem tylko w szczególnych sytuacjach.Np. jak mamy głębszą miejscówkę,a nie mamy innego zestawu jak ten do methody,a wiadomo,że przemoczenie lub zbytnie ściśnięcie mixu spowoduje,że nie będzie on pracował,a tym samym nasza przynęta nie zostanie uwolniona.Chodzi o to,aby w pewnych warunkach mieć pewność,że zestaw dotarł w całości do dna i nie rozsypał się po drodze,bo tylko wtedy methoda ma sens.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Zastanawiam się właśnie czy,żeby łapać  w głębszych zbiornikach  nie pakować podajnika  z mixem do takiego tunelu z pva. Opóźniło by to jego rozpad i pracę do momentu dotarcia do dna.
Luk co o tym myślisz? Może ktoś już próbował ?
Ciekawa propozycja. Nie próbowałem, ale z ciekawości na pewno spróbuję :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ładny zestawik s7, aż się chce zarzucac na sam widok!

Co do pelletów - to zazwyczaj sie rozkładaja w ciągu godziny tworząc ciekawą chmurę... Gorzej z halibutem. Ale faktycznie - jak jest zimniej można zmniejszać ilości aby nie przesycić ryb.  Chociaz karp lub stado leszczy szybko to przerobią... Jak tam są w łowisku oczywiście.  Jak sobie przypomnę wczorajszą ciszę na łowisku, to aż mnie boli ;)
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jako iż nie mam ochoty używać już miksu od Genesisa ;), w weekend chciałbym na karpiówce zastosować pelletowe torebki herbaty.
Do środka dawałbym głównie pellety halibutowe (4,5mm) oraz Method Basic lub green betainę (6 mm). Tylko, że nie dysponuję dużą ilością ciężarków różnego rodzaju i jedyne jakie posiadam to...
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/ciezarki-mikado-centryczne-typu-paste-lead/13335-ciezarek-centryczny-typu-paste-lead-na-rurce-40g.html

I jeszcze...
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/ciezarek-oliwka/5618-ciezarek-oliwka-mikado-70g.html

Takie błyszczące i średnio mi się podobają.

Czy mogę zbudować zestaw oparty na ciężarku z pierwszego linku? Jaką długość przyponu zastosować? (użyję plecionki z hakiem 6).
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Fifi, pomaluj ten drugi czarnym markerem ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fifi, pomaluj ten drugi czarnym markerem ;)

Albo... Musiałbym poszukać dobrego, bezzapachowego, nietoksycznego kleju i obkleić ciężarek piaskiem :-\

Albo... Poświęcę jeden z podajników ESP i przystosuję go pod torebki pva. :-\
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Wszystkie sposoby są dobre. Podoba mi się ten z piaskiem :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters