Autor Wątek: Lekki spławik typu slider  (Przeczytany 4271 razy)

Offline Rolfo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Lekki spławik typu slider
« dnia: 28.02.2017, 18:57 »
Czy można łapać matchem 3,90m  typu light o akcji uległej w czasie holu,na lekko i blisko brzegu tak około 13-20m,używając lekkich spławików typu przelotowego o gramaturze jak najlzejszej np 2,3,4 gr. Zyłka na kołowrotku to np 0,14.Przypony 0,09-0,11.Chodzi mi o łapanie dość delikatne i proste.Czy są takie lekkie spławiki przelotowe typu slider ?Jak miałby wyglądać taki zestaw delikatny  na matcha?Czy ktoś tak łapie?Wiem z doświadczenia z tyczki że są takie sytuacje że trzeba odchudzić zestaw po to aby łapać ryby i mieć brania.Znacie jakieś odległosciówki 3,90 o lekkiej akcji?może traper expert 3,90m.

aroo04

  • Gość
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2017, 19:12 »
Oczywiście, Że można tak łowić. Zestaw taki sam jak do wagllera chyba, że duża głębokość to jak w przypadku slaidera. Spławików tego typu jest mnóstwo z tym, że z reguły nie mają obciążenia własnego w dole korpusu. Możesz tak łowić każdą prawie matchówką, byle nie jakąś tam "carp...".

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2017, 22:56 »
Czy są takie lekkie spławiki przelotowe typu slider ?

Są spławiki typu bodied waggler o niewielkiej gramaturze, które zasadniczo można obsadzić w roli lekkiego slidera: np. uwidoczniony poniżej Middy Bodied Waggler (2.4 - 4.8 g) lub wyposażone w regulowane dociążenie Exner Nano Match (od 2 g) i Micro Match (od 3 g): http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10.msg215279#msg215279


 
Cytuj
Znacie jakieś odległosciówki 3,90 o lekkiej akcji?

Np. Drennan MatchPro Ultralight, MAP Parabolix Waggler Light, Rive R-Waggler Light.

Offline Rolfo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #3 dnia: 01.03.2017, 05:31 »
o coś takiego mi chodzi.kiedyś łapałem na 4.50 matcha  na ciężko  i daleko ale  teraz chcę spróbować inaczej czyli bliżej i lżej.cieszyć się łapaniem prostym a nie kombinować i utrudniać sobie życie.a są matche do 600zł 3,90 light w miarę dobre,czy trzeba kupić te droższe do 1000zł?

aroo04

  • Gość

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #5 dnia: 01.03.2017, 07:58 »
Od lat łowię w taki sposób jak Ty planujesz, tj. blisko, kilkanaście metrów od brzegu, ale głęboko, ok. 4 m. Używam wędki match 390 i spławików Middy Windbeater 2g, które montuję przelotowo (slider). Spławiki Middy najczęściej mają plastikowe oczka przez które przechodzi żyłka i te oczka żyłka szybko przecina. Dlatego używaj koniecznie łączników. Ja stosuję najmniejszy z możliwych krętlik z miniagrafką. Problemy zaczynają się przy silniejszym wietrze, wówczas przechodzę na lekki grunt (oliwka 5 g na troku bocznym) i łowię w tym samym, nęconym miejscu.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #6 dnia: 01.03.2017, 15:02 »
.a są matche do 600zł 3,90 light w miarę dobre,czy trzeba kupić te droższe do 1000zł?

Jeżeli chodzi o matchówki kategorii lekkiej, w granicach 600 zł specjalnego wyboru nie ma. Zapodana 13' Traper Expert Match powinna się nadać - podobnie jak Drennanowska 13' Silverfish Float. Być może gdzieś jest jeszcze osiągalna 13' Shakespeare Superteam (produkowana do 2016 roku). Z rzeczy tańszych: 13' Browning Force Silver Match.

W nowej/tańszej serii Rive (R-Elite Match) są dwie lajtowe 13', ale na razie nie trafiły do Polski, a jeżeli trafią, ich cena będzie raczej w okolicach 700 zł.

Offline Rolfo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Lekki spławik typu slider
« Odpowiedź #7 dnia: 01.03.2017, 16:02 »
dzisiaj przyszła do mnie wędeczka Garbolino picker precision 2,70.Super sprzęt ,jestem zadowolony bardzo.oczywiscie wedke wybrałem dzięki temu forum.i cieszę się ze wybrałem tę długośc a nie 360,330 lub 300.ta długosc jest bardzo poręczna i bardzo wygodna!!!!!dobrej klasy kij za bardzo dobrą kasę.polecam bardzo.tak a propo to chyba wystawię na sprzedaż 2 stradicki shimano x gtm 4000 japonskie w bdb stanie + zapasowe płytkie szpule.czy ktoś wie po ile takie chodzą?chyba sprzedam też bolonkę trabucco 7m energhia allround wysoka półka i 2 matche 4.50 tubertini 3 mach 8-25 i trabucco  sygnum 4.50   8-25.Teraz kolej żeby kupić matcha 3,90 tak do spławików 1,5-4gram i cienkiej żyłki 014-0,16.