Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 58493 razy)

Online Luk

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja: 1049
  • Wędkarstwo rządzi!
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #405 dnia: 10.12.2018, 22:53 »
Luk lubię Ciebie :) Ale dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd ! Jeśli chcesz zareklamować koło nr 29 to napisz dokładnie o jaką składkę chodzi. Nie siej propagandy :)

Czemu sieję propagandę?
Lucjan

Offline Enzo

• Ekspert
  • Reputacja: 114
  • Ulubione metody: bat i feeder
« Odpowiedź #406 dnia: 10.12.2018, 23:39 »
Wystarczy napisać że w tej kwocie jest składka nizinna niepełna uprawniająca do łowienia na wodach nizinnych tylko z brzegu :) i chyba kwota 215 zł  ( 90 + 125 )
Janusz

Offline Łuki

• Ekspert
  • Reputacja: 44
  • SiG
« Odpowiedź #407 dnia: 10.12.2018, 23:48 »
Czyli bez spinningu?
...to królestwo dobrych słów
Mądrych myśli, pięknych snów
To wiara w ludzi...

Pozdrawiam.

Online Jamesik74

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja: 19
  • Ulubione metody: feeder i spinning
« Odpowiedź #408 dnia: 11.12.2018, 08:26 »
 Chciałbym się dowiedzieć ( może któryś z kolegów już tak robił) czy istnieje możliwość opłacenia składek członkowskich na cały rok lub kilkudniowych przez Internet?  Jezeli tak to co jest wymagane i w jaki sposob mozna tego dokonać? Czytałem o http://www.eokon.pl  ale  nie jestem przekonany 🤔 Konkretnie interesuje mnie pozwolenie na okręg mazowiecki
Marcin

Offline Łuki

• Ekspert
  • SiG
« Odpowiedź #409 dnia: 11.12.2018, 08:49 »
Na kilkudniowe na pewno można.Tak kupowałem na Opole. Podajesz numer karty, wybierasz zbiornik czy rzekę, ilość dni.
Czy jesteś zrzeszony czy nie.(stawka w górę lub w dół). Płacisz przelewem.Drukujesz pozwolenie i rejestr.Jedziesz na ryby.
Na cały rok to raczej nie bardzo. Chyba ,że tam jest taka możliwość a i tak musisz iść po znaczek do swojego koła i nowy rejestr.
To wiara w ludzi...

Pozdrawiam.

Online Jamesik74

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #410 dnia: 11.12.2018, 08:54 »
Znalazłem na stronach PZW mazowieckiego informację z 2016 roku o takiej możliwości jednak nic nowszego
Marcin

Offline Łuki

• Ekspert
  • SiG
« Odpowiedź #411 dnia: 11.12.2018, 08:58 »
To działa. Lecz ja się nie będę specjalnie rejestrował aby to sprawdzić.
Regulamin.
pkt.5. Kupujący może dokonać zakupu następujących rodzajów zezwoleń (tzw. e-zezwolenia): jednodniowe, trzydniowe, siedmiodniowe, czternastodniowe i roczne dla zrzeszonych, niezrzeszonych i cudzoziemców.

pkt.7. Zakupione i wydrukowane e-zezwolenie jest ważne:
1) dla członków PZW wraz z kartą wędkarska i legitymacją członkowską.
2)  dla wędkarzy nie będących członkami PZW wraz z kartą wędkarską.
3) dla cudzoziemców zgodnie z przepisami ustawy o rybactwie śródlądowym bez konieczności posiadania karty wędkarskiej.
To wiara w ludzi...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

• Ekspert
  • SiG
« Odpowiedź #412 dnia: 11.12.2018, 09:05 »
W momencie kiedy kupujesz e-zezwolenie automatycznie wchodzą ceny na dany okręg.
Na e-okoń jest również okręg Katowice i tam wykupuje mój kolega(przecież) jak jedzie na jeden dzień czy tam 3 dni.
Więc to na pewno działa.
Ja kupowałem na Opolskie lecz oni mają swoją stronkę z e-pozwoleniami.
To wiara w ludzi...

Pozdrawiam.

Online Luk

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja: 1049
  • Wędkarstwo rządzi!
« Odpowiedź #413 dnia: 11.12.2018, 09:06 »
Wystarczy napisać że w tej kwocie jest składka nizinna niepełna uprawniająca do łowienia na wodach nizinnych tylko z brzegu :) i chyba kwota 215 zł  ( 90 + 125 )

Ale po co mi opłata za wody górskie? Albo do łowienia 'aż' z łodzi (skoro 'tylko' z brzegu, to rozumiem, że opcja z łodzi jest popularna)? Gdzie z tej łodzi można połowić w okręgu katowickim? :) Jakieś spore zaporówki powstały w ostatnich latach? To chyba normalnie więc za co płacę, to jest forum SiG, więc są tu głównie grunciarze i spławikowcy :)

Plusem przenosin do koła nr 29 jest wsparcie idei no kill. Jeżeli się płaci u takiej tępej dzidy jak prezes Włodzio Nocuń (które to koło, nr 13?), przeciwnika no kill, adwokata mięsiarstwa, to co się wspiera? Mięsiarstwo i głupotę, działaczy co chcą brać, zagarniać do siebie. A tak można osłabić pozycję takiego dziada i jego totumfackich, wesprzeć natomiast słuszną sprawę, sprawić, że pieniądze pójdą częściowo na dobre rzeczy. Koło nr 29 jest kołem któremu przybywa członków, i jest to chyba jedyne takie koło w okręgu katowickim. Fakt ten jest znaczący, bo pokazuje, że wielu osobom podoba się no kill i inne spojrzenie na sprawy gospodarki wodami. Dla władz okręgu ten wyjątek musi być zauważalny :)
Lucjan

Online Jamesik74

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #414 dnia: 11.12.2018, 09:10 »
W momencie kiedy kupujesz e-zezwolenie automatycznie wchodzą ceny na dany okręg.
Na e-okoń jest również okręg Katowice i tam wykupuje mój kolega(przecież) jak jedzie na jeden dzień czy tam 3 dni.
Więc to na pewno działa.
Ja kupowałem na Opolskie lecz oni mają swoją stronkę z e-pozwoleniami.
Tak, właśnie sprawdziłem. Można wykupić przez Internet nie działa tylko link do aplikacji. Dziękuję za podpowiedzi
Marcin

Offline Enzo

• Ekspert
  • Reputacja: 114
  • Ulubione metody: bat i feeder
« Odpowiedź #415 dnia: 11.12.2018, 10:13 »

Ale po co mi opłata za wody górskie? Albo do łowienia 'aż' z łodzi (skoro 'tylko' z brzegu, to rozumiem, że opcja z łodzi jest popularna)? Gdzie z tej łodzi można połowić w okręgu katowickim? :) Jakieś spore zaporówki powstały w ostatnich latach? To chyba normalnie więc za co płacę, to jest forum SiG, więc są tu głównie grunciarze i spławikowcy :)

Plusem przenosin do koła nr 29 jest wsparcie idei no kill. Jeżeli się płaci u takiej tępej dzidy jak prezes Włodzio Nocuń (które to koło, nr 13?), przeciwnika no kill, adwokata mięsiarstwa, to co się wspiera? Mięsiarstwo i głupotę, działaczy co chcą brać, zagarniać do siebie. A tak można osłabić pozycję takiego dziada i jego totumfackich, wesprzeć natomiast słuszną sprawę, sprawić, że pieniądze pójdą częściowo na dobre rzeczy. Koło nr 29 jest kołem któremu przybywa członków, i jest to chyba jedyne takie koło w okręgu katowickim. Fakt ten jest znaczący, bo pokazuje, że wielu osobom podoba się no kill i inne spojrzenie na sprawy gospodarki wodami. Dla władz okręgu ten wyjątek musi być zauważalny :)

Luk koło nr 13 to nie tylko prezes a Twoje prywatne zdanie na jego temat nie powinno wpływać na działalność całego koła gdzie mimo wszystko pracuję się z młodzieżą, organizuje się zawody spławikowe, spinningowe, feederowe oraz działają trzy prężne Sekcje.
Janusz