Autor Wątek: Torba vs plecak - wasze doświadczenia  (Przeczytany 6880 razy)

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« dnia: 19.06.2017, 09:42 »
Witam szanowne grono :)

Jako iż zacząłem jeździć na rybki raz w tygodniu postanowiłem zmodernizować swoje wyposażenie a mianowicie pozbyć się skrzynki narzędziowej na plecak lub torbę i tutaj pytanie do was jakie macie doświadczenie ? co robi robotę co się bardziej sprawdza.

Przeszukałem już Internety  itd w głowie się miesza od pomysłów a wy pewnie już to przerabialiście. Co uważacie o torbach typu tego, że górna pokrywa służy za stolik?

Prosiłbym o ciekawa debatę bo nie chce wydać pieniędzy na jakieś badziewie :)

Pozdrawiam, Paweł.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2017, 09:46 »
Zasadnicze pytanie jak docierasz na łowisko do tej pory ta skrzynkę miałeś w jakiejś większej torbie plecaku?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 19.06.2017, 09:50 »
Wędki w ręce w drugiej ręce duża torba z biedronki i w niej zanęty i skrzynka:P

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 19.06.2017, 10:07 »
To ja zaproponuję moje rozwiązanie, wygodne i bardzo mobilne

Kup sobie torbę na zakupy takie jak maja babcie, polecam kupić lepszy model nie taki za 35 zł, ja używam takiego http://allegro.pl/wozek-na-zakupy-55l-z-kieszonka-termiczna-w-wa-i6667956439.html solidny materiał i dodatkowa kieszeń termiczna na kanapki czy inne robaki 
Do tego wózka wkładam na dno skrzynkę narzędziowa z moimi gratami, uważam że skrzynka jest najlepsza na nasze szpargały. Na skrzynkę stawiam wiadro a na wiadrze torbę z przynętami, obok wiadra jest miejsce na pokrowiec z podbierakiem i podpórkami oraz fotel składany. A na plecach torby daje mate.

W ten sposób zabieram się na raz z wszystkimi gratami i nie muszę nic targać, wieczorem mogę wkleić fotkę  jak to wygląda po zapakowaniu się, człowiek jest mobilny i nie ,musi wydawać kupy kasy na jakiś ciężkie wózki wędkarskie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2017, 10:09 »
O to poproszę foto jak to wygląda ;) właśnie zależy mi na mobilności na raz się zabrać ze wszystkim.

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 19.06.2017, 10:11 »
Osobiście przesiadłem się z torby na plecak, warunkiem było, że będzie otwierany od strony pleców (jak torba). Jeśli trzeba podejść na stanowisko kilkaset metrów plecak jest najlepszym rozwiązaniem (dla mnie). Mnie udało się kupić w dobrej cenie dokładnie ten https://goo.gl/2ka3h7
Inny przykład masz poniżej (widziałem na żywo, jest super).
https://goo.gl/KWE8Up
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 19.06.2017, 10:13 »
Zanęty, przynęty kołowrotki  i wszelkie drobne akcesoria noszę w plecaku wędkarskim 70 l. Na fotel + siatkę kosz podbieraka + feeder arm mam torbę (pokrowiec na fotele)
Wędki, podpórki, sztyce, parasol mam pokrowiec 3-komorowy.
Najpierw zakładam przez ramię torbę z fotelem tak by torba znajdowała się z boku przy nodze po prawej stronie, potem plecak na plecy. A na koniec pokrowiec przez ramię ale tak by był z przodu po lewej (na plecach mam już plecak). Dzięki temu mam wszystko na barkach, i chodzenie z tym nawet na dłuższe odległości nie sprawia problemów. Dodatkowo mam wolne dwie ręce i zawsze mogę zabrać coś jeszcze w zwykłej torbie na zakupy. Zanim kupiłem te pokrowce i plecak zawsze mdlały mi ręce zanim doszedłem z tym majdanem na łowisko bo zawsze coś trzymałem w dłoniach.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 19.06.2017, 10:16 »
Plecaki mają ta wadę ze dalej musisz w rekach nieść wiadro, podbierak, krzesło. OK cześć z nich można przytroczyć ale mimo wszystko dalej jest się obładowany i to nie za bardzo wygodne. A wózek na zakupy daje komfort. Choć w niektórych warunkach może być uciążliwy np dla spinningisty lub kogoś chodzącego po zarośniętych miejscach.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 19.06.2017, 10:20 »
Cześć. Kolego wędki masz teleskopowe czy 2-3 składaniowe? Ja z góry zakład, że Twój sprzęt wędkarski zacznie z czasem się powiększać a np. wędek 3 składowych do plecaka nie wpakujesz. Jeżeli o mnie chodzi to mogę polecić to co ja mam czyli jedyny w swoim rodzaju pokrowiec na wędki Anaconda 3 section travel rod system. Posiadam go 2 lata i 0 oznak zużycia. Wpakujesz do niego dosłownie wszystko. Ja w nim mam 3 wędki z młynkami + zmieściłem teleskopa też z kołowrotkiem, 5 podpórek, parasol, podbierak, 3 kg futru, 2 organizery na akcesoria, sygnalizatory, radio, 4 piwa;-) i wiele innych mniejszych rzeczy. Może nie jest najtańszy ale uwierz mi jeden wydatek a na wiele lat masz spokój.Oczywiście jest usztywniony aluminiową sztycą i ma bardzo grube ścianki dzielące kołowrotki. Jeżeli wybór padnie na pokrowiec nie plecak to nawet nie kombinuj tylko bierz andzie od razu. Na plecy wrzucisz, na rowerek i na rybki. Polecam z czystym sercem. Pozdrawiam.
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 19.06.2017, 10:29 »
Narazie mam karpiowke 2 składowa i match 3 składowa ale w przyszłym roku przerzucam się na feeder także muszę też pod tym kątem patrzeć:) ale też rozwaze;)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 19.06.2017, 10:57 »
Osobiście przesiadłem się z torby na plecak, warunkiem było, że będzie otwierany od strony pleców (jak torba). Jeśli trzeba podejść na stanowisko kilkaset metrów plecak jest najlepszym rozwiązaniem (dla mnie). Mnie udało się kupić w dobrej cenie dokładnie ten https://goo.gl/2ka3h7
Inny przykład masz poniżej (widziałem na żywo, jest super).
https://goo.gl/KWE8Up
Posiadam tą plecako - torbę z Korum i jest to świetny produkt. Używam od dwóch lat. Oprócz oczywistych zalet plecak ma plastikowe dno co bardzo ułatwia czyszczenie i można go wszędzie kłaść. Można również do niego podpiąć krzesło. Z reguły na ryby wystarcza ten plecak i pokrowiec na wędki. W ręce noszę tylko miskę na zanęty :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 19.06.2017, 11:02 »
Ja mam kilka wariantów w zależności od tego jak, co i gdzie łowie.
Na pewno plecak jest mi niezbędny i jest najlepszy na części łowisk.
Na niektórych konieczny jest wózek.
A czasami korzystam też ze skrzynek narzędziowych.
;)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 19.06.2017, 11:03 »
Witam.
Również sam używam plecak, jak mam gdzieś kawałek do przejścia gdzie nie da się dojechać samochodem czy trzeba przedzierać się np.  przez las.
http://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/MIKADO-KRZESLO-WEDKARSKIE-Z-PLECAKIEM-d2480.htm?tab=description
Ma sporą pakowność z dobrego materiału i nie co grubsze rurki oraz oparcie i siedzisko  daje radę.
Zabieram go również jak jadę na komercje jako transporter czy podnóżek.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 19.06.2017, 17:07 »
Używam czasem torby, częściej plecaka ale to za mało bo mam zawsze sporo maneli. Dlatego dołożyłem 2 kółka i 2 dyszelki do krzesła Cuzo i używam go jako wózka. Manele przypinam gumami i jadę gdzie chcę. Kółka są spore i grube, więc nie grzęzną zbyt łatwo w miękkim podłożu.
Wiesiek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Torba vs plecak - wasze doświadczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 19.06.2017, 17:14 »
Jeśli chodzi o torby/plecaki, to mój ostatni zakup i raczej zostanie ze mną na długo.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/torby-i-plecaki-korum-i-preston/15187-plecak-korum-roving-rucksack.html

Cena może nie jest niska, ale w komplecie mamy fajne, pakowne pudło. Gabaryt i bryła torby, może budzić wątpliwości jak to się spisze jako plecak. Ale zapewniam, niesie się na szelkach wyjątkowo dobrze jak na taki kufer. Osobiście polecam.
Arek