Autor Wątek: Ramię do feedera/odleglosciowki - Preston Telescopic Off Box Arm - pytanie  (Przeczytany 3873 razy)

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Mam pytanie - czy te ramie wytrzyma rzeczne feederowanie? Mysle o zakupie dwoch (jeden pod feederka drugi pod odleglosciowke na tej samej sesji. Nigdy tak nie lowilem stad mam pytanie czy to ma sens. Luk czesto lowi jeden feeder druga wedka waggler. Czekam na sugestie i opinie.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Kolego Masz Temat założony "Krótkie pytanie - Krótka odpowiedź".
Krzysztof

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Super, tylko to nie jest ani krótkie pytanie i ani nie oczekuje krótkiej odpowiedzi. A po drugie dotyczy sprzętu wiec wydaje mi się, ze umieściłem pytanie w dobrym dziale. Ale dzięki ze pofatygowałeś się napisać cos co nic nie wniosło do dyskusji :bravo:

elvis77

  • Gość
Mam podobny problem tylko ja myślę,żeby pod feedera dać Preston XS Feeder Arm (z podparciem)jest stabilniejsze.Poza tym na rzekę mam zrobionego rod poda z możliwością postawienia wędek do pionu.A do odległościówki planuję zrobić ze starego teleskopowego podbieraka.

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Ja mam jedna no name ramie, ktore wygladem przypomina te Prestona i wytrzymuje w spokojnym nurcie ale jak bedzie w szybkim brzanowym nurcie przy Prestonie? To ramie o ktorym mowisz widzialem ale ja jestem minimalista i jezeli te proste ramie by sprostalo to nie trzeba by kupowac tego xs o ktorym ty piszesz:) Ten arm xs nazwalbym takie typowe rzeczno/brzanowo/kleniowe.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Wydaje mi się że najzwyklejsze ramię Prestona da radę. Mam takie i nie widzę przeciwskazań aby miało być inaczej. Zresztą na jednym z ostatnich filmów Luk łowił z pionowo ustawionym ramieniem na rzece.

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odświeżę, nie chcę robić rumoru :)
Panowie, potrzebuję opinii na temat ramion :)
Chcę dokupić do Cuzo i teraz czy:
- Ramię Preston Telescopic Feeder Arm,
- Ramię Korum Speed-Fit Telescopic Feeder Arm,
- Ramię Korum Telescopic Feeder Arm.
Czy takie np. są lepsze od:
- Ramię Preston XS FEEDER ARM.
Na pewno większość z Was miała z nimi do czynienia :)
A może jakieś inne ciekawe propozycje?
Chodzi mi o to, żeby ramię przenosiło jak najmniej drgań (o ile to możliwe :P ) i o żywotność przegubów :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

MrProper

  • Gość
Ja użytkowałem dwa ramiona Jedno to:
Preston XS FEEDER ARM
A drugie
Korum XT Tripod Feeder Arm

Jak by nie było- jeśli liczysz na najmniejszą ilość drgań, to najlepiej siedzieć bez ruchu ;) a tak na poważnie, to z tych dwóch to Korum XT Tripod Feeder Arm
Ale drgań do zera nie wyeliminujesz -mankament wszelkiej maści Ramion.
Teraz stosuje jedną podpórkę z przodu i fajka montowana do fotela. Takie rozwiązanie daje najlepszy komfort łowienia

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
No drgań całkowicie się nie da wyeliminować to prawda :)
To ramię też właśnie oglądałem ale na łowiskach gdzie będę, nie wszędzie się da zastosować nóżki od ramienia :/ Ale opcja też właśnie ciekawa :)
Co do ramion pojedynczych różnica w cenach jest niewielka, Luk w temacie o krześle chwalił właśnie tego Koruma Speed Fit i nad nim się zastanawiam, krótkie ramię w porównaniu do innych, ale łowię max 3.6 m od 2.7 m.
I właśnie przy dłuższych ramionach, nie wiem jak jest ze stabilnością, dużo bardziej się pogarsza ?
A i jeszcze właśnie czy Preston XS FEEDER ARM bez problemu zamontujemy na Cuzo ? czy podwójne mocowanie mieści się na nodze od fotela ?
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

MrProper

  • Gość
Im dłuższe tym mniej stabilne, ale wędkę musisz mieć podpartą w około 2/3 długości. Więc przy krótkim ramieniu- musisz znowu fajkę montować w tylnej części fotela, co znowu utrudnia  swobodę podczas podejmowania wędki podczas brań- mało wygodne siedząc

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
No właśnie, i tutaj dylemat jest :(
Najlepiej mieć dwa ramiona i po kłopocie, tylko budżet i tak już przekroczyłem jeżeli chodzi o wygodę przy łowieniu.
Przydało by się i krótsze i dłuższe, i ten Tripod arm też właśnie dobry aj.....
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

MrProper

  • Gość
To jeśli nie wszędzie możesz zastosować Tripoda to polecam jednak to Preston XS FEEDER ARM no chyba że ramie z innej bajki, Matrix Feeder Arms ma chyba najdłuższą podpórkę która zapewne (bo nie używałem) będzie najmniej się bujać w linii pionowej


MrProper

  • Gość
Jedna zasada - im mniej przegubów tym bardziej stabilnie ;)
Może byś zwrócił uwagę na ten model http://www.fishinn.nl/preston-pro-feeder-arm.html

edit:
Nie koniecznie ten- ale właśnie takie rozwiązanie bym polecił

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
No w sumie o Matrixie nie pomyślałem :D no te już wystarczająco długie :D
Tylko cena w sumie pozwoliła by i kupić Koruma Speed i XS'a od Prestona trochę bym dołożył :D
Ciężko przychodzi mi taka decyzja i wydanie kaski :D
Jak bym kobietę przekabacił na wędkowanie to bym miał wolną rękę bo bym powiedział że jedno będzie dla niej :P i bym kupił jeszcze tego tripod arm :D i miał bym chyba pakiet na każdą okazję :D
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

MrProper

  • Gość
No w sumie o Matrixie nie pomyślałem :D no te już wystarczająco długie :D
Tylko cena w sumie pozwoliła by i kupić Koruma Speed i XS'a od Prestona trochę bym dołożył :D
Ciężko przychodzi mi taka decyzja i wydanie kaski :D
Jak bym kobietę przekabacił na wędkowanie to bym miał wolną rękę bo bym powiedział że jedno będzie dla niej :P i bym kupił jeszcze tego tripod arm :D i miał bym chyba pakiet na każdą okazję :D
Moja żona też jeździ ze mną - ale bardzo sporadycznie :P ale ja mam za to pole do manewru, bo jak mi coś nie pasuje zawsze mogę jej wcisnąć a sobie kupić odpowiednie :-X