Autor Wątek: Wiertło do mini kulek  (Przeczytany 2240 razy)

Offline SławekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Strzyżów
  • Ulubione metody: bolonka
Wiertło do mini kulek
« dnia: 23.09.2017, 14:08 »
Szukam dobrego wiertła do mini kulek,moje wiertło drennana ma 1,5mm jest za grube.Ma pytanie czy wam też pękają kulki przy wierceniu.Kulki jakie stosuje to 8mm i 10mm.Stosowałem kulki firmy Carp Only oraz Lorpio.O ile Carp Only prawie nie pękają to Lorpio już tak.

ProBono

  • Gość
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #1 dnia: 23.09.2017, 14:10 »
Pękanie kulek, nawet pelletow z Sonu które trzeba przewiercac bo dziurki nie wchodzą na pushstop, to częsta sprawa. Ja robię tak że najpierw wierce 1,0 mm a później 1,5 mm i już mi się nie rozwalają. Jak dla mnie to wygodne i proste rozwiązanie a na rybach zawsze jest czas żeby sobie rozwiercić na zapas :)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #2 dnia: 23.09.2017, 14:27 »
Każde wiertelko o rożnej średnicy kupisz w klasycznym narzędziowym, dobierzesz jakie tylko chcesz.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #3 dnia: 23.09.2017, 15:08 »
A do tego taką obsadkę zeby było łatwo wiercić

Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #4 dnia: 23.09.2017, 15:13 »
Najcieńsze wiertło jakie spotkałem i posiadam to ESP, w zestawie z igłą. Nie ma sensu już cieńszego stosować.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #5 dnia: 23.09.2017, 15:18 »


Jeżeli kupisz samo wiertło, to resztę można zrobić samemu.
Robert

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #6 dnia: 23.09.2017, 15:44 »
Dzięki Roberto za fotkę :thumbup:. Myślałem właśnie w czym te wiertła zainstalować a tu taki fajny pomysł :)
Piotr

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #7 dnia: 23.09.2017, 16:25 »
Ja wiertło owijam taśma izolacyjną, następnie trzeba córce podprowadzić skuwkę od mazaka i wkleić na kropelkę.
Same wiercą :D

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #8 dnia: 23.09.2017, 16:25 »
Nie ma za co, tylko jedna rada, ponacinaj wiertło, lepiej trzyma w kleju  (taki jak ja, to zrobiłem).
Robert

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #9 dnia: 23.09.2017, 16:34 »
Szukam dobrego wiertła do mini kulek,moje wiertło drennana ma 1,5mm jest za grube.Ma pytanie czy wam też pękają kulki przy wierceniu.Kulki jakie stosuje to 8mm i 10mm.Stosowałem kulki firmy Carp Only oraz Lorpio.O ile Carp Only prawie nie pękają to Lorpio już tak.

Ja też jakiś czas temu miałem podobny problem , z tym że potrzebowałem cienkiego wiertełka do 8 mm kuleczek gdzie przy wspomnianym wiertle z Drennana pękały. Problem rozwiązałem kupując wiertło Guru Super Fine Bait Drill - 1mm , w dobrym sklepie dostaniesz za 18,80 zł, drogo muszę przyznać ale jak ja kupowałem było parę zł tańsze .

Kuleczki 8 mm wiercę w/w wiertłem i przez otwór naciągam gumeczkę . Do tego zadania używam igły Guru Baiting Needle ( igła z zadziorem w cenie 15,50 zł ) .
Z poważaniem Marcin

Offline SławekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Strzyżów
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #10 dnia: 23.09.2017, 16:44 »
Szukam dobrego wiertła do mini kulek,moje wiertło drennana ma 1,5mm jest za grube.Ma pytanie czy wam też pękają kulki przy wierceniu.Kulki jakie stosuje to 8mm i 10mm.Stosowałem kulki firmy Carp Only oraz Lorpio.O ile Carp Only prawie nie pękają to Lorpio już tak.

Ja też jakiś czas temu miałem podobny problem , z tym że potrzebowałem cienkiego wiertełka do 8 mm kuleczek gdzie przy wspomnianym wiertle z Drennana pękały. Problem rozwiązałem kupując wiertło Guru Super Fine Bait Drill - 1mm , w dobrym sklepie dostaniesz za 18,80 zł, drogo muszę przyznać ale jak ja kupowałem było parę zł tańsze .

Kuleczki 8 mm wiercę w/w wiertłem i przez otwór naciągam gumeczkę . Do tego zadania używam igły Guru Baiting Needle ( igła z zadziorem w cenie 15,50 zł ) .
Jakiej firmy używasz kulek,czy ten otwór jest wystarczający aby przełożyć igłą gumkę.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #11 dnia: 23.09.2017, 16:59 »
Szukam dobrego wiertła do mini kulek,moje wiertło drennana ma 1,5mm jest za grube.Ma pytanie czy wam też pękają kulki przy wierceniu.Kulki jakie stosuje to 8mm i 10mm.Stosowałem kulki firmy Carp Only oraz Lorpio.O ile Carp Only prawie nie pękają to Lorpio już tak.

Ja też jakiś czas temu miałem podobny problem , z tym że potrzebowałem cienkiego wiertełka do 8 mm kuleczek gdzie przy wspomnianym wiertle z Drennana pękały. Problem rozwiązałem kupując wiertło Guru Super Fine Bait Drill - 1mm , w dobrym sklepie dostaniesz za 18,80 zł, drogo muszę przyznać ale jak ja kupowałem było parę zł tańsze .

Kuleczki 8 mm wiercę w/w wiertłem i przez otwór naciągam gumeczkę . Do tego zadania używam igły Guru Baiting Needle ( igła z zadziorem w cenie 15,50 zł ) .
Jakiej firmy używasz kulek,czy ten otwór jest wystarczający aby przełożyć igłą gumkę.

Na obecną chwilę 8 mm kuleczek używam z Ringersa i Sonu. I tylko wyłącznie do takich kuleczek czyli 8 mm używam w/w zestawu i nie ma problemu z przełożeniem gumki przez taki mały otwór zrobiony przez 1 mm wiertło . Kuleczka trzyma się pewnie i nie wypada , a na dodatek wierciłem jeszcze 10 mm dumbelsy właśnie tym wiertłem i nic nie pękało , gdzie przy wiertle z Drennana różnie to bywało. Do przynęt 10 mm wzwyż używam Drennana.
Z poważaniem Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #12 dnia: 23.09.2017, 17:20 »
Ja wiertło owijam taśma izolacyjną, następnie trzeba córce podprowadzić skuwkę od mazaka i wkleić na kropelkę.
Same wiercą :D

Ja podprowadziłem zonie przyrządy do pielęgnacji paznokci wiertło lekko podgrzałem na gazie i wcisnąłem w kawałek plastiku. a przy okazji czy ktoś możne zmierzyć ile mm maja push stopy od drennana
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #13 dnia: 23.09.2017, 17:41 »
Ja wiertło owijam taśma izolacyjną, następnie trzeba córce podprowadzić skuwkę od mazaka i wkleić na kropelkę.
Same wiercą :D

Ja podprowadziłem zonie przyrządy do pielęgnacji paznokci wiertło lekko podgrzałem na gazie i wcisnąłem w kawałek plastiku. a przy okazji czy ktoś możne zmierzyć ile mm maja push stopy od drennana

U mnie wskazuje 1,4 mm grubości w najszerszym miejscu .
Z poważaniem Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wiertło do mini kulek
« Odpowiedź #14 dnia: 23.09.2017, 19:05 »
Dzięki Marcin
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników