Autor Wątek: Zanęta MVDE G5  (Przeczytany 6379 razy)

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zanęta MVDE G5
« dnia: 04.03.2015, 17:06 »
Jestem ciekaw Waszych opinii. Jak i kiedy stosujecie, co dodajecie itp.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta MVDE G5
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2015, 17:50 »
Kiedyś łowiłem tą zanętą i mam pozytywne wrażenia. Wg mnie typowa zanęta pod drobną i średnią rybę. Ja dodawałem tylko i wyłącznie mielony słonecznik z łupinami ,lub dynię jak nastawiałem się na płotki. Jak chcesz łapać płotki to można dodać czerwonego pieczywka fluo.
Wiadomo każda zanęta na jednej wodzie się sprawdzi a na drugiej już niekoniecznie. Rekreacyjne na żeraniu ok, ale już na zawodach lipa, wszyscy jadą na gros gardonsie sensasa i nie miałem ani jednego brania.
Z własnej autopsji mogę powiedzieć, że jak chcesz ją przetestować to najpierw bez niczego. Stopniowo wprowadzaj dodatki, tyczy się to każdej zanęty. Kiedyś jak zaczynałem przygodę z wyczynem to wierzyłem w zanęty i dodatki cud. Pakowałem tyle dodatków na raz że teraz sam się sobie dziwię że tak robiłem. Jak coś dobrze mi zagrało to nawet nie wiedziałem dokładnie co. Większość zanęt z tej półki ma już wszystko w sobie więc ja już nie kombinuję tak z nimi.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęta MVDE G5
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2015, 18:21 »
Łowiłem na tą zanęty, jako ciekawostkę mogę podać że niektóre z nich rozrabia się z ciepłą wodą ale niema co przepłacać sprawdzają się tak samo jak zanęty innych firm.
Po pierwsze  z biegiem lat mam coraz większe przekonanie że zanęty różnych firm z podobnej pułki cenowej nie wiele się od siebie różnią .
Po drugie przestałem przeceniać jakieś tam super właściwości zanęty a skupiłem się ta technice łowienia, Jeżdżę nad wodę z wujkiem który kupuje najtańsza zanętę dodaje swoich sprowadzonych specyfików (ma 50 lat doświadczenia od 20 lat praktycznie codziennie nad wodą) i jeżeli tylko z kolegami nie łowimy drobnicy to najczęściej  z nami wygrywa :'(     
   
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta MVDE G5
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2015, 21:50 »
Używalem kilka razy ale jakos mi nie leżała. Ściagała dobrze drobnicę . Na konkretne płocie wolę stosować Secret Black tej samej firmy, mam wrażenie że u mnie lepiej sie sprawdza
Pozdrawiam - Gienek

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęta MVDE G5
« Odpowiedź #4 dnia: 04.03.2015, 22:02 »
A w moich okolicach jest takie jedno łowisko gdzie Sensas Gros Gardons ryb nie daje,chyba nawet  płoszy,natomiast G5 właśnie ściąga. Trochę to dziwne,ale jak pisał maslak_102 bywa też odwrotnie. Ja generalnie G5 nie używam(nie mam bezpośredniego dostępu),ale pozostałe MVDE już tak i jestem zadowolony.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta MVDE G5
« Odpowiedź #5 dnia: 07.01.2016, 22:36 »
Dobrze mi się sprawdza na odrze są dwie wersje jasna i ciemna generalnie po małej modyfikacji wszystkie ryby w nią wchodzą
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki