Autor Wątek: Przechowywanie sprzętu - co kupić?  (Przeczytany 4631 razy)

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« dnia: 22.10.2017, 22:58 »
Hej,
na razie mój sprzęt przechowuje w kilku przypadkowo dobranych pudłach + tuba na spławiki. Mam zawsze okropny bałagan na stanowisku i chciałbym z tym skończyć. To co potrzebuję:
- pudełko na sprzęt - szpulki do przyponów, koszyki, ciężarki, tuba na spławiki jakieś akcesoria typu wypychacze itp
- coś na zanęty - na razie używam torby parcianej z marketu w której trzymam paczki + miskę - tutaj jest w miarę ok...
- pokrowiec na wędki - też by się przydał
- coś na podbierak gdy jest mokry + mata?

I teraz kilka rzeczy które mi się podobają - miał ktoś z was styczność z którymś z tych produktów?

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-SEATBOX-FISHINGMAD-FISHING-TACKLE-ROVING-SEAT-BOX-/390942907873?_trksid=p2385738.m2548.l4275

Pudełko z siedziskiem, pojemniki dość małe, więc musiał bym dokupić coś jeszcze lub zostawić sobie jedno z moich pudełeczek. Według sprzedawcy, w środku mieści się klasyczna skrzynka z półkami.

http://www.ebay.co.uk/itm/ULTRA-FISHING-TACKLE-CUSHIONED-SEAT-BOX/382237275784?

Całkiem duże, zmieści się do środka miska do zanęt, mata i będzie trzeba dokupić jakieś pudło, ale nie jest to jakiś większy problem.

Opcja 3: pudło + plecak, przy czym będę musiał dokupić sobie jakieś krzesełko.

Opcja 4: coś czegoś jeszcze nie widziałem? Jeśli macie jakieś pomysły DIY - myślałem o zabawie sklejką ale nie wiem czy wyjdzie taniej no i lepiej.

Dzięki za pomoc!
waggler + feeder + spinning

Offline aikonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 9
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 22.10.2017, 23:58 »
Cześć, ja polecam na graty T-boxa http://allegro.pl/tandem-baits-t-box-duzy-zestaw-pudelko-i6881723464.html
Co do pokrowca to tutaj masz ogromny wybór zależy od ilości PLN w portfelu, ja osobiście mam na federy pokrowcuec 3 komorowy ANACONDY i na karpiowki pokrowiec 2 komorowy tez ANACONDY. Do maty tez są pokrowce, ja mam duża matę z x2 i tak samo do niej pokrowiec z x2, do tego mam duża torbę DAIWA np. na ciuchy, zanęty i inne pierdoły, krzesło mam osobno elektrostatyka ale najbardziej jestem zadowolony z DAIWY ze stolikiem http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=4212  do tego dokupiłem sobie pojemniki foxa na kulki i pelety i tak oto mam porządek. Do tego oczywiście wózek najlepiej mieć i można śmiało ruszać na zasiadkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2017, 08:39 »
Nie daj się zwariować, całe te szpeje to robota marketingowców, kup skrzynkę narzędziową na drobiazgi, torbę/wózek na zakupy na kółkach taką jaka mają babcie, wiaderko (najlepiej kwadratowe, lepiej ułoży się w torbie) i jakiś pokrowiec na stojaki co by w torbie/wózku się nie walały.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 23.10.2017, 11:21 »
Dobra organizacja to podstawa. Liczbę i rodzaj bagażu należy przede wszystkim dopasować do ilości sprzętu i własnych potrzeb. Ja dawno temu wyleczyłem się rozwiązań "zastępczych". Wędkowanie ma sprawiać mi przyjemność, a transport sprzętu i jego organizacja ma być możliwie jak najbardziej komfortowa ;)

Przedstawię jak to wygląda u mnie, może któreś rozwiązanie wyda Ci się ciekawe 8)

Ze szczerym sercem mogę polecić torbę: https://www.daiwasports.co.uk/product/accessories/air-complete-carryall
Mieszczę tutaj większość rzeczy. Torba wyposażona jest w pokrowiec na siatkę, do którego wkładam matę oraz podbierak. Jest to o tyle wygodne, że pokrowiec jest odpinany, więc nie musisz dźwigać całej torby (często zostawiam torbę w aucie). Zmieścisz w tej torbie praktycznie wszystko. Jest bardzo pojemna, a do tego bardzo komfortowo się ją przenosi. Warto też wspomnieć, iż w komplecie znajdują się też dwie materiałowe miski do mieszania zanęty.

Na przynęty oraz zanęty mam zamówione coś takiego: https://www.daiwasports.co.uk/product/accessories/air-cool-bag

Do przechowywania "drobnicy" wykorzystuję takie pojemniki: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/bagaz-drennan-pokrowce-torby-plecaki-maty-rzepy-oslony/17554-torba-na-akcesoria-eva-drennan-visi-box-small.html

Ja mam dość sporo gratów, stąd taki dobór toreb :facepalm:

Jeżeli nie potrzebujesz aż tyle przestrzeni "bagażowej", to ciekawym rozwiązaniem wydaje się taka torba:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/torby-i-plecaki-korum-i-preston/20332-torba-preston-monster-mega-feeder-case.html

W komplecie masz pudełka, w których zmieścisz koszyki i inne akcesoria gruntowe. U góry masz przestrzeń, którą możesz dowolnie wykorzystać.
Sam przymierzam się do tej torby. Poprosiłem sklep Drapieżnik, aby sprawdzili czy zmieszczą się pojemniki Drennan w tej torbie. Całość wygląda bardzo obiecująco:



Tak to wygląda u mnie. Nie mówię, że jest to jedyne i słuszne rozwiązanie, a chciałem tylko przedstawić moją "wizję" :)

W temacie pokrowca na wędki, musisz się określić ile wędek oraz jakiej długości transportowej chcesz w nim nosić. Bez tego ciężko będzie coś doradzić :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.10.2017, 12:41 »
Ja przerobiłem parę toreb i teraz za idealną do feedera uznaję Preston Monster EVA Bag. Lekka, pojemna, sztywna, szybka w załadunku i rozładunku. W niedzielę stała w deszczu, wystarczyło przetrzeć szmatką. Można ją ubłocić, później wystarczy wymoczyć w wodzie trzymając za pasek i wytrzeć bez wyjmowania czegokolwiek z wewnątrz.



Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 23.10.2017, 12:53 »
Ja używam torbę, która jest również stolikiem. Mieści się tam wszystko co potrzebne.



Pozdrawiam
Paweł

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 23.10.2017, 12:58 »
Ja używam torbę, która jest również stolikiem. Mieści się tam wszystko co potrzebne.



Pozdrawiam
Paweł

Miałem podobną tylko z kieszeniami z zamkiem po bokach zamiast siatek. Konstrukcja bliźniacza do Anacondy Gear Tray (którą miałem) i jakiegośtam Trapera. Właśnie z Anacondy przerzuciłem się na tą z EVY z wielkim zadowoleniem.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 23.10.2017, 13:03 »
Ja i Kucuś mamy tę od Trapera z dwoma stolikami. Jest bardzo fajna. Ale mogłaby być z nieprzemakalnego materiału, jak ta Marcina. Wtedy byłby ideał.

Do niej wchodzą idealnie 4 kubełki prostokątne 3-litrowe plus kilka mniejszych pojemników na drobiazgi. Do tego termos, atomizer, ścierka...

Aha, do tego matę, podbierak i nieprzemakalny strój z ceraty noszę w torbie na siatkę Mikado.
http://szczupak75.pl/torby-i-pokrowce/1833-pokrowiec-na-siatki-mikado-uwj-mbr1-bg.html
Akurat tego konkretnie produktu nie polecam, bo po roku dół wygląda już jak sito, więc to taki produkt na max 2 sezony. Lepiej kupić coś Daiwy czy innego Drennana.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: 23.10.2017, 13:08 »
To ja też pokaże mój zestaw:

Na akcesoria mam skrzynkę z Obi za 20 zł



Na przynęty mam torebkę termiczna z allegro za 10 zł



Podbierak i stojaki mam w takim worku



Wiaderko na papu


A wszystko to upycham do takiego babcinego wózeczka i jest wygodnie i elegancko i wszystko w cenie jednej waszej wypasionej torby :)


Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: 23.10.2017, 15:49 »
Jezu miłosierny...  :facepalm:

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: 23.10.2017, 16:27 »
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: 23.10.2017, 17:16 »
Hej, dzieki wszystkim za sugestie. Mam material do zastanawiania sie. Na razie zamierzam zobaczyć co można zrobić z moją obecną skrzynką na narzędzia - spróbuje upakować tam sprzęt i zobaczyć czy się wszystko mieści. Jeśli tak, zostane przy tym przez najbliższy czas. No, może dokupie sobie wiaderko takie jak ma ptaku_1.

Torba jest bardzo fajna, ale tutaj w UK jest to 90 funtów i zanim je wydam chce pomyśleć 3 razy - dopiero co kupiłem cały sprzęt, oraz, co ważniejsze, na ebay można dostać fajne kosze wędkarskie w dobrych cenach - już za 30 funtów są jakieś aukcje - oczywiście domyślam się, że część z nich nie jest w dobrym stanie lub jest jedynie dostosowana pod tyczkę.
waggler + feeder + spinning

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: 23.10.2017, 19:29 »
Nie da się określić jednoznacznie co Ci się nada, a co nie. Coś kupisz - okaże się, że za małe. Dokupisz większe - spakujesz wszystko i klniesz gdy taszczysz to wszystko nad wodę. Znajdziesz idealne - z czasem okaże się niepraktyczne. Kupisz z większą ilością przegródek -
 będziesz musiał dokupić akcesoriów. Dokupisz akcesoriów - będziesz musiał dokupić sprzętu. Dokupisz sprzętu - będziesz miał mało miejsca żeby to spakować. I tak w kółko. Temat rzeka.
Wpadłeś po prostu jak śliwka w kompot. :D  Będę Ci dopingował w dziale "Kupiliśmy". :P
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: 23.10.2017, 19:37 »
A mnie się minimalizm Ptaku1 podoba.
 :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przechowywanie sprzętu - co kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: 23.10.2017, 19:44 »
Nie wiem jak na waszych łowiskach ale ja często bywam na Okoniu i tam normalnie ludzie taczkami sprzęt wożą :) mi po takim taczkowaniu już by się nie chciało łowić :)
Jak kurka-rurka można zabierać pół palety towaru ze sobą :facepalm: toż to jak podliczyć czas pakowania w domu, później wypakowanie tego z auta rozłożenie majdanu nad wodą i a na koniec wszystko z powrotem do taczki do samochodu i do domu to ze 4 h się uzbiera.
Sorry ale jak bym miał ochote na bzykanie ale wcześniej musiałbym pościel na świeżą prosto spod żelazka zmieniać to by mi ochota już przeszła i zostałbym zadeklarowanym impotentem chyba :P
No ja w każdym razie tak to widzę :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP