Autor Wątek: Foremka Mikado - problem  (Przeczytany 3135 razy)

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Foremka Mikado - problem
« dnia: 23.10.2017, 16:14 »
Witam
Jestem początkującym wędkarzem i od wiosny łowię na foremki Mikado Douglas.
Problem polega na tym że foremce tej jest taka cienka plastikowa rureczka w miarę ruchoma przez którą się prowadzi żyłkę, problem polega na tym że na skutek zabrudzeń itp po jakimś czasie się zatyka i nie idzie jej przepchać więc chciałbym kupić nową pisałem do producenta i na razie echo.  Czy da się ją zastąpić czymś innym czy ktoś próbowałem jeśli tak to czym bo nie wiem skąd wziąć nowe rureczki tak cienkie bo bez tego już foremka się nie nadaje do użytku.

Czekam na pomocne podpowiedzi i z góry dziękuję.
 



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 23.10.2017, 16:18 »
Wywalilem te rurki, nie są do niczego potrzebne. I nie na foremki łowisz, a na koszyki ;)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2017, 16:19 »
Całkiem ją wyciągnij i nie będzie problemu - w starych wersjach nie było rurki i jakoś ludzie łowią :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 23.10.2017, 16:20 »
Łowiłem na to ostatnio.
Jako - tako trzyma zanętę, ale muszę więcej domaczać zanętę niż przy ESP.
Ta rureczka rzeczywiście cieniutka.
1. albo coś kupić w dużych ilościach na Aliexpress a'la ta rureczka.
2. albo jakiś cieniutki mocny drucik skombinować do przetykania.
3. to co radzą koledzy powyżej, ale jeszcze nie próbowałem.
;)

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 23.10.2017, 16:24 »
Całkiem ją wyciągnij i nie będzie problemu - w starych wersjach nie było rurki i jakoś ludzie łowią :)

Po wyciągnięciu tej rureczki, żyłka często blokuje się między żeberkami, gdyż niema pełnego odizolowania spodu foremki od pół rurki w którą jest wsadzona ta cienka, pełna rurka.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 23.10.2017, 16:26 »
Całkiem ją wyciągnij i nie będzie problemu - w starych wersjach nie było rurki i jakoś ludzie łowią :)

Po wyciągnięciu tej rureczki  żyłka często blokuje sie między żeberkami gdyż niema pełnego odizolowania spodu foremki od pół rurki w którą jest wsadzona ta cienka pełna rurka


Nie łowię przelotowo na metode, nie znam tego problemu.

E:  Właśnie to sprawdziłem, nie ma opcji aby żyłka się tam blokowała. Coś młodzieńcze źle robisz.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 23.10.2017, 16:33 »
Po wyciągnięciu tej rureczki  żyłka często blokuje sie między żeberkami gdyż niema pełnego odizolowania spodu foremki od pół rurki w którą jest wsadzona ta cienka pełna rurka

A nie blokuje Ci się węzeł nie sama żyłka? Chyba chodzi Ci przy przeciąganiu żyłki to używam szydełka i nie mam takiego problemu, łowię też przelotowo i jakoś nie zauważyłem problemu, może jakaś nadlewka materiału?

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 23.10.2017, 16:35 »
Po wyciągnięciu tej rureczki  żyłka często blokuje sie między żeberkami gdyż niema pełnego odizolowania spodu foremki od pół rurki w którą jest wsadzona ta cienka pełna rurka

A nie blokuje Ci się węzeł nie sama żyłka? Chyba chodzi Ci przy przeciąganiu żyłki to używam szydełka i nie mam takiego problemu, łowię też przelotowo i jakoś nie zauważyłem problemu, może jakaś nadlewka materiału?


Ja łowię przelotowo i dlatego wystarczy trochę luzu na żyłce i czasami bez tej rurki żyłka wchodzi w ożebrowanie
 jakbym łowił na sztywno to problemu by nie było

Kadłubek

  • Gość
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 23.10.2017, 16:39 »
Możesz zrobić zdjęcie bo chyba nie rozumiem bo ta pół rurka to część która "trzyma" żyłkę w ryzach.
Może podczas "nawlekania" gdzieś żyłka Ci ucieka pod żeberka i stąd problem.

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #9 dnia: 23.10.2017, 16:48 »
Na tym zdjęciu bezt tej cienkiej rureczki  jak przewlekam  żyłke to w zaznaczonym zdjęciu łowiąc przelotowo  żyłka lubi sie blokować   wychodząc poza tą brązową pół rurke przymocowaną do spodu foremki. Ta częć nie jest szczelnie przyklejona do dna foremki.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #10 dnia: 23.10.2017, 16:56 »
Na tym zdjęciu bezt tej cienkiej rureczki  jak przewlekam  żyłke to w zaznaczonym zdjęciu łowiąc przelotowo  żyłka lubi sie blokować   wychodząc poza tą brązową pół rurke przymocowaną do spodu foremki. Ta częć nie jest szczelnie przyklejona do dna foremki.




Czyli przy przewlekaniu :D To norma, Mikado, Jaxon tak mają. Kup strunę i bedziesz przewlekał bez problemu.

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #11 dnia: 23.10.2017, 17:06 »
Witam ja od początku sezonu łowię na te koszyki i zawsze wywalam tą rurkę co jest w środku ,łowię czasami przelotowo ale nic się nie dzieje z żyłką żeby się gdzieś przecierała czy blokowała nic z tych rzeczy jedynie co mnie raz spotkało to to ,że mi dno odpadło .Na plus mogę zaliczyć to ,że pasują do tych koszyków foremki z prestona
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #12 dnia: 23.10.2017, 17:07 »
ale ja łowię na przelot i czasami ryba pociągnie lekko żyłke i puści i też ta żyłeczka czasami wchodzi między żebereczka i sie blokuje, chyba bedzie się trzeba wybrać do castoramy cos poszukać

Kadłubek

  • Gość
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #13 dnia: 23.10.2017, 17:16 »
Może tak:
- przy przewlekaniu to norma bo to jest półkole i nie przylega do dna i często wchodzi żyłka gdzie nie trzeba, użyj długiego szydełka
- przy łowieniu to coś tam haczy i albo trzeba rozebrać na części pierwsze (później skleić bo ołów/dno odleci) i poprawić pilnikiem albo bez rozbierania poszukać cieniutkiego pilnika.

Jeżeli musi być rurka to szukaj rurki termokurczliwej bez jej skurczenia powinny być OK bo są takie małe wymiary, wypisany wkład od długopisu lub coś innego jak masz pomysł.

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Foremka Mikado - problem
« Odpowiedź #14 dnia: 23.10.2017, 17:19 »
Dzięki, Kadłubek! Popróbuję.