Autor Wątek: PSR boi się interwencji  (Przeczytany 26010 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
PSR boi się interwencji
« dnia: 16.11.2017, 17:53 »
Kolegów moderatorów proszę o umieszczenie mojego wpisu  we właściwym temacie.
Dzisiaj będąc nad woda dowiedziałem się że PSR boi się dokonania kontroli pod kątem posiadanych dokumentów i złowionych ryb w okręgu mazowieckim. Sprawa wygląda następująco czego się dowiedziałem parę dni wcześniej a dzisiaj się to potwierdziło w rozmowie z innym wędkarzem. W więc zaczynam.
W okręgu mazowieckim (mapka w załączeniu https://www.google.pl/maps/@52.4349551,20.6935916,17.25z?hl=pl ) jest to trochę ponad 2ha wody w zależności jak kto zmierzy i policzy. Jest to zimowisko ryb i z lat ubiegłych wiem że tam jest jak w rzeźni od grudnia do marca. Nie powiem przed 2009r też tam wędkowałem ale nie było zakazu.
Dzisiaj się dowiedziałem że pewien pan X ( ten bogatszy od nas ) teren wokół wykupił na własność ogrodził zatrudnił ochronę która  pobiera opłatę w kwocie 3zł za wjazd na teren co się wiąże z umożliwieniem wędkowania. W rozmowie z wędkarzem dzisiaj się dowiedziałem że PSR nie może tam dokonać kontroli gdyż jest to teren prywatny. Ochroniarz powiedział do funkcjonariuszy PSR by spi....ali i na h... mu mogą naskoczyć.Jak chcą to mogą przyjść z policją jednak nic z tego nie będzie a kontroli mogą dokonać tylko z łodzi na wodzie. Zapytałem tego wedkarza czy to widział odpowiedział że tak i strażnicy PSR wyszli z tego terenu podkulając ogon.
Tak się teraz zastanawiam czy to jest zgodne z prawem. Wody należą do majątku państwa a PSR to jest to samo jak policja jednak tylko z mniejszymi uprawnieniami bo w zakresie przestępstw i wykroczeń dokonanych nad wodą.
Ludzie proszę uświadomcie mnie bo krew mnie zalewa jak o tym słyszę. Może jestem zacofany ale w mojej ocenie służba państwowa pęka bo zastraszył ich jakiś k....wa ochroniarz.
Jak tak to ja bym zorganizował na tym akwenie manewry doszkalające PSR ale z łodzi by takim sk.....  synom uprzyjemnić wędkowanie skoro w inny sposób nie można. Ciekawy jestem komu by się znudziło. Co o tym sądzicie. Zaznaczam że z tego co pamiętam teren jest objęty zakazem wędkowania - pismo do policji rzecznej
http://rzeczny.policja.waw.pl/kr/aktualnosci/67537,Zakaz-polowu-ryb-w-wybranych-portach-na-Wisle-i-Narwi.html a także
http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2016/9647/akt.pdf   $1 pkt 4
Jest to chyba wykroczenie z Art.27b ust.1 pkt.2,- połów ryb w miejscu i w czasie zakazanym uchwałą
przez zarząd województwa  (art.17 ust.7). Uchwała NR 1759/196/16 Zarządu Województwa Mazowieckiego od 2016 roku funkcjonuje całoroczny zakaz amatorskiego połowu ryb w wybranych akwenach portów rzecznych. na rzece Wiśle  są to następujące porty rzeczne: Czerniakowski, Praski, Żerański oraz port byłej Stoczni Rzecznej w Nowym Dworze Mazowieckim na rzece Narew.
Q...wa mac jak coś poje.....em to przepraszam ale krew mi się w żyłach gotuje.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2017, 18:00 »
Jak w innych sprawach podobnych do tej wina leży po stronie sprzedającego gdyż sprzedał teren nie należący do niego ( linia brzegowa ) a nowy właściciel kupił teren i ciężko będzie odebrać ten teren, chyba że ogrodził niezgodnie z aktem notarialnym.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2017, 18:07 »
Jak w innych sprawach podobnych do tej wina leży po stronie sprzedającego gdyż sprzedał teren nie należący do niego ( linia brzegowa ) a nowy właściciel kupił teren i ciężko będzie odebrać ten teren, chyba że ogrodził niezgodnie z aktem notarialnym.

W takim razie to i policja np. w pościgu za sprawcą przestępstwa powinna od pościgu odstąpić w przypadku gdy sprawca przestępstwa będzie uciekał i być może przez przypadek albo w sposób umyślny znajdzie się na terenie prywatnym 
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2017, 18:13 »
Zaraz, Enzo. Nie można sprzedać czegoś, czego nie posiadasz.
Ja sprzedam frajerowi plac pod Pałacem Kultury i to potem będzie problem frajera, a mnie nic za to nie grozi?
Poza tym gdzie w tym wszystkim instytucja notariusza? Za co on pieniądze bierze?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2017, 18:23 »
Pościg kolego to co innego, zwłaszcza gdy narażone jest bezpośrednio życie i zdrowie innych osób.
Michał jak nie można jak można, znam sytuacje gdzie zgodnie z planem właściciel ma pół rzeki (rzeka Drama) Gminy, Starostwa, RZGW, mają taki burdel, że szkoda gadać, oni będą teraz regulować rzeki i kanały żeby barki mogły pływać a w papierach właścicielem kawałka rzeki czy kanału jest osoba prywatna :facepalm: cwany gość odkupi lub wydzierżawi i będzie pobierał opłatę za przepłynięcie :D
Jak macie czas, to możecie wejść na geoportal i sami możecie sobie sprawdzić :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #5 dnia: 16.11.2017, 18:27 »
Zaraz, Enzo. Nie można sprzedać czegoś, czego nie posiadasz.
Ja sprzedam frajerowi plac pod Pałacem Kultury i to potem będzie problem frajera, a mnie nic za to nie grozi?
Poza tym gdzie w tym wszystkim instytucja notariusza? Za co on pieniądze bierze?
Ostatnio wyszło, że pewna firma działała nielegalnie i miała lewy nip itp. Zrobiła wałek na kilka 50 milionów? I zniknęli.
Można :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #6 dnia: 16.11.2017, 18:44 »
Michał, notariusz najlepszy zawód na świecie ( mój ulubiony ) pobiera tak naprawdę pieniądze za nic, przepraszam za przyłożenie pieczątki z Orłem w Koronie ale tak naprawdę nie ma żadnej odpowiedzialności. Piszę to z doświadczenia życiowego.
A  teraz przykład i jak ktoś wytłumaczy mi to rzeczowo to ma u mnie :beer: :beer:
Dlaczego kupując wypasiony samochód za np.400 tys nie muszę mieć aktu notarialnego a jeśli kupuję nieruchomość za 50 tys już tak ? Sam mogę sprawdzić sobie księgi wieczyste i spisać umowę, po jakiego grzyba mi pieczątka za którą muszę zapłacić od kilku do kilkunastu procent od wartości zakupu i do tego od osoby która nie daję mi żadnej gwarancji.
Ja to wiem a czy Ty wiesz ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #7 dnia: 16.11.2017, 18:52 »
Nie wiem... :(
Nie ogarniam umysłem takich wałów w biały dzień.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #8 dnia: 16.11.2017, 19:02 »
Michał, notariusz najlepszy zawód na świecie ( mój ulubiony ) pobiera tak naprawdę pieniądze za nic, przepraszam za przyłożenie pieczątki z Orłem w Koronie ale tak naprawdę nie ma żadnej odpowiedzialności. Piszę to z doświadczenia życiowego.
A  teraz przykład i jak ktoś wytłumaczy mi to rzeczowo to ma u mnie :beer: :beer:
Dlaczego kupując wypasiony samochód za np.400 tys nie muszę mieć aktu notarialnego a jeśli kupuję nieruchomość za 50 tys już tak ? Sam mogę sprawdzić sobie księgi wieczyste i spisać umowę, po jakiego grzyba mi pieczątka za którą muszę zapłacić od kilku do kilkunastu procent od wartości zakupu i do tego od osoby która nie daję mi żadnej gwarancji.
Ja to wiem a czy Ty wiesz ?

Pieczęci Synu P I E C Z Ę C I - Enzo będziesz wiedział o co chodzi :P taki żarcik
Z resztą się zgadzam :)

Jurku - Prawo wodne - PSR do nauki tłuki! Macie przestrzegać prawa czyli je znać!

Prawo wodne:
Art. 232. 1. Zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych
oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania
lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy grodzenia terenów ochrony bezpośredniej stref ochronnych ustanowionych
na podstawie przepisów ustawy oraz obrębów hodowlanych ustanowionych na podstawie przepisów ustawy z dnia
18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 652 oraz z 2017 r. poz. 60 i 1566).
3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się na terenach zamkniętych w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. –
Prawo geodezyjne i kartograficzne.
4. Właściwy organ Wód Polskich, a na obszarze pasa technicznego dyrektor urzędu morskiego, mogą, w drodze
decyzji, zwolnić z zakazu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to niezbędne dla obronności państwa lub bezpieczeństwa
publicznego.

Art. 478. Kto:
2) wbrew przepisowi art. 232 ust. 1 grodzi nieruchomości przyległe do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych
lub do brzegu wód morskich lub morza terytorialnego, w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, lub zakazuje
lub uniemożliwia przechodzenie przez ten obszar,

ble ble ble
– podlega karze grzywny.

W skrócie opisane masz. Należy się za poradę 500 zł płatne przelewem w terminie 7 dni. Dane masz czy przesłać w PW? :)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #9 dnia: 16.11.2017, 19:37 »
A  teraz przykład i jak ktoś wytłumaczy mi to rzeczowo to ma u mnie :beer: :beer:
Dlaczego kupując wypasiony samochód za np.400 tys nie muszę mieć aktu notarialnego a jeśli kupuję nieruchomość za 50 tys już tak ? Sam mogę sprawdzić sobie księgi wieczyste i spisać umowę, po jakiego grzyba mi pieczątka za którą muszę zapłacić od kilku do kilkunastu procent od wartości zakupu i do tego od osoby która nie daję mi żadnej gwarancji.
Ja to wiem a czy Ty wiesz ?

Bo to auto za 400 tysi zgnije prędzej, czy później. Bo te papierki w postaci biletów NBP można dodrukować. Ziemi nie dodrukujesz. I nie obrażaj notariuszy - znam ich bardzo wielu. Poza patologicznymi wyjątkami są to osoby o bardzo dużej wiedzy merytorycznej, świadome pokus i odpowiedzialności, jakie niesie za sobą pojęcie funkcjonariusza publicznego. I zaufania publicznego...

Jeżeli chciałbyś jakichkolwiek wyjaśnień, służę. Robię w tej branży od 20 lat i razem ze swoimi współpracownikami ogarniamy prawie całą zachodnią Polskę, w naszym "skromnym" zakresie, nawet wydzierżawiając wody dla PZW.

Pozdrawiam.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #10 dnia: 17.11.2017, 07:59 »
Mam złe doświadczenia z notariuszami.
Najgorsze ze wiadomo że poważnie złamali prawo ale udowodnić się nie da.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #11 dnia: 17.11.2017, 08:34 »
Koledzy odbiegliśmy trochę od tematu. nie mogę q....wa zrozumieć dlaczego byle h.... nie pozwala takiej służbie jak PSR dokonać kontroli w przypadku łamania prawa. Straz Graniczna. Policja PSR ABW, Służba Celna itp. służby powołane są na mocy ustawy prawem przez polski parlament i mają za zadania utrzymywać porządek w zakresie swoich uprawnień. Z policja cham by wpuścił PSR a bez policji to nie. Tego nie moge zrozumieć. Czy cham nie wyczerpuje znamion przestępstwa z kodeksy karnego
 art. 224.
§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest skutek określony w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przecież PSR nie przyjechali po to by posiedzieć nad wodą tylko po to by wykonać swoje zadania. Jeżeli jest to zgodne z prawdą jak usłyszałem że PSR podkulili ogon i odstąpili od dalszych czynności to w tym przypadku takich strażników wydalił bym z PSR. Mogli przecież wezwać patrol policji i udzielili by im pomocy w zakresie pozyskania danych tego ćwoka który im nie pozwolił wykonać swoich obowiązków. do tego sprawdzili by wędkarzy tam na miejscu. Nie wiem dobrze czy właściwy artykuł takiego zachowania podałem ale wydaje mi się że jest to przestępstwo ścigane z urzędu więc sprawę chyba przejęła by policja. Prawnikiem nie jestem ale jeszcze dzisiaj postaram się dowiedzieć więcej w tym temacie.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #12 dnia: 17.11.2017, 08:37 »
Jurku, moim zdaniem masz rację. PSR powinna zgłosić popełnienie przestępstwa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #13 dnia: 17.11.2017, 08:49 »
Można jeszcze to ale to już raczej PSR:
Kodeks karny
Art. 231.
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ja bym się nie bawił tylko poszedł tam z jakimś "nagrywaniem" np. ukrytym.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #14 dnia: 17.11.2017, 08:56 »
Jurku, moim zdaniem masz rację. PSR powinna zgłosić popełnienie przestępstwa.

Też jestem tego zdania. Zgłoszenie tego zdarzenia na policji i dalsze czynności procesowe oni będą prowadzić. Na zakończenie ich działań sprawę kierują do prokuratury i wtedy to prokurator analizując zebraną dokumentację stwierdza czy doszło do wyczerpania znamion przestępstwa nadając odpowiednia kalifikację prawną. Wnikając dalej w to co usłyszałem to  ciekawy jestem na jakiej podstawie cham pobiera opłatę (3zł) za wędkowanie. Tutaj chyba niewłaściwy artykuł wcześniej  podałem chyba bardziej właściwy był by
art. 225
§ 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ale to już sprawa prokuratury.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników