Jest nas kilku zapaleńców, prowadzących ten portal, forum i magazyn.

Misja portalu:

Negatywnych następstw tego, w jaki sposób uprawialiśmy wędkarstwo i rybactwo w Polsce przez wiele lat, nie sposób obecnie nie zauważyć. Staramy się pokazywać jak wygląda amatorski połów ryb na wędkę w innych krajach, poszukiwać rozwiązań na poprawę rybostanu w naszych wodach, promować ochronę rodzimej ichtiofauny i wskazywać na inwazyjność gatunków obcych.

Na naszym forum dyskusyjnym główny nacisk kładziemy na kulturę dyskusji, przyjazną atmosferę oraz wysoki poziom merytoryczny. Nie tolerujemy niemiłych i niekulturalnych wypowiedzi.

Lucjan Śliwa

Mam na imię Lucjan. Na co dzień używam nicka Luk i jestem założycielem portalu Spławik i Grunt. Od kilkunastu lat mieszkam w UK i tutaj "powróciłem" na łono wędkarstwa, po sporej przerwie. Inne realia sprawiły, że moje horyzonty znacznie się poszerzyły, co dotyczy zwłaszcza sposobów łowienia, z jakimi nie spotkałem się w Polsce. Łowię spławikiem, feederem, tyczką, uganianie się za drapieżnikami czy karpiami też nie jest mi obce. Najbardziej jednak lubię łowić liny i karasie, oraz brzany na rzekach. To moje trzy ulubione gatunki.
W sumie ciągle odkrywam coś nowego...
Większość wolnego czasu poświęcam mojej pasji, jaką jest wędkarstwo. Zajmuję się pisaniem artykułów, robieniem filmów, staram się działać na wielu poziomach. Jestem sekretarzem Polish Anglers Asssociation - polonijnej organizacji wędkarskiej w Wielkiej Brytanii. Posiadam uprawnienia instruktorskie pierwszego stopnia.

Bartosz Szabanowski

Jestem studentem ostatniego roku informatyki inżynierskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz rzecz jasna informatyki, a konkretnie programowania, do moich pasji należy piłka nożna, gry planszowe, FIFA, motoryzacja i oczywiście wędkarstwo - zaraziłem się nim dawno temu, dzięki ojcu. Moje ulubione metody to spławik oraz grunt. Łowię głównie na jeziorach, których w moim rejonie nie brakuje, a także na Warcie z racji tego, że mieszkam dosłownie kilkaset metrów od niej. Portal SiG rozwijam łącząc przyjemność z pożytecznym!