Nowe przypony do Metody z gumką firmy Drennan

Jednym z nowych produktów firmy Drennan, są przypony do Metody z gumką na włosie, która służy do szybkiego montażu przede wszystkim pelletów, zwłaszcza tych nie przeznaczonych do przebijania (jasne pellety typu feed  lub halibutowe). Krótki przypon można wykorzystywać z podajnikami do Metody, pellet feederami lub nawet przy zestawach helikopterowych.

 

 

Co ciekawe dostępne są dwa typy przyponów, oliwkowo zielone (carp feeder), które są montowane z cieńszymi żyłkami przyponowymi (0.22 - 0.20 mm) i średnimi gumkami oraz czerwone (carp method,) zawiązane z dużymi gumkami i mocniejszymi żyłkami (0.24-0.22 mm). W ten sposób można lepiej się dopasować do grubości żyłki głównej, jak też rozmiaru podajnika i samej przynęty.

 

 

 

Przypon ma długość 90 mm i wg firmy jest idealnie dobrany, tak aby zapewniać pewne zacięcia ryb. Rozmiary dostepnych haków - 8, 10, 12, 14 i 16.

Same gumki, czyli pellet bands można wykorzystywać równie dobrze do montowania przynęt w tradycyjny sposób, przebijając je i instalując stoper, zapobiegający spadaniu przynęty z włosa. W niektórych przypadkach, jak np. łowienia na mielonkę - stoper nie jest potrzebny. Można też z powodzeniem łowić na pastę, gumka świetnie sprawdza się jako 'szkielet' którego trzyma sie gruda pasty.

Co istotne - żyłka jest cieńsza niż w przyponach z push stopem - i warto mieć ten fakt również na uwadze!

 

Opakowanie bezpiecznie chroni 8 gotowych przyponów, znajdujących się w foliowych kopertach. Dodatkowo czytelna i prosta instrukcja pomaga w prawidłowym montażu zestawu jak też przynęty.

 

 

 

Cena jest znów bardzo korzystna - i paczka kosztuje około 2.40 funta. Kupno haków, gumek i żyłki oddzielnie, do tego  samo perfekcyjne wykonanie i mocowanie włosa sprawia, że bardziej opłacalne jest kupno gotowej paczki przyponów, niż wiązanie ich samemu.

 

Jest to świetny produkt, i pozostaje się zastanawiać, dlaczego dopiero teraz firma Drennan go wprowadza!? wink 

 

Zdjęcia: Drennan International