Night Cast - nowy gadżet dla karpiarzy do obserwowania łowiska nocą

W karpiowym świecie wynalazki to coś, do czego wszyscy chyba się przyzwyczaili. Co jakiś czas kolejny patent ma szansę ujrzeć światło dzienne, tym razem jest to coś pochodzącego z techniki wojskowej.  Night Cast (czyli Nocny Zarzut) wykorzystuje podczerwień i pozwala widzieć w nocy.

 

Gadżet ten jest monitorem noktowizyjnym, umożliwiającym obesrwację wody po zapadnięciu zmroku. Wielu wędkarzy pomimo klipowania żyłki nie widzi gdzie zarzuca, gdzie nęci, brak światła uniemożliwia bycie dokładnym. Night Cast pozwala więc widzieć gdzie nęcimy, zarzucamy, pozwala też obserwowac aktywność ryb na powierzchni i umiejętnie je lokalizować.

 

Jest to urządzenie wielkości aparatu lustrzanki, ale z ekranem skierowanym do góry. Kilka sporych pokręteł pozwala dość dobrze regulowac ostrość i zakres. Zoom optyczny jaki posiada Night Cast pozwala na 20 krotne powiększenie, wystarczająco, aby mieć pod okiem sporą część łowiska. 4.3 calowy ekran o wysokiej rozdzielczości daje wystarczająco dobry widok, zwłaszcza, że aparat montowany jest na tripodzie. Można więc zarzucać mając podgląd przed sobą. Jako, że gadżet wykorystuje podczerwień, nie emituje żadnego światła i nie jest uciążliwy dla innych łowiących.

 

Wynalazcą jest Tom Glacken, urządzenie zaś trafia już do sklepów. Jego cena 'katalogowa' to 540 funtów. Czy to dużo? Twórca uważa, że nie, jeżeli porówna się cenę profesjonalnych okularów do widzenia w nocy, dla których jest 'tanią' alternatywą.

Kolejny patent i znowu ryba ma mniej szans smiley  Jako łowcy stajemy sie na pewno coraz bardziej skuteczni!

 

Obraz widoczny z ekranu monitora.

 

 

 

 

 

 

Night Cast to komplet zawierający urządzenie z baterią, ładowarkę i etui.

 

Dane:

Wymiary: 185 x 185 x 125 mm

9800 mAh bateria litowo-jonowa

4.3 calowy ekran o wysokiej rozdzielczości

Zasięg podczerwieni do 300 metrów

Powiększenie optyczne  x 20

Długość fali podczerwieni 850nM

Cena rynkowa: 540 funtów