Fishspy - czyli marker z kamerą

   

 

 

                        Już za miesiąc, bo w listopadzie, na sklepowe półki trafi nowy wynalazek, mający na celu poprawę wędkarskich wyników - FishSpy, czyli w tłumaczeniu 'podglądacz ryb'. Jest to nic innego jak konstrukcja, która łączy w sobie marker - czyli spławik do badania głębokości i oznaczania danego miejsca, z podwodną kamerą.

 

 

GoPro i WaterWolf to dwa produkty, ktore wprowadziły inną jakość do wędklarskich filmów. Pozwoliły one na obserwację wody i ryb z całkiem innej perspektywy - w zanurzeniu. FishSpy jednak zrobił coś trochę innego - ponieważ wykorzystał nowoczesną technologię do obserwacji dna z góry. Pomaga to zwłaszcza w wyszukiwaniu twardych miejsc, pozbawionych roślinności, czy też stref gdzie jest sporo ochotki i ryby mają tam naturalna stołówkę. Pozwala też on na oglądanie naszej przynęty, zestawu lub teg ojak wygląda dywan zanętowy, czy należy donęcać lub nie...

 

 

  

Urządzenie pełni rolę markera, kamera znajdująca się w dole korpusu, rejestruje obraz dna w wysokiej rozdzielczości 640 x 480.

 

 

Innowacją tutaj jest sposób w jaki możemy kontrolować obraz i transmisję,. Urządzenie  łączy się poprzez WiFi z telefonem, tabletem lub laptopem, przesyłając na niego obraz, dzięki specjalnej aplikacji. O ile zasięg może zanikać gdy urządzenie znajduje sie pod wodą, można wszystko nagrać, i po wynurzeniu odtworzyć to na ekranie telefonu! Oprócz tego FishSpy  może nagrywać wszystko na kartę pamięci.

 

Jest to swojego rodzaju rewolucja, gdyż posiadając wędkę i taki spławik-kamerę, można dokładnie zbadać jak wygląda dno po nęceniu, jak ryba reaguje na przynętę, sami nawet możemy stwierdzić jak wygląda jej prezentacja. Dzięki możliwości kontroli głębokości, można uzyskiwać dość dobry obraz, który zależy od umiejscowienia samej kamery, czy to nad dnem, czy w toni.

 

 

Oto cały osprzęt do kamery, producent zaleca używanie plecionki 50 lb, łączonej do kamery za pomącą specjalnego, mocnego przyponu.

 

 

Jeżeli chodzi o parametry techniczne, to kamera nagrywa w częsstotliwości 640 x 480 (VGA), bateria zapewnia pracę urządzenia przez 3 godziny, zaś karta pamięci jest w stanie pomieścić 7 godzin filmu. Zasięg jaki ma urządzenie to aż 100 metrów, jeżeli znajduje się na powierzchni oczywiście.

 

No i teraz rzecz bardzo istotna, a mianowicie cena. FishSpy to wydatek 249 funtów, przy czym sklepy znając życie będą oferować go o kilkadziesiąt funtów taniej. Jest to sporo, porównując takiego WarterWolfa lub mozliwości jaką ma GoPro IV, kosztujące 320 funtów. Jednak możliwości jakie daje taki gadżet sa bardzo duże, i moga pomóc karpiarzom wymiernie w udanych połowach. Osobiście sądzę, że cena została ustawiona pod samych karpiarzy właśnie, któzy są znani z tego, że potrafią na swoje hobby wydawać dziesiątki tysięcy złotych.