Kolejne nowości firmy Drennan

Firma Drennan, brytyjski 'gigant' wędkarski, wprowadza kolejne, nowe produkty na rynek.

 

Pierwszą z nowości jest spławik pellet waggler, tym razem w 'skróconej' wersji. Wcześniejszy produkt to spławik pellet waggler XL, dość duży i ciężki, nadający się do łowisk większych i do dalekich zarzutów. Nowy, krótki waggler świetnie uzupełnia teraz ofertę, zwłaszcza, że jest produkowany w mniejszych wersjach wagowych - 4, 5, 6 i 7 gram.

Pellet waggler służy do łowienia karpi z opadu i na 'rybnych' łowiskach w UK jest bardzo skuteczny, będąc jedną z głównych taktyk wyczynowców w miesiącach letnich.

 

       

Pellet wagglery w skróconej wersji idealnie dopasowuja się do mniejszych łowisk i łowienia na krótszych dystansach.

 

 

Kolejnym nowym produktem jest spławik typu dibber w wersji ‘przelotowe’j. Ten typ spławika jest idealny do łowienia karpi przy brzegu lub w toni. To, co go odróżnia od konkurencji, to przezroczysta budowa. Sprawia to, że ryby się mniej płoszą. Jest to istotne zwłaszcza w płytkiej wodzie, gdzie ryba widzi i ‘czuje’ o wiele lepiej, i trudniej jest ją oszukać.

Nowy dibber dzięki przepuszczeniu żyłki przez jego korpus, powoduje mniej splątań i jest o wiele trwalszy, co jest bardzo istotne przy mocnych holach karpi. Spławik ten można też stosować do łowienia innych ryb, np. dużych okoni. Będzie idealny dla osób o słabszym wzroku.

Dostępne są wersje 0.2g, 0.4 g i 0.6 gram.

 

 

       

Dibber to idealny spławik do 'płytkich' zestawów. Plastik to trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia, jak również przepuszczanie światła, co go świetnie maskuje.

 

Trzecią spławikową nowinką jest rodzina spławików tyczkowych Carp 3. Seria siedmiu spławików, w wadze od 0.2 do 1 grama, posiada grubą antenkę (2.4 mm) i węglowy dolnik. Korpus wykonany z balsy, pokryty jest specjalną wzmocnioną farbą, która sprawia, że spławik jest bardzo mocny i odporny na uszkodzenia. Specjalne oczko o unikatowej budowie zapewnia dobrą pracą zestawu i uodparnia spławik na uszkodzenia, co się często zdarza przy łowieniu większych ryb. Nada się również do batów i z powodzeniem może być używany na kanałach i spokojniejszych rzekach.

 

       

Kolejna świetna seria spławików, charakteryzujących się mocną budową i grubą antenką, świetnie widoczną dzięki 'rażącej' farbie.

 

Kolejna nowość to zestaw - wiaderko, miska, sito zanętowe i pokrywa neoprenowa. Przyznam szczerze, że zestaw wzbudził moje szczególne zainteresowanie dzięki neoprenowi, który zastąpił ‘normalną’ pokrywkę. W zwykłych zestawach plastikowa pokrywka często zlatuje podczas transportu, co może mocno irytować. Tutaj zastosowano proste rozwiązanie, a jakże skuteczne!

Sam zestaw pozwala na idealny transport zanęt, pelletów i przynęt, osobna miska służy do przygotowywania mniejszych ilości zanęt. Pojemność wiaderka to 25 litrów, miski zaś pięć.

 

         

Nowy zestaw zaskakuje pomysłowością i sprawia, że warto mieć go u siebie

 

Drennan dodał również do swojej oferty dwie nowe siatki podbieraków - Specialist. Maja one wymiar 81 cm i 91 cm, mniejsza ma oczko siatki 8 mm zaś większa 10 mm. Charakteryzuje je lekkość i bardzo mocna budowa, dość duże oczka siatki sprawiają, że nie stawiają one dużego oporu w płynącej wodzie. Świetne właśnie na rzeki, do połowu leszczy, brzan i kleni, nadają się też oczywiście również do innych sytuacji, są to jednak siatki do 'demontażu'. Stosuje się je do połowu większych ryb, które bezpiecznie transportuje się w celu odhaczenia lub zmierzenia.

 

        

Idealna siatka dla łowców większych ryb, nie jest ona pomyslana do łowienia szybkościowego!

 

 

Uzupełnieniem oferty jest nowa bluza, czapka i okulary polaryzacyjne. Tutaj Drennan dodał dość istotne rzeczy idealne na wiosnę i lato. Biała czapka to świetna rzecz na upalne, słoneczne dni. 

 

 

Drennan oferuje całą game wędkarskich ubrań, tutaj idealne uzupełnienie tej oferty, z myślą o cieplejszych dniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Drennan International