Magazyn Spławik i Grunt - maj 2015

Oddajemyw Wasze ręce kolejny, drugi numer magazynu Spławik i Grunt. 

 

W środku znajdziecie kilkanaście artykułów - począwszy od relacji Alana Scotthorne'a z jego wyprawy do Francji, poprzez porady, publicystykę i recenzje, aż po relację z życia forum portalu.

Ten numer jest dużo bardziej obszerny i zawiera więcej treści, mam nadzieję, że jego wygląd też jest dużo lepszy... Redakcja dołoży wszelkich starań aby każdy numer był jeszcze bardziej dopracowany i ciekawszy. Usprawniono już nawigację - i ze spisu treści można dostać się na daną stronę, klikając na nią.

 

Feeder w Polsce rozwija się coraz lepiej. Zachęcam do przeczytania wywiadu z Feeder Team Rzeszów, którego tworzy trzech zapaleńców. Polecam ich filmowe produkcje na Youtube, są kopalnią wiedzy. Warto też mieć na 'nich oko' i obserwować ich poczynania na Facebooku chociażby, gdyż sporo będzie się tam zapewne wydarzać. 

We Wrocławiu natomiast powstał przy kole PZW nr 84 klub feederowy - oczywiście o nazwie Krokodyl (jak i koło). Stworzyli go wrocławscy fani feedera, klubowiczów jest już coraz więcej. Zachęcam do przeczytania relacja Pawła, jednego z założycieli. Jeżeli zaś mieszkacie we Wrocławiu - warto skontaktować się z chłopakami, umówić na wspólną sesję gruntową. Są obecni na forum Spławik i Grunt, mają swój wątek.

 

Oprócz typowych porad czy relacji, jest kilka artykułów odnoszących się do sytuacji w Polsce, między innymi obrazujący sytuację naszej pięknej polskiej ryby - lina. Nie wiem czy wielu z Was zdaje sobie sprawę, że ryba ta nie jest w stanie konkurować z karpiem i amurem, którym zarybia się na potęgę. Nie może dorównać szybkością rozwoju i zdolnością asymilacji - karasiowi srebrzystemu. Dlatego jest go coraz mniej, zwłaszcza w okręgach, gdzie podstawą zarybień jest karp. Jeżeli dalej tak pójdzie - lin stanie się rzadkością, rybą zamieszkującą trudnodostępne wędkarsko zbiorniki. Potrzeba umiaru - i ochrony tej ryby, chociażby poprzez zmianę proporcji zarybień. 

 

 

Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że numer majowy przypadnie Wam do gustu!

 

 

Redakcja

 

   [aby przejść do magazynu, kliknij na okładkę]