Nowości z Sonubaits - czyli nadchodzi ochotka!

Sonubaits w ciągu kilku lat stał się jedną z największych firm 'zanętowo-przynętowych' w UK. Oferta jest przebogata, i teraz doczekalismy się kolejnej premiery - są to teraz produkty z serii 'ochotkowej', będących naturalnym pożywieniem ryb słodkowodnych jak również nowe pellety i kulki proteinowe z seii Red Code.

 

Seria o smaku ochotki wygląda naprawdę imponujaco, i Sonubaits zaoferował praktycznie wszystko w tej materii.

Co istotne, nie jest to 'aromat ochotkowy' dodany do zanęty - tylko odpowiednio przygotowany ekstrakt z ochotki, bądź też jej suszona wersja, dość kosztowna. Tak więc jest to miks zapachów i smaków - rybnego i ochotkowego.

 

Przede wszystkim dostepna jest zanęta, w tradycyjnym, dwukilowym opakowaniu. W jej składzie znajdują się mielone pellety, mączki rybne i suszona ochotka. Całość ma czerwonawy kolor i z pewnością stanowić będzie dodatkowy element wabiący ryby.

 

                                                                                     

 

Pellety ochotkowe - to tradycyjne pellety na bazie mączek rybnych, otoczone jakby ekstraktem ochotkowym. Mają intensywny, czerwony kolor i produkowane są w wymiarach 2, 4 i 6mm. Idealne do pellet feedera, Metody, miksu 50/50 lub nęcenia mało i często.

 

 

 

Z pelletów haczykowych do wyboru mamy wersję do nabijania na haczyk Softhookers - idealna do łowienia batem, tyczką lub wagglerem, S-pellets - które są mocniejsze i można je przebijać igłą czy push stopem, czyli są idealne do wszelkich adaptacji feederowych, aczkolwiek nadzadzą się też do spławika.Bund'ums to są baryłki robione z podobnej masy jak kulki proteinowe, które są dobre do feedera, ale róznież i pellet wagglera. Wersją bardziej przystosowaną do Metody są 'półpływające' baryłki - specjalnie zaprojektowane do Metody. Ciężar haka w tym wypadku utrzymuje je tuż przy podajniku, ze względu na swą wyporność są bardzo łatwo zasysane przez ryby.

 

       

 

 

 

Pellety z dziurką są dostepne w wymiarze 8 i 12 mm.

 

 

Kulki o smaku ochotkowym robione są aż w czterech wersjach - tradycyjnej o wymiarze 10 mm, półpływającej oraz wstępnie przewierconej. Kulki typu oozing - to mocno barwiące przynęty, które w kontakcie z wodą wytwarzają specyficzna chmurę, co często świetnie działa na ryby i szybciej pozwala im lokalizować przynetę.

 

 

Wszystkie te odmiany są dostępne w typowych małych pojemniczkach, pellety wiercone oraz kulki w opakowaniach 'kwadratowych' mają w komplecie igłę do push stopów oraz dwa haki firmy Korum, z zawiązanym push stopem właśnie.

 

Dodatkiem do gruntowych przynęt jest pasta w postaci wałeczków, którą mozna nabijać na włos, lub urabiać w rękach i otaczać nią inne przynęty.

 

 

Jakby tego jeszcze było mało - wprowadzono dwa miksy do robienia pasty, jeden z włóknami - Fibre paste, oraz One to One. Obydwa są przeznaczone do tyczki głównie, aczkolwiek wersja z włóknami mocniej trzyma się haka, i można jej użyć też do wagglera, w niektórych przypadkach też i do feedera.

Zwieńczeniem serii jest aromat ochotkowo-rybny, który może być używany do wzbogacania zanęt, pelletów czy też past.

 

 

Razem z serią 'ochotka' firma roszerzyła swą ofertę o kulki proteinowe Code Red, przeznaczone dla karpiarzy. Są to Super Chods - kulki pływające, jak sama nazwa wskazuje idealne do chod rigów, ale też i dobre do innych adaptacji, oraz kulki Oozing - czyli robiące mocną, atrakcyjną chmurę. Oprócz kulek seria Code Red wzbogaciła sie o baryłki w dwóch rozmiarach - Hardened dumbells w opcji small i large.

 

                                           

 

 

Do pelletów z dziurką i dotychczasowej serii smaków dołączył teraz 'Cheesy garlic' czyli pellet o smaku czosnkowego sera. Jest to idealna przynęta rzeczna - pod klenia i brzany, nie pogardzi nią również i karp. Wymiary to 8 i 12 mm.

 

                                                  

 

 

Tak więc myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawa kompozycja rybno- ochotkowa może się okazać strzałem w dziesiątkę na wielu wodach. Pozostaje jedynie to sprawdzić...