Autor Wątek: kulki Aller 90 od Massive Baits  (Przeczytany 1923 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #30 dnia: 13.02.2024, 18:17 »
Czas ,miejsce ,populacja danej ryby w wodzie to główne punkty.
Karp to świnia nie zależnie czy to woda zamknięta czy otwarta.
Zasada jest prosta co w odzie jest to się mu podstawia wprowadzając ekstra elementy. Praca ,nuty ,skład kuli to podstawy tematu. Jeżeli w dobrym miejscu przyzwyczai się świnki będą żarły . Pojawić się mogą zakłócenia bo ktoś na zbiorniku wjedzie z lepszym lub lepiej podchodzącym towarem.
Kolor - balans następne tematy.... składowych sukcesu jest wiele dlatego jedni łowią inni nie i taka jest historia karpiowania.

Mistycyzm kuli kończę się w momeńcie pojawienia się orzecha....tygrysa.... robi wejście na parkiet i wszystkie świnie pijane :-X

Ja się nie zgodzę. Karp to nie jest głupia ryba i byle czego nie zje. Jeżeli przez 20 lat nie dała się złapać to czemu nagle teraz ma się dać złapać jak zasypiesz dużą ilością kiepskiego towaru?
Moja obserwacja przez ostatnie 3 lata, gdzie sypałem 50kg na sezon taniej kulki aka shimano tx1, decathlon wellmix, massive eco czy inne tanie kulki, które są głównie na mączce kukurydzianej jest następująca: gówno na to złapałem pomimo sypania dużej ilości.
Co do orzecha to zgodzę się, na początku na moich wodach PZW, gdzie nikt tego nie znał to łapałem jak głupi duże ryby. Później nie potrzebnie się chwaliłem i ludzie sami zaczęli gotować i efekty spadły. Podejrzewam też, że wiele osób wrzucało pół surowego orzecha do wody i już ta ryba nie była skłonna go pobierać jak dawniej sam go sypałem, ale to moje domysły.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #31 dnia: 13.02.2024, 18:20 »
Podejrzewam, że karp zeżre wszystko, ale potem jak go brzuch boli przez kilka dni, bo kitu strawić nie może, to już następnym razem omija go szerokim łukiem...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #32 dnia: 13.02.2024, 18:22 »
Chopy, jak już się tak okładacie siusiokami po gębach, polećcie mi jakieś kulasy, tak z 5kg 18-20mm żeby po garści dodawać do pelletu i kuku jak jadę na Dzierżno. Nie jakieś taniochy, ale żeby też nie wyszło 60zł za kilo :)
Dzierżno uzależnia

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #33 dnia: 13.02.2024, 18:26 »
Czas ,miejsce ,populacja danej ryby w wodzie to główne punkty.
Karp to świnia nie zależnie czy to woda zamknięta czy otwarta.
Zasada jest prosta co w odzie jest to się mu podstawia wprowadzając ekstra elementy. Praca ,nuty ,skład kuli to podstawy tematu. Jeżeli w dobrym miejscu przyzwyczai się świnki będą żarły . Pojawić się mogą zakłócenia bo ktoś na zbiorniku wjedzie z lepszym lub lepiej podchodzącym towarem.
Kolor - balans następne tematy.... składowych sukcesu jest wiele dlatego jedni łowią inni nie i taka jest historia karpiowania.

Mistycyzm kuli kończę się w momeńcie pojawienia się orzecha....tygrysa.... robi wejście na parkiet i wszystkie świnie pijane :-X

Ja się nie zgodzę. Karp to nie jest głupia ryba i byle czego nie zje. Jeżeli przez 20 lat nie dała się złapać to czemu nagle teraz ma się dać złapać jak zasypiesz dużą ilością kiepskiego towaru?
Moja obserwacja przez ostatnie 3 lata, gdzie sypałem 50kg na sezon taniej kulki aka shimano tx1, decathlon wellmix, massive eco czy inne tanie kulki, które są głównie na mączce kukurydzianej jest następująca: gówno na to złapałem pomimo sypania dużej ilości.
Co do orzecha to zgodzę się, na początku na moich wodach PZW, gdzie nikt tego nie znał to łapałem jak głupi duże ryby. Później nie potrzebnie się chwaliłem i ludzie sami zaczęli gotować i efekty spadły. Podejrzewam też, że wiele osób wrzucało pół surowego orzecha do wody i już ta ryba nie była skłonna go pobierać jak dawniej sam go sypałem, ale to moje domysły.

Bo miały pecha lub szczęście że nikt poważny tam nie łowił. Albo poważni mieli inne zdanie w temacie dużej ryby... Bo duża dla każdego to inne określenie i nie łowili tam.
To za płytka analiza aby wnioski wyciągać na podstawie wsypania do wody masy towaru.
Pisałem jest wiele składowych do sukcesu.
Jedno jest pewne karp żreć musi dużo klu to wiedzieć co żre gdzie i kiedy ...tyle albo aż.tyle. :-X
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #34 dnia: 13.02.2024, 18:27 »
Chopy, jak już się tak okładacie siusiokami po gębach, polećcie mi jakieś kulasy, tak z 5kg 18-20mm żeby po garści dodawać do pelletu i kuku jak jadę na Dzierżno. Nie jakieś taniochy, ale żeby też nie wyszło 60zł za kilo :)
Masz tanie kulki na mączce kukurydzianej i drogie na mączkach rybnych, krylowych, tygrysich itp.
Wybór jest banalny. Tanio albo drogo :P
Możesz też poprosić naszego kolege z forum, żeby Ci zrobił fajne kulki po kosztach, na pewno będą dużo lepsze niż gotowe ze sklepu, gdzie producent i sklep musi zarobić, a o podatkach nie wspomnę.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #35 dnia: 13.02.2024, 18:31 »
Bo miały pecha lub szczęście że nikt poważny tam nie łowił. Albo poważni mieli inne zdanie w temacie dużej ryby... Bo duża dla każdego to inne określenie i nie łowili tam.
To za płytka analiza aby wnioski wyciągać na podstawie wsypania do wody masy towaru.
Pisałem jest wiele składowych do sukcesu.
Jedno jest pewne karp żreć musi dużo klu to wiedzieć co żre gdzie i kiedy ...tyle albo aż.tyle. :-X
Duża to nie znaczy 20 czy 30 kg, bo takie ryby muszą być hodowane na proteinie i innych wynalazkach na komercji lub pływać na bardzo dużych akwenach, gdzie tego pokarmu znajdzie w brud.
Wątpie, że na zbiornikach 10-20 hektarów karp jest w stanie osiągnąć wagę 20kg na naturalnym pokarmie.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #36 dnia: 13.02.2024, 18:35 »
Masz tanie kulki na mączce kukurydzianej i drogie na mączkach rybnych, krylowych, tygrysich itp.

Dawaj te drogie
Dzierżno uzależnia

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #37 dnia: 13.02.2024, 18:35 »
Sory ale mistycyzm kulki zabija ważniejsze kwestie aby złowić rybę. Można siać dyktą po co po to by zapełniać wyjadaczy. Jest ruch w łowisku jest zainteresowanie. W wodzie gdzie jest normalne życie jest cała kolejka do żarcia jakie się podaję. Trzeba z głową pracować nad wodą by wyłuskać większe ryby.
Na dywanie taniości która nie jest przeznaczona dla perły w koronie...jest coś co grubasa zainteresuje.
Ba są wody gdzie grubasy na dywan albo niedaleko gdzie on jest wogole nie wpłynie... I jak w tedy podejść.
Powtórzę co woda szereg wypadkowych.
Czas miejsce ....
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #38 dnia: 13.02.2024, 18:38 »
Dawaj te drogie. Tani psy gryzły ;D
Na ehooks był starbaits perfomance concept (sk30, hot demon) po 38 zł/kg w opakowaniach 2.5kg, ale wszystko wykupiłem xd
Zostały resztki, więc może coś ustrzelisz z tej serii po kosztach (hold up, signal i jakies inne jeszcze zostały).
W m6tackle również fajne promocje na starbaitsa, wychodzi po 43 zł (sk30)
Mają też dynamite na promocji, więc coś wybierzesz w workach po 5 kg.
Na moonfin też -20% na dynamite.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #39 dnia: 13.02.2024, 18:39 »
Bo miały pecha lub szczęście że nikt poważny tam nie łowił. Albo poważni mieli inne zdanie w temacie dużej ryby... Bo duża dla każdego to inne określenie i nie łowili tam.
To za płytka analiza aby wnioski wyciągać na podstawie wsypania do wody masy towaru.
Pisałem jest wiele składowych do sukcesu.
Jedno jest pewne karp żreć musi dużo klu to wiedzieć co żre gdzie i kiedy ...tyle albo aż.tyle. :-X
Duża to nie znaczy 20 czy 30 kg, bo takie ryby muszą być hodowane na proteinie i innych wynalazkach na komercji lub pływać na bardzo dużych akwenach, gdzie tego pokarmu znajdzie w brud.
Wątpie, że na zbiornikach 10-20 hektarów karp jest w stanie osiągnąć wagę 20kg na naturalnym pokarmie.
I tu się mylisz nie trzeba protein komercji by na takiej wodzie urosła ryba. Wystarczy by był odpowiedni naturalny pokarm.
Co ważne nie każdy karp ma predyspozycje by urosnąć na 20 plus z tego co wiem od chodowców do 12 kg rosną wszystkie do 15 większość ale ponad 15 niektóre a ponad 20 jeszcze mniej....
Widzisz jak mało wiesz o przyroście....
Kiedy w ciągu jednego miesiąca karpie najwięcej przybierają..
Oczywiście z odpowiednim naturalnym pokarmem....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #40 dnia: 13.02.2024, 18:40 »
Dawaj te drogie. Tani psy gryzły ;D
Na ehooks był starbaits perfomance concept (sk30, hot demon) po 38 zł/kg w opakowaniach 2.5kg, ale wszystko wykupiłem xd
Zostały resztki, więc może coś ustrzelisz z tej serii po kosztach (hold up, signal i jakies inne jeszcze zostały).
W m6tackle również fajne promocje na starbaitsa, wychodzi po 43 zł (sk30)
Mają też dynamite na promocji, więc coś wybierzesz w workach po 5 kg.
Na moonfin też -20% na dynamite.
Lukłes na daty tych okazji...
Z dynamita jakie to dobre kule....
Maciek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #41 dnia: 13.02.2024, 18:41 »
Dawaj te drogie. Tani psy gryzły ;D
Na ehooks był starbaits perfomance concept (sk30, hot demon) po 38 zł/kg w opakowaniach 2.5kg, ale wszystko wykupiłem xd
Zostały resztki, więc może coś ustrzelisz z tej serii po kosztach (hold up, signal i jakies inne jeszcze zostały).
W m6tackle również fajne promocje na starbaitsa, wychodzi po 43 zł (sk30)
Mają też dynamite na promocji, więc coś wybierzesz w workach po 5 kg.
Na moonfin też -20% na dynamite.

Na allegro teraz widziałem SK30 w 3kg workach po 114zł czyli 38 zeta za kilo ;D
Dzierżno uzależnia

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #42 dnia: 13.02.2024, 18:49 »
Lukłes na daty tych okazji...
Z dynamita jakie to dobre kule....
Możesz śmiało zamawiać, na m6tackle sporo tego jest po 108 zł worki 2,5kg, a 1kg worki po 46 zł.
Data ważności to różnie, zależy od opakowania: 12/25 oraz 02/26


Na allegro teraz widziałem SK30 w 3kg workach po 114zł czyli 38 zeta za kilo ;D
Worki 3 kg to seria mass baiting, odradzam, bo to gips na mączce kukurydzianej, pozbawione mączki rybnej.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #43 dnia: 13.02.2024, 18:57 »
Bo miały pecha lub szczęście że nikt poważny tam nie łowił. Albo poważni mieli inne zdanie w temacie dużej ryby... Bo duża dla każdego to inne określenie i nie łowili tam.
To za płytka analiza aby wnioski wyciągać na podstawie wsypania do wody masy towaru.
Pisałem jest wiele składowych do sukcesu.
Jedno jest pewne karp żreć musi dużo klu to wiedzieć co żre gdzie i kiedy ...tyle albo aż.tyle. :-X
Duża to nie znaczy 20 czy 30 kg, bo takie ryby muszą być hodowane na proteinie i innych wynalazkach na komercji lub pływać na bardzo dużych akwenach, gdzie tego pokarmu znajdzie w brud.
Wątpie, że na zbiornikach 10-20 hektarów karp jest w stanie osiągnąć wagę 20kg na naturalnym pokarmie.
Urośnie i pod 30kg jeśli woda będzie zasobna pokarm. Natomiast to tak z człowiekiem najwięcej zależy od genów. Dlatego często w takich wodach pływają dwie 2-3 sztuki powyżej 20kg. Na komercji często ryba ma żarcie podsunięte praktycznie pod pysk więc nie musi trafić tyle energii żeby go znaleźć. No i nie oszukujemy się kulki, pellet zawierają więcej kalorii niż naturalny pokarm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #44 dnia: 13.02.2024, 19:46 »
Lukłes na daty tych okazji...
Z dynamita jakie to dobre kule....
Możesz śmiało zamawiać, na m6tackle sporo tego jest po 108 zł worki 2,5kg, a 1kg worki po 46 zł.
Data ważności to różnie, zależy od opakowania: 12/25 oraz 02/26


Na allegro teraz widziałem SK30 w 3kg workach po 114zł czyli 38 zeta za kilo ;D
Worki 3 kg to seria mass baiting, odradzam, bo to gips na mączce kukurydzianej, pozbawione mączki rybnej.

 :bravo: :thumbup:
Maciek