Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891405 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6825 dnia: 29.06.2018, 19:20 »
Nie no jak jakiś lamus to ja nie bym nie przeżył jakbym tak do pokrywy na sztuke zrobił :P
Płyta 4mm aluminiowa sfrezowana po krawędzi na 2,2mm tak, żeby się wyłożyła na oryginalnym profilu ale żeby była na zero z kątownikami aluminiowymi z 2mm blachy do których jest przynitowana, kątowniki aluminiowe po to, żeby wykorzystać oryginalne otwory od przykręconej wcześniej pokrywy plastikowej. Główna płyta malowana proszkowo. Na środku z blachy 15mm wycięte profile do wzmocnienia wszystkiego i usztywnienia, otwory pod śróby M6 przelotowe, wymierzone wcześniej pod obrotnice, wszystko wyśrodkowane i wycentrowane - wypalana główna płyta na laserze także dość dokładnie to wszystko zrobiłem :) Dodatkowo poprzeczne wzmocnienia przyspawałem punktowo do kątowników, dla spokoju ducha :P










Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6826 dnia: 29.06.2018, 19:25 »
:o :o :o

Ty chcesz na tym w terenie jeździć? Klasa, prędzej kosz siądzie niż to rozwiązanie :bravo:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6827 dnia: 29.06.2018, 19:35 »
Pięknie zrobione. Zastanawiam się, czy nie podrzucić do Ciebie swojego kosza :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Ryba1987

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6828 dnia: 29.06.2018, 20:06 »
Koniu to i tak odchudziłem zestaw bo początkowo miała być płyta 6mm i kątowniki z 3mm :D 6mm byłaby za gruba i po sfrezowaniu by mi wchodziła na otwory za bardzo a kątowniki nie mogły być z 3mm bo oryginalne śrubki byłyby za krótkie. W sumie to jak zanitowałem same kątowniki do tej 4mm płyty to już było mega sztywne.
Domownik ważący prawie 90kg usiadł to nie widziałem żeby się cokolwiek złego z koszem i tym siedziskiem działo :)

Katmay od razu mówie - to może się zejść czasowo bo latałem za tym 3 dni od maszyny do maszyny (nóż wodny, laser, frezarka, krawędziarka, lakiernia proszkowa, magazynek - po śrubki, nity, klucze itp). Roboty trochę mamy więc wolałbym "odczekać" żeby za bardzo nie przeżywali w robocie :D
Z resztą ja chyba we wtorek/środę będę, możemy się zgadać po południu i sobie ogarniesz co i jak.

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6829 dnia: 29.06.2018, 20:27 »
Cześć,dziwne pytanie mam,do jakiej głębokości wody rośnie grążel?
Piotrek
catch and release

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6830 dnia: 29.06.2018, 20:28 »
Nie spieszy mi się. Jak dla mnie to projekt nawet na październik. Sam bym to zrobił, ale nie mam czym spawać aluminium i brakuje mi narzędzi.

Szkoda, że nie ma tych krzeseł w kolorze pomarańczowym...

Środa lub czwartek to będzie ten dzień. W poniedziałek oddaje ptasiory i może będę miał z tydzień wolnego w tym roku ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Ryba1987

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6831 dnia: 29.06.2018, 20:31 »
Cześć,dziwne pytanie mam,do jakiej głębokości wody rośnie grążel?


Grążele z praktyki wiem że bez wody a w samym bagienku Ci będą rosły ale w jakiej maksymalnej głebokości to nie wiem, pewnie 1,5m to max. Inaczej natomiast jest w przypadku lilii wodnej, bo w zależności od gatunku - a tych jest pierdyliard, niektóre są do 30cm wody a niektóre nawet do 2metrowej. Ogólnie jeśli chodzi Ci o grążela zółtego to dorosła i rozwinięta roślina która już kwitła - można na 120cm umieszczać.
Uważaj na grążele bo o wiele bardziej rozrasta się jej korzeń niżeli lilii wodnej.


Nie spieszy mi się. Jak dla mnie to projekt nawet na październik. Sam bym to zrobił, ale nie mam czym spawać aluminium i brakuje mi narzędzi.

Szkoda, że nie ma tych krzeseł w kolorze pomarańczowym...

Środa lub czwartek to będzie ten dzień. W poniedziałek oddaje ptasiory i może będę miał z tydzień wolnego w tym roku ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Zgadamy się :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6832 dnia: 29.06.2018, 20:32 »
Cześć,dziwne pytanie mam,do jakiej głębokości wody rośnie grążel?
Maksymalnie 2m. Choć widziałem już rosnące na głębokości 2.7m

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6833 dnia: 29.06.2018, 20:47 »
Dzięki,chodziło mi o grążel żółty,więc zakładam,że max około 2m. :)
Piotrek
catch and release

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6834 dnia: 29.06.2018, 21:43 »
Dzięki,chodziło mi o grążel żółty,więc zakładam,że max około 2m. :)

Max to do 4 m. Wszystko zależy od specyfiki wody, rodzaju zanieczyszczeń, przejrzystości, dna, ukształtowania burt. 4 metry to żadne halo 😊

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6835 dnia: 29.06.2018, 21:48 »
To już są wartości mocno graniczne. Źródła podają, że kłącza osiągają maksymalnie 3m długości jeśli chodzi o grążel żółty ( kwiaty ). Może się przyjmie jako dojrzała roślina, lecz następnego roku nie da rady z 4 metrów wyjść na powierzchnię.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6836 dnia: 30.06.2018, 11:50 »
Czy wędka korum Barber 2.0 lb będzie odpowiednia pod łowienie na żywca na rzece, przy główkach?  dopiero raczkuje w tym temacie i tak się zastanawiam. Mam jeszcze feedera 150 i 120 gramów i nie wiem czy zakupić coś nowego czy to bez sensu i wziąć karpiówke 3.0lb..
PZW only  : o )

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6837 dnia: 30.06.2018, 12:00 »
Koniu to i tak odchudziłem zestaw bo początkowo miała być płyta 6mm i kątowniki z 3mm :D 6mm byłaby za gruba i po sfrezowaniu by mi wchodziła na otwory za bardzo a kątowniki nie mogły być z 3mm bo oryginalne śrubki byłyby za krótkie. W sumie to jak zanitowałem same kątowniki do tej 4mm płyty to już było mega sztywne.
Domownik ważący prawie 90kg usiadł to nie widziałem żeby się cokolwiek złego z koszem i tym siedziskiem działo :)

Ten pierwszy projekt to chyba specjalnie, żeby kosz dociążyć i odhaczyć zawsze przy rozstawianiu trening :D Nie no, zrobione teraz masz naprawdę fest. Dobrze że poszedłeś w cieńsze materiały, ale wydaje mi się że spokojnie mógłbyś to jeszcze odchudzić, zwłaszcza przy Twojej wadze ;) Chociaż czasem lepiej mieć ten margines i komfort psychiczny :)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 688
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6838 dnia: 30.06.2018, 12:54 »

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6839 dnia: 30.06.2018, 13:18 »
Dobre to na rzekę bo daleko nie leci. O ile się nie mylę to Luk w którymś że swoich filmów pokazywał te cuda...