Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891458 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10515 dnia: 16.08.2020, 21:30 »
czy mączka rybna z melasą buraczaną to dobre połączenie?
Nie wiem w jaki sposób chcesz to połączyć. Jeśli chcesz namoczyć mączkę rybną melasą rozrobioną z wodą, to jest to zły pomysł. Zrobisz w najlepszym razie plastelinę, która po chwili się rozpuści. Być może melasa spowolni ten proces. Jeśli chcesz oba składniki użyć jako dodatek do zanęty, to nie widzę przeciwskazań. Jedno z drugim się nie gryzie.
Marcin

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10516 dnia: 16.08.2020, 21:45 »
czy mączka rybna z melasą buraczaną to dobre połączenie?
Nie wiem w jaki sposób chcesz to połączyć. Jeśli chcesz namoczyć mączkę rybną melasą rozrobioną z wodą, to jest to zły pomysł. Zrobisz w najlepszym razie plastelinę, która po chwili się rozpuści. Być może melasa spowolni ten proces. Jeśli chcesz oba składniki użyć jako dodatek do zanęty, to nie widzę przeciwskazań. Jedno z drugim się nie gryzie.
dzięki za odpowiedź, myślałem o ugotowaniu ziaren kukurydzy i zalać ją melasą na ciepło, do tego śruta rzepakowa lub sojowa, przenica ewentualnie gotowana konopia i dodatek mączki rybnej. Chciałbym po prostu skleić to wszystko i posłać które będą długo się rozmywały w rzece bez używania gliny, czy dobrze kombinuje? a i napisałem do Ciebie priv odnośnie mączki rybnej

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10517 dnia: 16.08.2020, 21:51 »
Jeśli nie chcesz stosować gliny, to musisz to porządnie skleić  klejem, bądż użyć peletu, alby zrobić kule peletowe z przepisu Lucjana.
Żaden z wymienionych przez ciebie składników nie lepi na tyle, aby postały wolno rozmywające się kule. Musisz zastosować do tych ziaren nośnik. Szczególnie na rzece.
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10518 dnia: 16.08.2020, 23:00 »
Ale mi chodzi o kiełbaski przymocowane do podajnika do metody przy pomocy amortyzatora tyczkowego.
Popatrz na filmy Luka
https://splawikigrunt.pl/filmy/filmy-z-naszych-wypraw/metoda-i-torebki-pva-na-klubowej-wodzie-badshot-lea-06-07072016
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10519 dnia: 17.08.2020, 06:08 »
czy mączka rybna z melasą buraczaną to dobre połączenie?
Nie wiem w jaki sposób chcesz to połączyć. Jeśli chcesz namoczyć mączkę rybną melasą rozrobioną z wodą, to jest to zły pomysł. Zrobisz w najlepszym razie plastelinę, która po chwili się rozpuści. Być może melasa spowolni ten proces. Jeśli chcesz oba składniki użyć jako dodatek do zanęty, to nie widzę przeciwskazań. Jedno z drugim się nie gryzie.
dzięki za odpowiedź, myślałem o ugotowaniu ziaren kukurydzy i zalać ją melasą na ciepło, do tego śruta rzepakowa lub sojowa, przenica ewentualnie gotowana konopia i dodatek mączki rybnej. Chciałbym po prostu skleić to wszystko i posłać które będą długo się rozmywały w rzece bez używania gliny, czy dobrze kombinuje? a i napisałem do Ciebie priv odnośnie mączki rybnej
Jeśli nie glina na rzece to pozostaje klej np. guma arabska/klej do białych robaków + żwir płukany do obciążenia.
Kuba

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10520 dnia: 17.08.2020, 07:40 »
Cytuj
dzięki za odpowiedź, myślałem o ugotowaniu ziaren kukurydzy i zalać ją melasą na ciepło, do tego śruta rzepakowa lub sojowa, przenica ewentualnie gotowana konopia i dodatek mączki rybnej. Chciałbym po prostu skleić to wszystko i posłać które będą długo się rozmywały w rzece bez używania gliny, czy dobrze kombinuje? a i napisałem do Ciebie priv odnośnie mączki rybnej

Dobrze kombinujesz z melasą ale zamiast soi i śruty rzepakowej użyj kaszy kukurydzianej zagotowanej w litrze wody i dodaj płatki owsiane. Beton gwarantowany a mączke rybna odpuść. Bez sensu łączyć śmierdziela z słodkim zapachem może na stawach hodowlanych się to sprawdza ale w dzikiej wodzie to ryzyko.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10521 dnia: 17.08.2020, 14:08 »
Czy Flagman Armadale Feeder 3,6/80g po całości w chwili wyrzutu przechodzi w parabolę czy raczej w czasie holu pod obciążeniem ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10522 dnia: 17.08.2020, 15:42 »
Mroził ktoś więcej niż raz namoczony pellet i potem z powodzeniem łowił na niego?

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10523 dnia: 17.08.2020, 16:26 »
Mroził ktoś więcej niż raz namoczony pelet i potem z powodzeniem łowił na niego ?
Ze Skrettingiem czasem i 3-4 mrożenia robię, różnicy w braniach nie zauważyłem.

Offline Marcin 1983

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10524 dnia: 17.08.2020, 16:27 »
Mroził ktoś więcej niż raz namoczony pelet i potem z powodzeniem łowił na niego ?
Ja mrozilem miks 50/50 leszcze brały na PZW

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10525 dnia: 17.08.2020, 16:45 »
Pellet spoko, można kilkukrotnie mrozić i rozmrażać. Gorzej z miksem, który za każdym razem jest coraz mniej lepiący. Po jednym razie nie ma różnicy, ale po mniej więcej 3 nie trzyma już się zupełnie foremki, choćbyśmy nawet go przemoczyli.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10526 dnia: 17.08.2020, 16:54 »
Dziękuję panowie, zostało mi sporo peletu już raz zamrożonego i szkoda mi go się pozbyć, a tak chociaż na wstępne nęcenie pójdzie.
Dzięki raz jeszcze.

Offline Oskar1900

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10527 dnia: 17.08.2020, 18:50 »
Polecicie jakiś kołowrotek, który z powodzeniem mogę używać zarówno do spinningu jak i feedera? Budżet to +/-150 zł.
Nie chcę wydawać więcej na ten zakup, ponieważ spinningiem łowię tylko od października do końca roku.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 406
  • Reputacja: 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10529 dnia: 17.08.2020, 20:56 »
Amortyzator do "bezpiecznego klipsa" - gumki recepturki vs gumki do aparatu na zęby
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg