Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 78508 razy)

Offline Zapalony wędkarz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Busko-Zdrój
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #180 dnia: 11.12.2020, 16:18 »
No wiadomo... Po co robić sprzęt, który będzie służył lata?
Kiedyś większość rzeczy była robiona na jakość nie na ilość. A skoro można zarobić na dobrym sprzęcie tyle co na słabym to lepiej robić słaby. Przecież klient kupi następny jak jeden się zepsuje. A skoro coś jest trwałe to klient tak szybko nie wróci. Tyle że jak klient kupi, przykladowo tak jak ja, kolowrotek za 80zl w którym podczas holu, średniej wielkości ryby, będzie się zginała rączka od kołowrotka to już tego nie kupi. Lepiej za te pieniądze kupić dobrej jakości w dobrym stanie sprzęt używany...
Mateusz

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #181 dnia: 11.12.2020, 17:20 »
A skoro można zarobić na dobrym sprzęcie tyle co na słabym to lepiej robić słaby. Przecież klient kupi następny jak jeden się zepsuje.

No kupi ale czy z tej samej firmy? I tutaj widać olbrzymi błąd który popełnił Jaxon do spółki z Mikado... Nie liczy się marża, nie liczy się obrót - liczy się zaufanie. Ja osobiście nic od Sraksona nie kupiłem (oprócz paru kawałków plastiku) bo dziadom po prostu nie ufam. Od Mikado miałem fajnego ultralajta ale już od nich żadnego wędziska nie kupię.

Opinię sobie zepsuć łatwo a odzyskać ją cholernie trudno.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #182 dnia: 11.12.2020, 22:42 »
Przy tej ilości sprzętu na rynku można coś wybrać. Gdybym się przejechał nie kupił bym niczego drugi raz.

Tym sposobem spotkałem kilku mechaników których odradzam.

Offline Zapalony wędkarz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Busko-Zdrój
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #183 dnia: 11.12.2020, 23:02 »
I właśnie z tego powodu że sam się przejechałem nie kupię już kołowrotka jaxon. Żyłki też ma słabe. Przetestowałem. Co do wędek według mnie są ok. Za to wlaśnie koledze siadły 2 wędki mikado. O kolowrotkach mikado również słyszałem że się rozlatują niemiłosiernie :facepalm:
Ale np kazdy poleca bat mikado tournament.
Więc tak jednak jest że kilka pozycji w jaxon i mikado są godne uwagi... Oczywiście z wyższej półki cenowej.
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #184 dnia: 12.12.2020, 10:30 »
No wiadomo... Po co robić sprzęt, który będzie służył lata?
Kiedyś większość rzeczy była robiona na jakość nie na ilość. A skoro można zarobić na dobrym sprzęcie tyle co na słabym to lepiej robić słaby. Przecież klient kupi następny jak jeden się zepsuje. A skoro coś jest trwałe to klient tak szybko nie wróci. Tyle że jak klient kupi, przykladowo tak jak ja, kolowrotek za 80zl w którym podczas holu, średniej wielkości ryby, będzie się zginała rączka od kołowrotka to już tego nie kupi. Lepiej za te pieniądze kupić dobrej jakości w dobrym stanie sprzęt używany...

Firmy Jaxon czy Mikado nie są firmami takimi jak zachodnie. Oni handluja juz wiele lat, i wg mnie mają swoja wizję działania, oparta na schemacie handlu z lat 90-tych. Wszystko co było tanie szło jak cieple bułeczki. A teraz to nie działa. Te firmy tracą każdego roku sporo klientów, ponieważ tych co oszczędzają na wydatkach wędkarskich, w tym ci, którym karta musi się zwrócić, jest coraz mniej (ludzie starsi głównie - umierają), młodsi za to szukają lepszego sprzętu. Więc można by rzec, że sami wspierają zachodnią czy wschodnią konkurencję. Polacy są bogatsi i wielu chce też coś lepszego dla siebie.

Te firmy juz dawno powinny mieć serie drogie, warte powyżej 500 zeta, o odpowiedniej jakości, porównywalne z jakimś Prestonem Tyson czy Drennanem Vertex. Tak samo z kręciołami. Wtedy polscy wędkarze o wiele bardziej by ufali tym markom. To samo z karpiowym sprzętem czy spinningowym.

Niestety, tych co nie chcą wydawać na wędkarstwo dużo jest coraz mniej, tych co szukają sprzętu lepszego jest coraz więcej. A polskie firmy dalej błądzą. To już kolejny rok. Być może dobrze na tym zarabiają i nie chcą się wysilać? Zobaczymy za jakiś czas, jak firmy zachodnie w Polsce okrzepną...
Lucjan

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #185 dnia: 12.12.2020, 10:54 »
Kiedyś gdy nie było youtube'a, w ogóle dostępu do internetowych recenzji itd. polegało się na opinii sprzedawcy. Szło się i mówiło "potrzebuję dobry kołowrotek do spinningu". No i pan sprzedawca podawał taki czy inny jaxona i mówił "ten jest super, 4 łożyska, cichutki, połowisz na nim spokojnie".

Dzisiaj takich klientów i takich relacji może nie tyle już nie ma co z pewnością jak pisze Luk - jest co raz mniej. Teraz każdy wie dokładnie czy chce kołowrotek z literką "A" czy "B" w nazwie modelu :)

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #186 dnia: 12.12.2020, 18:37 »
Ja mam wrażenie, że Jaxon cały czas wychodzi na swoje. Nadal jest spora grupa ludzi, która kupuje bardzo tani sprzęt i jak się zepsuje to wymieniają na nowy równie tani. Czasem zaglądam do jakiegoś stacjonarnego wędkarskiego i słyszę jakie są rozmowy przy wyborze wędki czy kołowrotka. Ma być tanio, ładnie wyglądać i mieć dużo łożysk. Pomimo Youtuba czy takiego forum jak to, gdzie są nieprzebrane ilości wiedzy. Sporo osób stoi w miejscu, jest mniej lub bardziej zadowolona z tego czym łowi ale nadal wraca do sprzętu z podobnej półki cenowej.  Nie znają Flagmana (z niższej półki) czy np. Gabora, którego można dostać za przyzwoite pieniądze z adekwatną jakością.
Luk oczywiście masz rację, następują zmiany, coraz więcej osób czyta, ogląda, analizuje i wyciąga wnioski, które odpychają od takiego Jaxona. Ale powtórzę, nadal jest masa ludzi, która tego nie robi.
Moim zdaniem bardzo dobrze wyczuł sytuację Robinson. Prowadzi sprzęt od taniego po powiedzmy średnią półkę np.TX3-ójki, sprzęt wyczynowy, do tego robią niezły piar na forum i w internecie. Wydaje mi się, że Mikado i Jaxon przespali okazję albo taki jest ich cel. Osiągnęli status quo i w nim trwają. Bo przecież mogli by pójść do przodu prawda ? Są ku temu możliwości a nie wierzę, że nie ma tam ludzi z głową na karku, którzy podjęliby odpowiednie decyzje.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 832
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #187 dnia: 12.12.2020, 18:48 »
Powiem tak, Jaxon w mojej opinii próbuje wpisać się w trendy marketingowe całego świata. "Tłuczemy" jakąś serię przez 2, 3 sezony. Później w czwartym ją wygaszamy i wprowadzamy nową, która ma "szkielet" sprawdzonej. Mam tu na myśli serię Genesis. Znów złapią kolejnych klientów na ładny wygląd sprzętu. Nie mam na myśli Genesisa, bo wg opinii na Forum sprzęt jest wart swoich pieniędzy, ale inne serie. I tak "nieobeznani" w temacie zobaczą nowinki w ofercie, skuszą się na to i nabiją kasę. I tak to się będzie kręciło. Nie ukrywam, posypuję głowę popiołem. Sam dałem się złapać na "marketing" i teraz pokutuję. Udało mi się sprzedać kołowrotki, jednego feedera i karpiówkę. Jeszcze jedna karpiówka i method feeder zostały do sprzedania. Owszem, kupiłem kolejnego Jaxona, ale z tych "polecanych" czyli z serii Genesis. I to tak, jak wspomniałem - kupiłem dlatego, że tą serię Użytkownicy sobie chwalą. Niestety, nie mam możliwości kupienia method feedera z serii Genesis, dlatego definitywnie kończę z tą firmą i myślę znaleźć coś (za radą jednego z Użytkowników Forum) coś z serii Flagmana.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #188 dnia: 12.12.2020, 19:21 »
Wydaje mi się, że Mikado i Jaxon przespali okazję albo taki jest ich cel. Osiągnęli status quo i w nim trwają. Bo przecież mogli by pójść do przodu prawda ? Są ku temu możliwości a nie wierzę, że nie ma tam ludzi z głową na karku, którzy podjęliby odpowiednie decyzje.

Może taki status im pasuje? Po najmniejszej linii oporu aby ludzie kupowali. Nowe produkty to ryzyko że nie wypali, pewnie marża na wędce za 100zl i 600 zł będzie podobna.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #189 dnia: 12.12.2020, 20:03 »
No właśnie. Nie rozumiem w ogóle tego hejtowania Mikado i Jaxona, gdy ich produkty widzę w 99% stacjonarnych sklepów wędkarskich w Polsce. Skoro tak to musi być masa chętnych na nie, patrząc chociażby przez pryzmat ekonomicznej analizy prawa i zasady https://pl.wikipedia.org/wiki/Optimum_konsumenta

Poza tym obie te firmy działają też zagranicą.

Moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem na rozwój firmy, szczególnie w przypadku Jaxona - który ma dość kiepską reputację na rynku wędkarskim (bardzo często niesprawiedliwie) - zrobić to co zrobiła w UK Leeda.

Leeda w UK też kojarzy się z najniższą półką cenową i z podobną jak Jaxon jakością produktów. Jednak oni wpadli na pomysł podzielenia segmentów oferowanych produktów. Jaxon mógłby więc stworzyć kilka "spółek córek" z nową nazwą i produktami skierowanymi pod potrzeby konkretnych wędkarzy.
Leeda zrobiła to tak, że ma np. w swojej ofercie sprzęt pod preferencje użytkowników naszego forum odpowiadającą ceną i jakością polskiemu Jaxonowi. Z drugiej jednak strony stworzono firmę Match Angling Products (MAP), która tworzy sprzęt dla bardziej wymagających wędkarzy, oferując produkty ze średnio-górnej półki cenowej.  Poza tym mamy też tam markę Wychwood stworzoną dla karpiarzy i innych łowców konkretnych gatunków ryb. Wychwood został podzielony niejako na dwie części. Z jednej strony mamy bowiem ofertę dla "grunciarzy" a z drugiej dla muszkarzy i łowców okazów. I wszystko to związane jest z polskim odpowiednikiem Jaxona.


Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 832
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #190 dnia: 12.12.2020, 20:11 »
No właśnie, skoro tak, to dlaczego Jaxon nie wydzieli jednej z lepszych grup, jaką jest seria Genesis? W opinii wielu osób jest to półka o dość wysokim współczynniku relacji cena/jakość. Nie sądzę, że wyszliby na tym źle.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #191 dnia: 12.12.2020, 20:19 »
Czy ta dyskusja nie wróciła teraz przypadkiem z powodu tego filmu? :)


Horemski cały sklep Jaxonem wykłada i nie narzeka :bravo:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #192 dnia: 12.12.2020, 20:25 »
Jedni wykładają Jaxonem, drudzy Prestonem, a trzeci Mikado ;) Pan Horemski od lat współpracuje z firmą Jaxon, więc wykładanie sklepu ich towarem, nie do końca jest miarodajne biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #193 dnia: 12.12.2020, 20:32 »
Czytam z zainteresowaniem. Osobiście mam jedną wędkę Jaxona, stary teleskop. Ciężki jak cholera, ale mocy mu nie brakuje. Podpięty również kołowrotek tej samej firmy, rozmiarowo jakieś 10000. Zestaw mocno dostał swego czasu w du...., a dalej działa przyzwoicie. Jutro poszukam w piwnicy to pstryknę fotkę. Przerobiłem również kilka innych modeli kołowrotków tej marki, ale okazały się totalnym szmelcem. Wędek osławionej serii Genesis  nie znam i raczej nie poznam. Próbowałem kilka innych drobiazgów i większość nawet nie warta była swojej ceny. Za bardzo cenię sobie zdrowie psychiczne by "inwestować" w sprzęt przedmiotowej marki. Nie twierdzę, że wszystkie produkty to totalne badziewie, może trafiałem na kiepskie egzemplarze. Poza tym jak wcześniej wspomniałem nadal mam wędkę i kołowrotek.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #194 dnia: 12.12.2020, 20:40 »
Mam nadzieje że podobnie jak to miało miejsce w wątku o sklepie Drapieźnik będzie miała miejsce odpowiednia interwencje Moderatora no chyba że są tu na forum podwójne standarty działania :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz