Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 78510 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 832
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #195 dnia: 12.12.2020, 20:42 »
Właśnie wskoczyłem na stronę p. Horemskiego i mam przed oczami katalog Jaxona na rok 2021. Okazuje się, że seria Genesis jest b. mocno okrojona, by nie rzec - wręcz uboga. Kilka pozycji dla method feeder, w śmiesznych rozmiarach, gdzie najdłuższe wędzisko ma 3,30m przy c.w. 15-45gr. Jedynym "ciężkim" method-feederem jest dwuskładowy picker o długości 2,70m z c.w. 20-60 gr.
Cóż tu dużo mówić... dużo nowych serii, sprawdzone poszły "precz".
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #196 dnia: 12.12.2020, 20:54 »
A może po prostu "odświeżają" ofertę. Nowy towar, nowa reklama kreacja nowego zapotrzebowania na produkt na rynku ;) Jedni jak Drennan, mając renomę na rynku, mogą sobie pozwolić na produkcję jednej serii przez kilka lat (co jak słusznie kiedyś zauważył na forum kolega Modus, w zakresie ich kołowrotków jest raczej czymś co nie zachęca konsumentów do ich kupna przez wiele długich lat :P ) Inne firmy jak np. Preston wolą robić "ruch w interesie". Dwa lata temu kupiłeś wędkę dziś już wychodzi "odświeżona" jej wersja. Starą wędkę bardzo lubisz, no ale tu producent pisze że dodał kilka bajerów i poprawił 2-3 rzeczy. W dodatku koledzy na forum i na fejsie piszą, że jest fajna, to co wówczas robisz ? Zbierasz na nową :) Jest i ruch w interesie, o który chodzi producentom.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 635
  • Reputacja: 1124
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #197 dnia: 12.12.2020, 21:25 »
Inne firmy jak np. Preston wolą robić "ruch w interesie".

Wiosną 2017 roku nabyłem ciepłą jeszcze matchówkę Preston Equis - gdy w połowie 2019 roku złamałem szczytówkę (z własnej winy) i chciałem sprowadzić z UK nową, okazało się, że nie ma szans, bo seria Equis została gruntownie wygaszona. Lubię kupować kolejne wędki, ale mimo wszystko wolę strategię Drennana niż Prestona ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #198 dnia: 12.12.2020, 21:41 »
Inne firmy jak np. Preston wolą robić "ruch w interesie".

Wiosną 2017 roku nabyłem ciepłą jeszcze matchówkę Preston Equis - gdy w połowie 2019 roku złamałem szczytówkę (z własnej winy) i chciałem sprowadzić z UK nową, okazało się, że nie ma szans, bo seria Equis została gruntownie wygaszona. Lubię kupować nowe wędki, ale mimo wszystko wolę strategię Drennana niż Prestona ;)
Tutaj masz 100% racji Preston tym działaniem moim zdaniem traci klientów, sam osobiście się o tym przekonałem , rozumie rozwój ale bez przesady nie można po 2 latach nie mieć części zamiennej do wędziska.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #199 dnia: 12.12.2020, 21:44 »
Jaxon zastąpił Genesis Pro na Green Point :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Do tego nadal bat 8 metrowy ma błąd w opisie technicznym, ponieważ waży około 310 gram. Swego czasu zwróciłem im uwagę to na swojej stronie zmienili 287g na 305g, ale po tym co teraz odstawili to dla mnie żenada... A przedstawiciel obiecywał mi, że wraz z nową serią wersja 8m będzie poprawiona w opisie jak i w jakości produktu (bata odesłałem na drugi dzień za wprowadzenie klienta w błąd co do jego wagi).

Edit: oni sprzedają te same baty pod inną nazwą i chyba z błędem w opisie. Bo baty Green Point mają stare dane, a genesis pro mają nowe poprawione xD Ja tego nie rozumiem ???

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #200 dnia: 12.12.2020, 21:47 »
Jedni wykładają Jaxonem, drudzy Prestonem, a trzeci Mikado ;) Pan Horemski od lat współpracuje z firmą Jaxon, więc wykładanie sklepu ich towarem, nie do końca jest miarodajne biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku.

A może źle oceniamy zapotrzebowanie? Gdyby ludzie nie kupowali Horemski musiał by zmienić asortyment.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #201 dnia: 12.12.2020, 21:53 »
Jedni wykładają Jaxonem, drudzy Prestonem, a trzeci Mikado ;) Pan Horemski od lat współpracuje z firmą Jaxon, więc wykładanie sklepu ich towarem, nie do końca jest miarodajne biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku.

A może źle oceniamy zapotrzebowanie? Gdyby ludzie nie kupowali Horemski musiał by zmienić asortyment.
Weź pod uwagę, że na live było widać za jego plecami Daiwę i Dragona. Ogólnie ma bardzo duży asortyment, a z Jaxonem wiążę go na pewno jakaś umowa. Na Rybomani w Poznaniu wielkie stanowisko Jaxona a na nim Horemski śmigał w firmowej odzieży. Dodam jeszcze, że ludzie nie brakowało.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #202 dnia: 12.12.2020, 22:08 »
Głupotą byłoby ograniczanie się do jednej marki. Mają umowę, odpowiednie rabaty i się dzieje.

Horemski jest znany w środowisku i ludzie pójdą za jego przykładem. Każda marka kogoś sponsoruje i Jaxon wybrał taką formę. Nie mają własnego klubu bo celują w inny segment rynku.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #203 dnia: 12.12.2020, 22:25 »
Jedni wykładają Jaxonem, drudzy Prestonem, a trzeci Mikado ;) Pan Horemski od lat współpracuje z firmą Jaxon, więc wykładanie sklepu ich towarem, nie do końca jest miarodajne biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na rynku.

A może źle oceniamy zapotrzebowanie? Gdyby ludzie nie kupowali Horemski musiał by zmienić asortyment.

No, ale ja sam napisałem wyżej, że 99% sklepów w Polsce ma w swojej ofercie Jaxona. Gdyby nie było popytu nie byłoby podaży. Jednak nie zmienia to faktu, że współpraca sprzedawcy z daną firmą, nie jest miarodajnym wyznacznikiem tego, czy ta firma oferuje towar, którego oczekują klienci na rynku. Przecież Pan Horemski ma w swojej ofercie również towary innych firm np. Cralusso, której to firmy produkty mocno promuje na naszym rynku. 

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #204 dnia: 12.12.2020, 22:35 »
Inne firmy jak np. Preston wolą robić "ruch w interesie".

Wiosną 2017 roku nabyłem ciepłą jeszcze matchówkę Preston Equis - gdy w połowie 2019 roku złamałem szczytówkę (z własnej winy) i chciałem sprowadzić z UK nową, okazało się, że nie ma szans, bo seria Equis została gruntownie wygaszona. Lubię kupować nowe wędki, ale mimo wszystko wolę strategię Drennana niż Prestona ;)
Tutaj masz 100% racji Preston tym działaniem moim zdaniem traci klientów, sam osobiście się o tym przekonałem , rozumie rozwój ale bez przesady nie można po 2 latach nie mieć części zamiennej do wędziska.

Przydałoby się, aby Bruksela wymusiła na sprzedawcach sprzętu wędkarskiego w UE, to co zrobiła z producentami pralek, lodówek, telewizorów :P

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/52649-elektronika-ma-byc-trwala-i-prosta-w-naprawie-bruksela-chce-rewolucji

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 832
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #205 dnia: 12.12.2020, 22:39 »
(...)Przecież Pan Horemski ma w swojej ofercie również towary innych firm np. Cralusso, której to firmy produkty mocno promuje na naszym rynku.
Swoją drogą jest to zastanawiające: promowanie dwóch konkurencyjnych firm? Nie no, przepraszam. Gdzież tam porównywać do siebie obie firmy. Mocno nie na miejscu.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #206 dnia: 12.12.2020, 22:48 »
No, ale ja sam napisałem wyżej, że 99% sklepów w Polsce ma w swojej ofercie Jaxona. Gdyby nie było popytu nie byłoby podaży. Jednak nie zmienia to faktu, że współpraca sprzedawcy z daną firmą, nie jest miarodajnym wyznacznikiem tego, czy ta firma oferuje towar, którego oczekują klienci na rynku. Przecież Pan Horemski ma w swojej ofercie również towary innych firm np. Cralusso, której to firmy produkty mocno promuje na naszym rynku.

Do tego też się odniosłem. Nie dołączyłem tylko cytatu.

Współpraca nie jest wyznacznikiem ale rachunek zysków i strat będzie. Muszą mieć w tym swój interes. Inne marki są bo to nie jest salon firmowy.

Cralusso i Jaxon to trochę inna półka. Nie widziałem wędzisk Cralusso więc uzupełniają się trochę ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #207 dnia: 12.12.2020, 22:58 »
(...)Przecież Pan Horemski ma w swojej ofercie również towary innych firm np. Cralusso, której to firmy produkty mocno promuje na naszym rynku.
Swoją drogą jest to zastanawiające: promowanie dwóch konkurencyjnych firm? Nie no, przepraszam. Gdzież tam porównywać do siebie obie firmy. Mocno nie na miejscu.

Nie znamy zasad współpracy Pana Horemskiego z firmą Jaxon, a dziś każdy chce zarabiać. Co nie jest zakazane, jest dozwolone ;) Np. wszyscy wędkarze sponsorowani przez Drennana mocno promują wędki i ogólnie sprzęt swojego sponsora, z jednym wyjątkiem...kołowrotków ;) Z drugiej strony ci sami zawodnicy potrafią też promować produkty innych producentów. Alan Scotthorne np. promuje Sensasa, czy nawet Cralusso, choć Drennan też sprzedaje np. spławiki i żyłki. Tak w ogóle to zawodnicy w Anglii co kilka lat zmieniają sponsorów i nie mają z tym problemu. Tommy Pickering jeszcze 2-3 lata temu był w Prestonie, potem przeszedł do Mavera, a teraz rozwiązał współpracę z Włochami i zaczął działać z Fjuka Bait. Światem rządzi kasa, więc jak Pan Horemski ma głowę do interesów, to i się odnajduje m.in. tworząc i testując produkty dla Jaxona. 

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 635
  • Reputacja: 1124
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #208 dnia: 12.12.2020, 23:01 »
Gdy Pan Horemski kręci film dla nieco bardziej zaawansowanych odbiorców, Jaxona w jego rączkach nie uświadczysz - jest flagowy Maverek w komplecie z Shimano ;)


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #209 dnia: 12.12.2020, 23:10 »
Modus jak zwykle w formie ;) Co nie zmienia faktu, że popyt to możliwość (oraz chęć) konsumenta do zapłacenia, z jego ciężko zarobionych pieniążków, za dany wyrób. Jeżeli w Polsce 99% wędkarzy chce łowić ryby dla samych ryb i możliwości ich zabrania do domu, a nie dla jakiś podniet i doznań z holów ryb, to sprzęt Jaxona idealnie wpisuje się w ten popyt.