Autor Wątek: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany  (Przeczytany 19772 razy)

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #75 dnia: 06.07.2020, 20:57 »
Dzieki Panowie..

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #76 dnia: 07.07.2020, 17:07 »
Mnie osobiście jakoś nie do końca podszedł ten pokrowiec. Już pierwszego dnia po jego odbiorze zastanawiałem się czy nie odesłać i wymienić na coś szerszego z trzema komorami, a nie przegrodami. Jak dla mnie jest po prostu za wąski dwie uzbrojone wędki kilka podpórek w środek i tyle, za to fajna kieszeń na parasol. Stary Konger trzy komorowy o wiele przestronniejszy ale za to nie usztywniony :(
Za 200 zł nie ma konkurencji, musisz dołożyć kolejne 200 zł i wybrać konkurencję. To jest pokrowiec na 2 uzbrojone wędki, który dzięki specjalnemu obszyciu pomieści 3-cią krótszą wędkę również uzbrojoną.
Podpórki daje się do zewnętrznej komory, która pomieści nawet parasol.
Jak dla mnie to najlepszy pokrowiec cena=jakość.
Mam jeszcze Matrixa za 400 zł Ethosa 195 cm i jestem strasznie zawiedziony jakością. Jest mało sztywny, w środku ledwo mieszczę 2 wędki z kołowrotkami Big Pit.
Na dniach pewnie odsprzedam go i dokupię kolejnego Lorpio Extreme 200 - wyszedł na ten sezon właśnie ten rozmiar, który m,nie interesuuje. Rok temu mieli tylko 180 usztywniane, a 200 był szmaciany.

Nie wiem jak ty to upchałeś, ja w bocznej kieszeni mam parasol i sztycę nic więcej tam nie wepchnę. Przez podwyższoną kieszeń może i bym wcisnął jedną wędkę w zależy od dł. transportowej, ale patrząc jak to się składa docelowo brał bym 3 komory a nie przegrody, fakt że staram się wykorzystywać miejsce i zazwyczaj do pokrowca ładuje też inne rzeczy w tym niema zbyt takiej możliwości, ale nie porównujmy mam również daiwy black widow 200 cm i też sobie chwalę ale to już na wędki sumowe       
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #77 dnia: 07.07.2020, 21:20 »
Czym i w jaki sposób najlepiej jest czyścić pokrowiec Lorpio Extreme? Co się Wam sprawdziło?
Ktoś coś może wie?
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #78 dnia: 07.07.2020, 21:34 »
Jak mam czyścić pokrowiec i inne rzeczy, to używam płynu do mycia naczyń(mało). Trochę płynu w miseczce rozmieszać z wodą i czyścić miękką szczoteczką( taką przechodzoną). Nie wcierać, tylko zmywać. Mydła nie używam bo zostawiało plamy. W trakcie mycia, ściągać/przecierać lekko szmatką bo na niej zostanie syf i dalej myć.
Nie mam tego pokrowca lecz na pewno materiał ma fakturę/jest porowaty jak większość pokrowców i plecaków.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline jawor79

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #79 dnia: 10.11.2020, 20:35 »
Witam. Czy ktoś posiadający wersję 140 cm może podać długość tej dodatkowej kieszeni? Czy zmiesci się w niej parasol o długości 138 cm? Bo mam wrażenie, że ta kieszeń jest odrobinę krótsza.
Dzięki i pozdrawiam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #80 dnia: 10.11.2020, 21:23 »
Wsadzasz do góry nogami i sztyca trochę wystaje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #81 dnia: 10.11.2020, 23:29 »
Jawor, masz rację, jest trochę krótsza. Mam akurat wersję 140 cm, jutro przed południem zmierzę i napiszę.

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #82 dnia: 11.11.2020, 10:14 »
Witam. Czy ktoś posiadający wersję 140 cm może podać długość tej dodatkowej kieszeni? Czy zmiesci się w niej parasol o długości 138 cm? Bo mam wrażenie, że ta kieszeń jest odrobinę krótsza.
Dzięki i pozdrawiam
Długość kieszeni wynosi 130 cm, szerokość 9 cm a głębokość 7 cm. Kieszeń jest wąska i nie umieścisz w niej grubszego parasola. Parasol Matrix space brolly 50 calowy nie wchodzi do kieszeni.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #83 dnia: 11.11.2020, 10:47 »
Mi coś innego nie pasuje a mianowicie paski do noszenia z odwrotnej strony pokrowca aniżeli suwaki-co to ma na celu poza tym że wkładamy wędki i za chwilę wywracamy je do góry nogami :facepalm:

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #84 dnia: 11.11.2020, 12:40 »
Mi coś innego nie pasuje a mianowicie paski do noszenia z odwrotnej strony pokrowca aniżeli suwaki-co to ma na celu poza tym że wkładamy wędki i za chwilę wywracamy je do góry nogami :facepalm:
Dokładnie, to jedyny minus. Reszta na wielki +

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #85 dnia: 11.11.2020, 12:47 »
Mi coś innego nie pasuje a mianowicie paski do noszenia z odwrotnej strony pokrowca aniżeli suwaki-co to ma na celu poza tym że wkładamy wędki i za chwilę wywracamy je do góry nogami :facepalm:

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Powiem więcej.

W niczym to nie przeszkadza.

Pokrowiec ma rzepy do mocowania wedki i wewnętrzna kieszeń na dolnik.

W związku z tym wędka „wisi” kiedy trzymasz pokrowiec za uchwyt.

Mam taki w wersji 180, Preston mu w niczym nie ustępuje.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline jawor79

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #86 dnia: 11.11.2020, 13:57 »
Witam. Czy ktoś posiadający wersję 140 cm może podać długość tej dodatkowej kieszeni? Czy zmiesci się w niej parasol o długości 138 cm? Bo mam wrażenie, że ta kieszeń jest odrobinę krótsza.
Dzięki i pozdrawiam
Długość kieszeni wynosi 130 cm, szerokość 9 cm a głębokość 7 cm. Kieszeń jest wąska i nie umieścisz w niej grubszego parasola. Parasol Matrix space brolly 50 calowy nie wchodzi do kieszeni.
Dzięki wielkie za info.
Tak jak koledzy piszą powyżej, mi też do końca nie pasują te uchwyty z drugiej strony ale mocno biorę pod uwagę ten lorpio ze względu na opinie albo drugi york exclusive...chociaż o nim zbyt wiele nie wiem.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #87 dnia: 09.01.2021, 18:01 »
Apropo wersji 140 cm to pokrowiec jest kilka cm krótszy niż wynika z nazwy. Poniżej zdjęcia jak wygląda schowany kij o długości 139 cm (przy 140 nie da się zamknąć suwaka). Przy jakimś uderzeniu w tą wystającą cześć może być mała awaria z kijem, więc lepiej, aby skład wędki był krótszy o kilka cm.






Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #88 dnia: 27.07.2021, 18:33 »
Sprawdzał ktos czy w pokrowcu długości 160cm  zmieszczą się obok siebie dwie Ultegry w rozmiarze 5500, oraz shimano 4000 nad nimi (w środkowej komorze)?

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Recenzja pokrowca Lorpio Extreme 160 usztywniany
« Odpowiedź #89 dnia: 27.07.2021, 19:08 »
Może być ciężko, chodź jeden jest nie co wyżej sam zobacz trzy kołowrotki w rozmiarze 4000 (tzn jeden to 6000 lt czyli stare 4000 )
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek