Autor Wątek: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł  (Przeczytany 12912 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« dnia: 14.11.2020, 20:10 »
Yo,

Postanowiłem zostawić małą recenzje świeżego produktu, który nabyłem. Jest nim plecionka Micro Dyneema Tex. Plecionka jest do nabycia na allegro za uwaga... 22 zł za 150m. Wręcz jak za darmo. Z początku nie spodziewałem się fajerwerków po tak tanim produkcie i byłem wręcz pewny, że będzie się rwać w rękach. Kupiłem ją tylko i wyłącznie z myślą o wiązaniu strzałówek. Okazało się, że wbrew pozorom to solidna plecionka :) Kupiłem 0.14mm na krótszy kij(żyłka 0.26) i 0.20mm na dłuższy(żyłka 0.28).

+ Nie jest przegrubiona
+ TONIE
+ Wytrzymała na węźle
+ Nie rozwarstwia się
+ Nie strzępi

Jedynym minusem jest farbowanie :/ Po nawinięciu jej na kołowrotek (2x dł kija) miałem cały zielony palec. Jednak jest to do zaakceptowania biorąc pod uwagę powyższe. Używałem jej dzisiaj na dwóch wędkach przez 10godzin oddając ok. 100 rzutów i łapiąc 14 ryb w tym jednego walecznego bombla 7.5kg, który jeździł na dwie strony jak powalony. Ze strzałówką kompletnie nic się nie stało, wyblakł jedynie kolor na odległości do rzutu (cała struktura jest nienaruszona).

Za tą cenę to jest po prostu bomba, praktycznie same superlatywy. Takie 150m starcza na ogromna ilość strzałówek oraz prawdopodobnie sprawdziło by się jako linka główna. Kolejnym ogromnym plusem co prawda nie do końca związanym z samą plecionka, była dostawa. Zamówienie złożyłem o 15 w środę a już o 12 w czwartek paczuszka czekała na mnie w inposcie :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 14.11.2020, 20:44 »
ledi12 serio? 1 kwietnia dzisiaj czy jak? :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Dajesz recenzję plecionki, na którą łapałeś 1 dzień ???

Dobra plecionka to Momoi, YGK czy Varivas

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 14.11.2020, 20:57 »
ledi12 serio? 1 kwietnia dzisiaj czy jak? :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Dajesz recenzję plecionki, na którą łapałeś 1 dzień ???

Dobra plecionka to Momoi, YGK czy Varivas

Ale w czym problem ? Nie twierdzę, że ta plecionka jest najlepsza, po prostu jak za taką cenę się sprawdza i to aż ponad oczekiwania. Jeden dzień intensywnego łowienia potrafi dużo powiedzieć i jako przypon strzałowy nie mam do niej zastrzeżeń. Jak ktoś nie chce wydawać krocia na firmowe plecionki a nadal mieć spoko produkt to ta plecka jest dobrym wyborem. Kumpel ma 0.35 nawinięte od jakiegoś pół roku jak się okazuje i przez ten czas nałapał trochę ryb a z samą szpulą nic się nie dzieje.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 14.11.2020, 20:59 »
Chyba nie ogarniam. Po co strzałówka z cieńszych plecionek przy takich grubościach żyłki głównej?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 14.11.2020, 21:03 »
Rany...
Ledi, dzięki za reckę :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 14.11.2020, 21:04 »
Chyba nie ogarniam. Po co strzałówka z cieńszych plecionek przy takich grubościach żyłki głównej?

O wiele lepiej ładuje mi się kij na plecionce niż na żyłce. Szczególnie na dłuższym kiju, gdzie nie łowie bliżej niż na 100m, rzut na żyłce wymagał zdecydowanie większej siły a sama żyłka na koniec dnia (odcniek) nadawała się do wywalenia - przetarta jak by ktoś tarką przejechał. Poza tym każda z tych plecionek ma praktycznie 2x większą wytrzymałość w stosunku do zyłek z którymi jest łączona przez co przy moich rzutach jest praktycznie nienaruszona. Mi to rozwiązanie leży bardzo dobrze :) Tzw. węgierska metoda.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 14.11.2020, 21:10 »
Testowałem kiedyś tą plecionkę, tani szajs. Kolega się podjarał, a za tydzień będzie na nią klął na czym świat stoi, no chyba że honorowo będzie utrzymywał swoją opinię. Strasznie farbuje w pierwszej fazie użytkowania, później puchnie i się strzępi. Można z niej sweter na drutach zrobić.
Tomek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 14.11.2020, 21:18 »
Testowałem kiedyś tą plecionkę, tani szajs. Kolega się podjarał, a za tydzień będzie na nią klął na czym świat stoi, no chyba że honorowo będzie utrzymywał swoją opinię. Strasznie farbuje w pierwszej fazie użytkowania, później puchnie i się strzępi. Można z niej sweter na drutach zrobić.

No i po co te złośliwości ? To, że napisałem kilka pozytywnych słów, bo się sprawdziło na moje potrzeby oznacza, że się "podjarałem" ? Ludzie, co z Wami ? :P Człowiek daje zwykła recenzje produktu tak taniego, że każdy może sobie na niego pozwolić a jak nie przypasuje to wywalić do śmieci i tyle, 22 zł to nie majątek ;) Równie dobrze mozna być bardzo konserwatywnym i z samego faktu na niską cenę tego nie kupować P.S Jak mi się pod tygodniu rozwarstwi, to zawiąże sobie nową strzałówke i po problemie. Mniej jadu ludzie, wyjdźcie na powietrze jak za długo w domu jesteście :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 14.11.2020, 21:20 »
Uważam że moja kontra wcale złośliwa nie była. Użyłeś coś jednorazowo i wystawiasz recenzję. Plecionki tak się nie da zrecenzować, trzeba by było poużywać jej kilkanaście razy intensywnie żeby cokolwiek o niej napisać.
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 14.11.2020, 21:25 »
Wątpię żeby jakakolwiek plecionka rwała się w rękach. Poświęć sezon na testy wtedy można wyciągnąć wnioski i przetestuj czy napewno tonie bo śmiem w to wątpić. Na ali kupisz kastkinga 500m za 35 zł tylko problem w tym, że pływa.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 14.11.2020, 21:28 »
To jest oczywiste, że w przypadku zastosowania plecionki jako przyponu strzałowego, wędzisko lepiej się ładuje.
Osobiście kupiłem plecionkę od Mikado do markerowania łowiska. Plecionka w kolorze "fluo", 4-splotowa. No nie potrzeba (tak mi się wydaje) lepszej do zwykłego badania dna. Po dwóch, czy też trzech wyjazdach (markerowanie i spodowanie) na odcinku 20 metrów całą powłokę "fluo" szlag trafił. Mi na tym nie zależy, ale jeśli ktoś chce plecionkę w takim kolorze to od razu powinien tą firmę (a przynajmniej ten produkt) omijać szerokim łukiem. Mam też jako strzałówkę 4-splotową Mikado tylko, że zieloną. I co? Po dwóch wyjazdach na ryby zaczyna tracić kolor. Cóż, taki jej urok psia mać.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 14.11.2020, 21:29 »
Chyba nie ogarniam. Po co strzałówka z cieńszych plecionek przy takich grubościach żyłki głównej?

O wiele lepiej ładuje mi się kij na plecionce niż na żyłce. Szczególnie na dłuższym kiju, gdzie nie łowie bliżej niż na 100m, rzut na żyłce wymagał zdecydowanie większej siły a sama żyłka na koniec dnia (odcniek) nadawała się do wywalenia - przetarta jak by ktoś tarką przejechał. Poza tym każda z tych plecionek ma praktycznie 2x większą wytrzymałość w stosunku do zyłek z którymi jest łączona przez co przy moich rzutach jest praktycznie nienaruszona. Mi to rozwiązanie leży bardzo dobrze :) Tzw. węgierska metoda.

Dzieki :thumbup:. Znowu się czegoś dowiedziałem. :D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 14.11.2020, 21:31 »
Panowie, bo chyba się nie rozumiemy :) Z Waszych odpowiedzi wynika jakoby gloryfikowałbym wspomniany produkt, bo użyłem go jeden raz. Okej, może zróbmy mała parafrazę - Świeżo zawiązana strzałówka z tej budżetówki działa i po BARDZO INTENSYWNYM dniu nadal nadaje się do użytku. Kozi - Tonie. Semit - Wyczuwam w twojej odpowiedzi ad personam i nie rozumiem z jakiego powodu. Chciałem napisać swoje odczucia po pierwszym dniu, więc to zrobiłem. Może komuś pomoże, może nie. W czym tkwi problem  ?
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 14.11.2020, 21:33 »
W czym tkwi problem  ?
Nadinterpretujesz kolego. Wystawiłeś opinię, kilka osób z nią się nie zgadza i tyle, dlaczego mielibyśmy mieć do Ciebie jakąś ansę, czy złośliwości. To jest forum, jeżeli coś piszesz to musisz się liczyć że ktoś się z Twoim zdaniem nie zgodzi.
Tomek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 14.11.2020, 21:37 »
Doceniam starania, ale jeden dzień "testowania" dla mnie nijak nie daje miarodajnej oceny. Miałem lata temu kołowrotek, który pierwszego dnia mnie olśnił. Niestety po kolejnych kilku rozsypał się doszczętnie. Czekam na spostrzeżenia po kilku miesiącach stosowania przedmiotowej plecionki.
Powodzenia.
Adam