Autor Wątek: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł  (Przeczytany 12909 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 14.11.2020, 21:41 »
A mi sie recka podoba, nie uważam by była gloryfikacją produktu - opisał pierwsze pozytywne wrażnia. Liczę tylko na aktualizację po paru wyjazdach czy nadal wszystko ok :) Jak tak to spoko, jak nie to mam nadzieję że wrzucisz swoje uwagi tak by recenzja była pełniejsza i zgodna ze stanem faktycznym
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 14.11.2020, 21:42 »
W czym tkwi problem  ?
Nadinterpretujesz kolego. Wystawiłeś opinię, kilka osób z nią się nie zgadza i tyle, dlaczego mielibyśmy mieć do Ciebie jakąś ansę, czy złośliwości. To jest forum, jeżeli coś piszesz to musisz się liczyć że ktoś się z Twoim zdaniem nie zgodzi.

Hmm, ale po to jest taki temat i dział recenzje, żeby wymienić się spostrzeżeniami i jak najbardziej liczę się z przeciwną opinią do mojej i nawet liczyłem na jakąś merytoryczną dyskusję. Nie rozumiem dlaczego miałbym się podjarać ? Może nie miałeś nic złego na myśli, ale po prostu odebrałem to jako ad personam. Nie było tematu.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 14.11.2020, 22:23 »
ledi jakbym miał pisać takie recenzje to poleciłbym Ci Berkleya Whiplash x8, niby wszystko spoko, ale w trakcie sezonu pękała przy każdym zacięciu.
Połów na nią rok i wtedy pisz reckę :)
Ostatnio też kupiłem przypon tytanowy Dragona za 15 zł (bardzo polecane) i miałem zaczep na trzcince. Po kilku szarpnięciach na wędce (nie ciągnąłem rękoma linki) pękła agrafka na przyponie...

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 14.11.2020, 22:31 »
ledi jakbym miał pisać takie recenzje to poleciłbym Ci Berkleya Whiplash x8, niby wszystko spoko, ale w trakcie sezonu pękała przy każdym zacięciu.
Połów na nią rok i wtedy pisz reckę :)
Ostatnio też kupiłem przypon tytanowy Dragona za 15 zł (bardzo polecane) i miałem zaczep na trzcince. Po kilku szarpnięciach na wędce (nie ciągnąłem rękoma linki) pękła agrafka na przyponie...

Pletką za 20 zł nie musi łowić roku, dwa kwartały byłyby świetnym wynikiem,  ale oczywiście ta recenzja powinna być traktowana jako prolog, myślę, ze wszyscy z chęcią przeczytamy jej ciąg dalszy powiedzmy za miesiąc, choć jej treść z góry (raczej słusznie) przewidujemy.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 14.11.2020, 22:38 »
Warto w nazwie tematu usunąć mylące słowo "super" skoro nic nie wiemy dalej o tej plecionce.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 14.11.2020, 22:48 »
Wydaję mi się, że będzie podobna, gdyż tak jak wspomniałem używam jej tylko i wyłącznie jako materiału przyponowego. Nigdy nie używałem plecionki  jako linki głównej i raczej nie będę. Bardzo silna ryba 7.5kg nie zrobiła nic dla strzałówki + strzałówka bez problemów wytrzymała mocny dzień łapania. Średnio staram się zmieniać strzałówki co 3/4 wypady ew szybciej jeśli są ku temu niepokojącej sygnały. Nawet jeśli trzeba by było zmieniać przypon co wypad, to nadal 20 zł za tyle metrów to duża oszczędność i nie widzę potrzeby wiązania takiego przyponu z plecionki np za 100 zł. Wszystko zależy kto czego oczekuje od takiego materiału - Ja bardzo prostych rzeczy: Brak rozciągliwości, wytrzymałość większa od żyłki (jeśli deklarują 15kg a moja żyłka ma np 6kg, to nadal spoko jeśli plecka wytrzyma max 10kg), tonięcie. Podstawowe właściwości plecionki, które ma większość. Dlatego widzę sens w kupnie tego produktu. Jak bym miał kupić pod linkę główną to raczej kupiłbym coś sprawdzonego z wyższej półki - Tak jak wszystkie moje żyłki.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 14.11.2020, 22:55 »
ledi jakbym miał pisać takie recenzje to poleciłbym Ci Berkleya Whiplash x8, niby wszystko spoko, ale w trakcie sezonu pękała przy każdym zacięciu.
Połów na nią rok i wtedy pisz reckę :)
Ostatnio też kupiłem przypon tytanowy Dragona za 15 zł (bardzo polecane) i miałem zaczep na trzcince. Po kilku szarpnięciach na wędce (nie ciągnąłem rękoma linki) pękła agrafka na przyponie...
Tytan to tylko plecionka 🙂 drut lubi sobie pęknąć.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 15.11.2020, 10:57 »

+ Nie jest przegrubiona
+ Wytrzymała na węźle
+ Nie rozwarstwia się
+ Nie strzępi


W końcu znaleźliśmy ideał, i to za 20 złotych.
Jacek

poldek3254

  • Gość
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 12.12.2020, 00:04 »
Wg.mnie kolega w odpowiednim dziale zamieścił ten wpis ,,Recenzje i prezentacje"
Ja odebrałem to jako prezentację, a po jakimś czasie użytkowania kolega  ledi12 ,myślę że przedstawi nam recenzję.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 12.12.2020, 02:40 »
Dodam tylko, że nadal jej używam i nic się w opinii nie zmieniło :) Przypon robi swoją robotę tak jak powinien.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 12.12.2020, 03:22 »
Nie ma co naskakiwać na chłopa,za to że mu się w ogóle chciało dwa słowa napisać.
Materiał dobry na wypad-dwa wypady i zmiana na kolejny odcinek strzałowy. Nie ma co oczekiwać na konkretniejszy test,bo zwyczajnie odcinek strzałówki będzie zmieniany szybciej,niż sama plecionka zacznie okazywać swoją budżetowość.
Jeżeli jako strzałówka,to może to być dobre rozwiązanie. 

Co do zaniku koloru,to np.Mikado octa robi to bardzo szybko. Dla mnie to bez różnicy np.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 12.12.2020, 06:30 »
Używałem tych plecionek przez lata głównie do spinningu, teraz spinning leży więc plecionek nie używam.
Łowiłem tymi plecionkami i na morzu i na sródlądziu nigdy mnie nie zawiodła.
Plecionka jest cztero-splotowa więc i cena jest jak za cztero-splotową.
Nie mam porównania z nowymi produktami, bo obecnie nie używam plecionek cztero-splotowych, a jak Ja łowiłem plecionkami to 8- splotowe kosztowały bombe pieniędzy, a i za bardzo nie było w czym wybierać.
W porównaniu z odpowiednikami innych producentów wypada bardzo pozytywnie. Konger i Jaxon to przy tej plecionce to niema podejścia. Mikado kolor traci znacznie szybciej. Dragon jest bardzo podobny tylko wyższa cena. Dużo tańsza od Daiwy, a działa tak samo. Barkley też wypada słabo.
Na przypon strzałowy jak najbardziej się nadaje i 100%spełni swoją funkcje.
Marcin

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 12.12.2020, 12:21 »
Mardead, nic dodać, nic ująć. Nie wszystko musi być firmowe i drogie, żeby było dobre. Jak widać niestety spora część kolegów tego nie przyjmuje do wiadomości :P
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 12.12.2020, 12:41 »
Ledi, nikt na Ciebie nie "naskakuje".  Plecionka sprawdza się jako strzałówka i ok. Jak stwierdził Michał będzie zapewne szybciej zmieniana niż pojawią się ewentualne wady. Ciekawi mnie natomiast jak by się spisywała przy spinningu, gdzie dziennie oddaje się kilkaset rzutów? To jest zasadnicze pytania jak dla mnie.
Adam

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Micro Dyneema Tex - plecionka za 20 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 12.12.2020, 13:08 »
Nie wszystko musi być firmowe i drogie, żeby było dobre. Jak widać niestety spora część kolegów tego nie przyjmuje do wiadomości :P

Jestem pewien, że większość ma świadomość, że "nie wszystko musi być firmowe i drogie, żeby było dobre", jednak są tacy, którzy chcą lepiej, jeszcze lepiej, z wielu powodów.

Gdyby chodziło o zastosowanie tej plecionki jako przyponu strzałowego, to wypada ograniczyć się do tego stwierdzenia:

Na przypon strzałowy jak najbardziej się nadaje i 100%spełni swoją funkcje.

Jeśli jednak bierzemy pod uwagę szerokie spektrum zastosowań, to najbliższe prawdy są te słowa:

Testowałem kiedyś tą plecionkę, tani szajs.

Pisząc o plecionkach, trzeba mówić o konkretnych produktach, a nie o firmach, bo inaczej najzwyczajniej w świecie bajdurzymy i wprowadzamy innych w błąd. Taki Sufix oferuje np. Performance Pro, Nanobraid czy 823, ale też Gyro. Ta ostatnia zajmuje pierwsze miejsce w moim prywatnym rankingu niewyobrażalnej tandety. Nie miałem niczego gorszego, a testowałem sporo wynalazków. 

Można łowić komfortowo i wydajnie, używając tanich plecionek, ale można jeszcze bardziej komfortowo i jeszcze bardziej wydajnie, używając trochę lepszych. Innym aspektem jest celowość stosowania linek absurdalnie drogich, ale nie o tym ta dyskusja.
Jacek