Autor Wątek: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g  (Przeczytany 36671 razy)

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #30 dnia: 09.01.2018, 22:27 »
Swoją drogą, jakieś większe rybki niż ploteczki i leszczyki też śmiało można łowić na ten "ołówek"? ;D
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #31 dnia: 10.01.2018, 09:40 »
Marcin
,,A powiedz jeszcze czy masz może jakieś porównanie co do czułości szczytówek w porównaniu do Prestona?"
Nie porównywałem tych szczytówek ,ale myślę że za bardzo się nie różnią.

wojciu1
,,Swoją drogą, jakieś większe rybki niż ploteczki i leszczyki też śmiało można łowić na ten "ołówek"? ;D "
Mnie się trafił karp około 2kg na ten "ołówek" i dużego wrażenia na tym kijku nie zrobił :D.

Może na forum ktoś ma jeszcze tego pickerka chętnie poznał bym jego opinie?

Zbyszek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #32 dnia: 10.01.2018, 10:29 »
Kupujecie u Goraka czy sprowadzacie z Ukrainy?   Jest  znaczna różnica w cenach.

https://www.flagman.kiev.ua/piker-flagman-mantaray-elite-picker-270-5-35g-new/p189376/#tab=characteristics

Jest  w PL sporo Ukraińców i za niewielką opłatą mogą przywieźć....  Ja zmówiłem sobie pickerka Mantaray z linku.
Wiesiek

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #33 dnia: 10.01.2018, 11:36 »
Mam Cast Master, ale jeszcze wody niestety nie widział. Według mnie, tak na sucho, to świetna wędka jak za taką kasę (mnie wyniósł coś około 80 zł :P ). Porównanie mam natomiast do Aernos Winklepicker 270. To zupełnie inne wędki. Obydwie są szybkie jednak Flagman pięknie gnie się w parabolą już pod małym obciążeniem natomiast Shimano potrzebuje dużo więcej i paraboli z niego raczej nie będzie. Mimo tego, że Aernos ma w zestawie szytówkę 0.5 oz to do delikatnego łowienia się nie nadaje, bo przy mniejszych rybach pracuje tylko szczytówka. O Flagmanie tego powiedzieć nie można.
 W moim odczuciu Cast Master potrzebuje jeszcze jednej szczytówki. Delikatnej szklanej, która to pozwoliłaby wykorzystać jego walory w pełni i łowić bardzo delikatnie, ostrożny białoryb zimą np. Nie łowiłbym nim z premedytacją na komercji, gdzie są karpie cięższe niż 2-3 kg.
Generalnie to mam dwie wędki z tej firmy i już jedzie 3 z Ukrainy. A Cast Master-żałuje bardzo, że tylko jednego wziąłem :facepalm:

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #34 dnia: 10.01.2018, 12:07 »
Co do trzeciej szczytówki szklanej masz pełną rację.Ja prawie od razu dokupiłem z Drapieżnika, która idealnie pasuje średnicą (jest 5 cm krótsza).
Dla zainteresowanych
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/garbolino/22940-szczytowka-garbolino-precision-picker-szklana-12oz.html
Zbyszek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #35 dnia: 10.01.2018, 12:21 »
Oj tak, mam ten sam problem w Prestonie. Też brakuje szklanej szczytówki.
Tylko w Prestonie szczytówka ma średnicę 2.35 mm i jeszcze takiej nie widziałem nigdzie. A oryginalnych nie ma.
Pozdrawiam
Marcin

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #36 dnia: 10.01.2018, 12:28 »
Marcin kup tą szczytówkę co podałem wyżej .Ona ma 2,2 mm średnicy.Pomaluj np. lakierem do paznokci końcówkę, później po wyschnięciu dopasuj pocierając drobnym papierem ściernym i po sprawie :D.
Zbyszek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #37 dnia: 10.01.2018, 12:41 »
I takie tylko właśnie kombinacje chyba mi zostają ;) w sumie to dziwne, że Flagman nie ma takich szczytówek dostępnych. Ukraiński rynek nie jest chyba nastawiony na komercyjne łowienie jak angielski. Więc ze szklanych tipów na bank korzystają.
Pozdrawiam
Marcin

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #38 dnia: 10.01.2018, 13:26 »

W moim odczuciu Cast Master potrzebuje jeszcze jednej szczytówki. Delikatnej szklanej, która to pozwoliłaby wykorzystać jego walory w pełni i łowić bardzo delikatnie, ostrożny białoryb zimą np. Nie łowiłbym nim z premedytacją na komercji, gdzie są karpie cięższe niż 2-3 kg.

Ja myślę, że takie kije podołają bez problemu cięższym rybom :)
Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #39 dnia: 10.01.2018, 14:13 »

W moim odczuciu Cast Master potrzebuje jeszcze jednej szczytówki. Delikatnej szklanej, która to pozwoliłaby wykorzystać jego walory w pełni i łowić bardzo delikatnie, ostrożny białoryb zimą np. Nie łowiłbym nim z premedytacją na komercji, gdzie są karpie cięższe niż 2-3 kg.

Ja myślę, że takie kije podołają bez problemu cięższym rybom :)

Pewnie, że podołają. Tylko tutaj sprawa jest taka, że takie karpie o wiele wygodniej łowi się sztywniejszymi wędkami.
Ja mam tak z feederem selektorem xs 330 cw. 75 g. Do leszczy wspaniała wędka, ale na komercji karpiki 2-3 kg o wiele lepiej łowi mi się na black drafta 270 cw. 40 g. Picker jest sztywniejszy od feedera i hol jest nieporównywalnie lepszy.
Pozdrawiam
Marcin

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #40 dnia: 10.01.2018, 16:42 »
Ten picker na pewno da radę większym rybom. Po oględzinach na sucho sądzę jednak, że to kij, który będzie dawał dużo radość podczas holi małych i średnich ryb. Z takim zamysłem go kupiłem i takie będzie miał u mnie przeznaczenie. Nie omieszkam jednak zabrać go na komercje i przetestować na karpich. Wtedy będę mógł konkretnie opisać czy i jak dawał rade ;)

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #41 dnia: 10.01.2018, 16:42 »
Kupujecie u Goraka czy sprowadzacie z Ukrainy?   Jest  znaczna różnica w cenach.

https://www.flagman.kiev.ua/piker-flagman-mantaray-elite-picker-270-5-35g-new/p189376/#tab=characteristics

Jest  w PL sporo Ukraińców i za niewielką opłatą mogą przywieźć....  Ja zmówiłem sobie pickerka Mantaray z linku.

Woooo :o :o :o
Ale różnica w cenie! Napisałem, czy jest możliwość wysyłki do Polszy :)
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #42 dnia: 10.01.2018, 16:47 »

Kupujecie u Goraka czy sprowadzacie z Ukrainy?   Jest  znaczna różnica w cenach.

https://www.flagman.kiev.ua/piker-flagman-mantaray-elite-picker-270-5-35g-new/p189376/#tab=characteristics

Jest  w PL sporo Ukraińców i za niewielką opłatą mogą przywieźć....  Ja zmówiłem sobie pickerka Mantaray z linku.

Woooo :o :o :o
Ale różnica w cenie! Napisałem, czy jest możliwość wysyłki do Polszy :)


Wątpię czy jest mozliwość bo może być cło itp.  To nie Unia.  Ale spróbować warto. 
Wiesiek

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #43 dnia: 10.01.2018, 18:23 »
Witam, do mojego Cast Mastera feeder 180 g pasują jak ulał  szczytówki od Kongera medalist 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #44 dnia: 20.01.2018, 17:36 »
Mnie zainteresował trochę inny model z Flagman-a a mianowicie Squadron Picker - czy ktoś z Was miał go w ręku i coś może o nim powiedzieć?
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell