Autor Wątek: UWAGA! Bandyci w lasach  (Przeczytany 17705 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #45 dnia: 01.12.2016, 10:11 »
Enzo, dzięki za przypomnienie bo znam ta sprawę. Masz link nieaktywny, tutaj jest lepiej: http://www.cda.pl/video/58981720
Dodam, że Lasy Państwowe mówią, iż sprzedają to drewno jako wiatrołomy. Zobaczcie, w jakim stanie jest drewno na składzie... i czy jest znakowane.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #46 dnia: 01.12.2016, 10:19 »
Mirku Firma Harison mieści się w tej okolicy byłem tam na wiosnę, normalnie MASAKRA całe lasy powycinane normalnie pustkowie - dla mnie afera porównywalna do Amber Gold tylko z drewnem, Ludzie którzy zgłaszali ten fakt byli zastraszani, samochody się paliły etc.  PO-PSL by żyło się lepiej ( im i ich rodzinom )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 018
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #47 dnia: 01.12.2016, 10:38 »


Troszkę za dużo zer. 30 000 000 000 zł rocznie?
Dzięki polityce zalesiania prowadzonej przez LP, lasów z roku na rok PRZYBYWA.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #48 dnia: 01.12.2016, 11:41 »
Poważnie się zrobiło (a nawet mrocznie), więc dla rozweselenia sytuacji:
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #49 dnia: 01.12.2016, 11:48 »
Na zdrowie! Festyn to festyn naturalne środki do dezynfekcji, zawsze to lepsze i zdrowsze od dopalaczy ( przepraszam środków do pielęgnacji roślin )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #50 dnia: 01.12.2016, 12:07 »
Po przeczytaniu tego całego wątku nasuwa mi się taki wniosek, że Mirkowi należy zabrać prawo jazdy. Jak mu się zabierze, to nie pojedzie autem, bo szanuje prawo. I dzięki temu nie wjedzie do lasu. W efekcie nie dostanie mandatu, co mu nie popsuje humoru. A skoro będzie miał humor, to nabierze optymizmu. Co ja piszę? "Jeszcze więcej optymizmu"!

Dzięki nabytemu z braku prawa jazdy optymizmowi Mirek nie podejmie prawnych kroków wobec leśnych bandytów. W konsekwencji uradowani wizją wolności bandyci będą rozdawać z okazji Świąt za darmo chojaki pod hipermarketami. Ponieważ nie mam jeszcze żadnego świątecznego chojaka na kwadracie oczekuję na optymizm Mirka.

Inaczej doniosę, że podstępem doprowadził mnie do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, jakim niewątpliwie jest czas poświęcony temu wątkowi w oczekiwaniu na materialne korzyści w postaci chojaków.

Nie wiem, co odpisze Mirek. Oczekuję optymizmu. :beer:

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #51 dnia: 01.12.2016, 13:12 »
Adam, orzesz Ty skurczybyku... i wesołku.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #52 dnia: 01.12.2016, 14:31 »
Adam, orzesz Ty skurczybyku... i wesołku.

Tak poważniej - wielu się ze mną nie zgodzi, ich prawo, ale wg mnie LP to jedyna jednostka organizacyjna posiadającą osobowość prawną w tym kraju, pełniąca w imieniu Skarbu Państwa uprawnienia właścicielskie, która na tyle sprawnie zarządza, że przysparza zysków... sobie. Ale tych zysków nie przejada, choć sobie nie żałuje. Gdyby zdotowała SP, mielibyśmy program 1000 plus i 128 pomysłów, jak kupić lud przy kolejnych wyborach.

Opinie mają to do siebie, że są szczerze subiektywne.  Proszę mi wybaczyć moją opinię. Ale gdyby nie było LP, to byłaby dzika prywatyzacja, jak z naszym przemysłem. I dopiero podniósłby się larum, gdyby ktoś musiał kupować od Zdzisia-Rysia glejt na zerwanie podgrzybka. A potem epistoły nt. ograniczenia społecznego dostępu do narodowych dóbr.

To, że są patologie, absolutnie się zgadzam. Ale to nie pomysł na zarządzanie jest zły, tylko ludzie kuleją.

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #53 dnia: 01.12.2016, 15:16 »

Opinie mają to do siebie, że są szczerze subiektywne.  Proszę mi wybaczyć moją opinię. Ale gdyby nie było LP, to byłaby dzika prywatyzacja, jak z naszym przemysłem. I dopiero podniósłby się larum, gdyby ktoś musiał kupować od Zdzisia-Rysia glejt na zerwanie podgrzybka. A potem epistoły nt. ograniczenia społecznego dostępu do narodowych dóbr.

To, że są patologie, absolutnie się zgadzam. Ale to nie pomysł na zarządzanie jest zły, tylko ludzie kuleją.

A prawo własności znasz? Jak jest las prywatny to prywatny a grzyb jest właściciela terenu! Do twojego ogródka też mogę przyjść i zebrać Ci np. wiśnie bez Twojej zgody? Komuś kraść to można? Komuno wróć !?! :facepalm:

Pomijam, że patologie są, były i będą nie tylko w lasach...

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #54 dnia: 01.12.2016, 18:09 »
Jeszcze raz proszę by nas leśników bez powodu nie obrażać. Naprawdę ciężko pracujemy a często przez takich ekologian którym widzi mi się sobotami niedzielami i po nocach.Przykład- proszę bardzo.Zeszły rok sierpień pewien widzi mi się wjechał do lasu jakieś 3 km no przecież las jego i wszystko mogę, zaparkował i poszedł na grzyby bo widziało mu się że są(a w lesie sciułka miała wilgotność kartki papieru). Na efekt nie trzeba było długo czekać. Rozgrzany katalizator plus sucha trawa i pożar gotowy. Spłonęło ponad 3,5 ha młodnika no i auto widzi mi się. Straty w gospodarce grube tysiące złotych, w środowisku nie do oszacowania, samochodu widzi mi się nie liczę. Pożar gasiły 2 śmigłowce, 10 jednostek straży przez 2 godziny.Dogaszanie trwało przez 3 tygodnie. Spałem przez ten czas 3 do 4 godzin na dobę. Wraz z pracownikami ZUL (to też leśnicy) zasypując, przekopując i dozorując pożarzysko. O rybkach mogłem zapomnieć. Nie chcę zaśmiecać serwera bo takich przykładów jest multum jak przez takich widzi mi się koledzy leśnicy mogli pożegnać się z czasem wolnym i rodziną. Dlatego proszę nie piszcie takich głodnych kawałków nie mając pojęcia o organizacji, finansowaniu,działalności czy pracy LP. Przywykłem przez wiele lat swojej pracy do obelg i wyzwisk rzucanych przez różnych ekologian, ekoterrorystów czy też innych widzi mi się. Kończę i nie mam zamiaru wracać do tego wątku bo to strata czasu. 
Piotr

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #55 dnia: 01.12.2016, 18:38 »
A prawo własności znasz? Jak jest las prywatny to prywatny a grzyb jest właściciela terenu! Do twojego ogródka też mogę przyjść i zebrać Ci np. wiśnie bez Twojej zgody? Komuś kraść to można? Komuno wróć !?! :facepalm:

Pomijam, że patologie są, były i będą nie tylko w lasach...

Albo Ty mnie nie zrozumiałeś, albo ja Ciebie  ??? To, że uważam, iż obecne stosunki własnościowe w odniesieniu do lasów są jak najbardziej słuszne, nie oznacza, że jestem za kradzieżą wiśni z sadu. Tym bardziej nie tęsknię za komuną, którą dość dobrze pamiętam. Tak samo nie popieram nieograniczonego dostępu, a tym bardziej wjazdu do lasu.

A przez patologie rozumiem np. uznaniowe przyznawanie prawa wjazdu do lasu znajomym przy jednoczesnej odmowie tego prawa osobie, która jest właścicielem nieruchomości w lesie (enklawa bez dostępu do drogi publicznej).

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #56 dnia: 01.12.2016, 19:07 »
Piotrze. Psycholodzy takie zachowanie jak Twoje nazywają (bez fachowych określeń): „czego nie rozumiesz to nie istnieje”.
Przylgnąłeś do swojej opinii i uważasz, że tylko ona jest prawdziwa. Zaprzeczasz nawet faktom. Wpadłeś w dysonans poznawczy dowiadując się, co się dzieje w Twojej firmie. Kiedy moja informacja do Ciebie dotarła, obudziła się w Tobie jakaś wewnętrzna potrzeba sprzeciwu. Włączyłeś specyficzną logikę, która każe Ci głośno temu wszystkiemu co ja przytaczam zaprzeczyć. Mało, wypierasz ze świadomości to, o czym właśnie się ode mnie dowiedziałeś.
Wchodzenie w alternatywną rzeczywistość i zaprzeczenie trudnym do zaakceptowania faktom to także skutek niedoskonałego systemu edukacji. Dzisiaj logiki nie uczą nawet na studiach prawniczych. Całe szczęście, że ja tą formalną edukację mam już dawno za sobą.
Wiesz, przez lata pracy z ludźmi przywykłem do tego, że wielu moich rodaków i kolegów nie jest w stanie przyjąć informacji, które nie mieszczą się w ich utartym światopoglądzie. I z pełną stanowczością zaprzeczają, że to, co widzą lub słyszą może być prawdą.
Chociaż jesteś w błędzie, to ja Ciebie jak widzisz rozumiem. A gdybyś spokojnie przemyślał to, o czym piszę doszedł być do tego, że ja nie piszę o Tobie, o Twoich kolegach, tylko piszę o systemie, o patologii. Pomyśl nad tym.


*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #57 dnia: 01.12.2016, 21:35 »
Widzę , że usunięto  posta ;)
Ehh te wredne lasy państwo , które zapełniają skarb państwa kasą są takie okrutne bo nie pozwalają wjechać do lasu autem. I bardzo dobrze, ze tak jest .

Po drugie ilu tych ZUL-i   stać na wydanie 3mln na sprzęt?
Pracowałeś kiedyś jako zulowiec?
Widziałeś na żywo co i jak , czy tylko info z internetu?
Feeder & spinning

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #58 dnia: 01.12.2016, 22:17 »
Jest taka stronka, którą przeglądam od kilku lat. Głównymi jej walorami jest i leśna merytoryka, i piękna polszczyzna. Co prawda niektórzy piszą, że to tuba propagandowa LP, a autor jest sowicie honorowany za swoje wpisy, niemniej ja mam to w nosie, bo swój rozum mam i odsiewam plewy.

W każdym razie na stronce jednoznacznie jest pokazana taka leśna codzienność. Wcale nie idylliczna.

bloglesniczego.erys.pl

Ale są też aspekty LP, o których wstyd pisać. Bo to nepotyzm, synekurki i brak kompetencji połączony z bezczelnością. Nie zawsze i nie wszędzie, ale ma to miejsce. Nie bez powodu mówi się, że LP to państwo w państwie. To, co piszę, to zawodowe, kilkunastoletnie doświadczenia, a nie wrażenia po lekturze artykułów w necie.

Dlatego też nie można dyskutować o LP w zerojedynkowej konwencji, tak jak nie można powiedzieć, że każdy wędkarz to obsmarkany pijak w kaloszach, który śmierdzi fajami.

Ja w każdym razie nie chodzę obsmarkany  :P :beer:

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #59 dnia: 02.12.2016, 07:40 »


Przyznam się Wam, że liczę na PiS tutaj. Nie po drodze mi z prezesem i Antkiem, ale jedna dobra rzecz jaką robią, to rozbijanie własnie takich układów. O ile wjazd do lasów i mandat ma mało wspólnego z późniejszym wywodem Mirka , to trzeba przyznać, że jest pokazana pewna patologia.
Bardzo grubo możesz się oszukać.
PiS tworzy jeszcze większą patologię a rozbija stare układy by na nich budować własne i to jeszcze większe i ciemniejsze.
Skala tego wszystkiego przeraża a im więcej się wie i widzie to bardziej przerażenie rośnie.
Dziki tabun bezwartosciowych, pozbawionych wstydu i sumienia marionetek dopada się do stanowisk.

Mario
Mazovia Fishing Team