SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Baza parametrów żyłek i plecionek

<< < (2/18) > >>

Koń:
Wpisów scalał nie będę. Każdy stosuje trochę inną metodologię i urządzenia pomiarowe. Żeby ten wątek miał sens, to w pierwszym poście będę zamieszczał tylko wykonanie przeze mnie pomiary. Ale oczywiście, aby nie zapomnieć o pomiarach innych osób, dobrze będzie wkleić starsze wątki tego typu. Te będą w drugiej wiadomości.

Michal:
Dzięki Mateusz za test żyłek :thumbup:

Producenci (sprzedawcy) dobrych żyłek karpiowo - gruntowych  rzadko mają w swojej ofercie średnicę 0,32 mm. Przeważnie jest przeskok z 0,30 mm na 0,35 mm.
Świadomie więc można kupić Shimano Technium 0,305, która rzeczywiście ma ~0,32.

Ciekawe ile jest producentów żyłki wędkarskich. Słyszałem kiedyś, że jest zaledwie kilka fabryk na świecie, które to zaopatrują firmy wędkarskie.

Koń:
Do tabeli dodałem nowe pozycje.

Plecionki Varivas High Grade PE i Daiwa J-Braid X8.

Żyłki Stroft GTM, Trabucco XPS Match Strong, FIN Armada Carp Camo, Drennan Supplex, Dragon HM80, Daiwa Hyper Sensor, Browning Blakc Magic Gold.

Jak się okazuje, i FIN ma w ofercie 0,32 ;) Szkoda tylko, ze producent zarzeka się że jego żyłka nie jest przegrubiona. Ale podobnie szkoda w przypadku Shimano Technium, Aero Match pozytywnie zaskakuje. Dragon poleciał po bandzie. Daiwa, Drennan i Browning bardzo na plus za trzymanie średnic. Zobaczymy jak wypadną testy wytrzymałościowe.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby większość żyłek produkowało zaledwie kilka podmiotów. Podobnie jest chyba z matami węglowymi do budowy wędzisk.

Bolo:
Bardzo fajna sprawa :thumbup:, ja dodam nie co mocniejsze zestawy dla ludzi co np próbują swoich sił np. z  wąsiastym
//www.youtube.com/watch?v=SVQ4vtJ5HZU
oraz wiele innych również na profilu użytkownika Klaudiusz3:
https://www.youtube.com/user/Klaudiusz3/videos

Koń:
Bardzo fajne ma to urządzenie do zrywania. Chyba sobie takie zmajstruję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej