Autor Wątek: Milo Carp Masters 2016  (Przeczytany 65178 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #30 dnia: 22.12.2015, 18:42 »
No cóż zawody w 2016 r  zapowiadają się całkiem ciekawie . Firma Milo przedstawiła już grafik i regulamin i jest on całkiem przemyślany i ciekawy. Zamierzam wraz z Andrzejem Lisowskim wystartować  w kilku eliminacjach by dostać się do finału . Fajnie czytać że są nowe twarze które chcą rywalizować i sprawdzić się na zawodach. W takiej rywalizacji naprawdę można dużo się nauczyć, podpatrzeć co robią inni by skusić ryby do brania , jaki mają sprzęt, co jest dobre  a co złe.
Niejednokrotnie nauczyłem się  że siedząc samemu  nad wodą i łowiąc rybę  za rybą przychodzą zawody i nic nie mogę złowić bo sąsiad z boku lepiej się dopasował do ryb i mi je wszystkie zabrał. Zawody naprawdę dużo uczą ! Z mojej strony chciałem powiedzieć że jeżeli ktoś ma ochotę podejść , zapytać,  obejrzeć  jak to zmontować by choć trochę było lepiej to zapraszam . Śmiało jak umiem to pomogę.
Postawa godna Mistrza.
Nie wielu tak potrafi.
Choć w środowisku gruntowym nie jest tak źle.
Zaś tyczke i inne spławikowe tabu złamał Górek.

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #31 dnia: 22.12.2015, 19:04 »
Od Organizatora wiem, że zapisać można się już dziś.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #32 dnia: 22.12.2015, 19:06 »
No cóż zawody w 2016 r  zapowiadają się całkiem ciekawie . Firma Milo przedstawiła już grafik i regulamin i jest on całkiem przemyślany i ciekawy. Zamierzam wraz z Andrzejem Lisowskim wystartować  w kilku eliminacjach by dostać się do finału . Fajnie czytać że są nowe twarze które chcą rywalizować i sprawdzić się na zawodach. W takiej rywalizacji naprawdę można dużo się nauczyć, podpatrzeć co robią inni by skusić ryby do brania , jaki mają sprzęt, co jest dobre  a co złe.
Niejednokrotnie nauczyłem się  że siedząc samemu  nad wodą i łowiąc rybę  za rybą przychodzą zawody i nic nie mogę złowić bo sąsiad z boku lepiej się dopasował do ryb i mi je wszystkie zabrał. Zawody naprawdę dużo uczą ! Z mojej strony chciałem powiedzieć że jeżeli ktoś ma ochotę podejść , zapytać,  obejrzeć  jak to zmontować by choć trochę było lepiej to zapraszam . Śmiało jak umiem to pomogę.



Miałem na ostatnich zawodach okazję łowić obok Janusza. Potwierdzam jego chęć pomocy.
Nawet sam w człowieka rzuca pomysłami  ;)
Jest też mistrzem ciętej riposty na łowisku. Ale tu już odrębny temat  :D

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #33 dnia: 22.12.2015, 19:09 »
Miałem okazję oglądać na Matrixie w Sielskiej Wodzie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 376
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #34 dnia: 22.12.2015, 19:59 »
Miło słyszeć ilu forumowych kolegów to fachowcy z pierwszej ligi .
Jeszcze milej by było gdyby dla nas laików choć troszkę swej wiedzy przelali na jakieś konstruktywne posty z wiedzą dla wszystkich........
Coś fachowego zawsze fajnie przeczytać.....
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #35 dnia: 22.12.2015, 20:02 »
Maciek jest tu wielu fachmanów,mogliby :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 376
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #36 dnia: 22.12.2015, 20:03 »
Maciek jest tu wielu fachmanów,mogliby :)

Ja cały czas czekam ....... może sie doczekam.
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #37 dnia: 22.12.2015, 20:05 »
A zapowiada się że będzie więcej,też czekam
Staś
Klasyczny Feeder

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #38 dnia: 22.12.2015, 21:38 »
No cóż zawody w 2016 r  zapowiadają się całkiem ciekawie . Firma Milo przedstawiła już grafik i regulamin i jest on całkiem przemyślany i ciekawy. Zamierzam wraz z Andrzejem Lisowskim wystartować  w kilku eliminacjach by dostać się do finału . Fajnie czytać że są nowe twarze które chcą rywalizować i sprawdzić się na zawodach. W takiej rywalizacji naprawdę można dużo się nauczyć, podpatrzeć co robią inni by skusić ryby do brania , jaki mają sprzęt, co jest dobre  a co złe.
Niejednokrotnie nauczyłem się  że siedząc samemu  nad wodą i łowiąc rybę  za rybą przychodzą zawody i nic nie mogę złowić bo sąsiad z boku lepiej się dopasował do ryb i mi je wszystkie zabrał. Zawody naprawdę dużo uczą ! Z mojej strony chciałem powiedzieć że jeżeli ktoś ma ochotę podejść , zapytać,  obejrzeć  jak to zmontować by choć trochę było lepiej to zapraszam . Śmiało jak umiem to pomogę.



Miałem na ostatnich zawodach okazję łowić obok Janusza. Potwierdzam jego chęć pomocy.
Nawet sam w człowieka rzuca pomysłami  ;)
Jest też mistrzem ciętej riposty na łowisku. Ale tu już odrębny temat  :D
Potwierdzam, uczynny kolega Janusz jest.
W czasie zawodów finałowych Milo w Grębowie ,pożyczył mi swój zapasowy podbierak gdy mój się zepsuł wcale tego nie musiał robić.
Prawda jest taka ze wielu z nas amatorów ma ochotę wystartować w zawodach ale ma jakieś obawy.Prawda jest taka czy to amator czy zawodowiec łączy nas jedna pasja  wędkarstwo.
Sam długo wahałem się przed pierwszym wyjazdem na zawody,co prawda brałem udział w mniejszych lokalnych ale w  ogólnopolskich to pierwszy raz w tym roku.
Przed jednym jednak muszę ostrzec ,jak złapiecie bakcyla to już po was. :fish: :narybki:
 

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #39 dnia: 22.12.2015, 21:50 »
:thumbup: To fakt
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #40 dnia: 22.12.2015, 21:53 »
A te Brzeziny to koło Łodzi są bo do Grębowa to za daleka wyprawa
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 823
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #41 dnia: 22.12.2015, 21:54 »
To ja dodam jeszcze coś od organizatorów...



Milo Carp Masters 2016
Firma Match-Pro jedyny dystrybutor marki Milo, Drennan, ESP, Bait-Tech na Polskę serdecznie zaprasza

do udziału w II edycji zawodów cyklu Milo Carp Masters .

Zawody Milo Carp Masters będą się składać z 10 eliminacji zakończonych dwudniowym finałem.
Pula nagród finałowych wyniesie 15000 zł *

REGULAMIN 2016
ZAWODÓW MILO CARP MASTERS W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWO/GRUNTOWEJ
NA 2016 ROK
[/pre]

1.Uczestniczyć w zawodach mają prawo wszyscy zawodnicy , bez względu na przynależność klubową ,
   czy okręgową ,zgłoszeni telefonicznie pod nr. 501-677-375 ( wstępna rezerwacja)
   
2.Każdy zawodnik może wziąć udział w dowolnej ilości startów eliminacyjnych.
    - w niektórych łowiskach z racji ograniczenia miejsc,decydować będzie kolejność wpłat wpisowego na podane
      konto (informacje podane w terminarzu)

3. 10 eliminacji rozegranych będzie w 5 weekendów i każda z nich liczona będzie jako oddzielna tura .

4.We wszystkich eliminacjach i finale metody połowu są dowolne ,czyli:
   - tyczka, match, bat, method feeder (używamy tylko koszyczków do methody)

5.Wszystkie łowiska podzielone będą na sektory, w których maksymalna ilość zawodników wynosić będzie 5 (pięć)

6. W punktacji sektorowej za 1 miejsce zawodnik otrzymuje 1 punkt, za 5 miejsce 5 punktów.
    W przypadku, gdy zawodnik w którejś eliminacji nie złowi żadnej ryby w kwalifikacji generalnej do finału będzie miał przyznane 6 punktów

7.W finale weźmie udział ogólnie 40 zawodników.
    a) 33 zawodników z najlepszymi wynikami z 3 tur eliminacyjnymi
    b)   2 zawodników, którzy startowali w największej liczbie zawodów eliminacyjnych , choć nie uzyskali
          punktów gwarantującym im start w pierwszej 33
    c) 5-ciu zaproszonych gości specjalnych

8.Wymogiem startu w finale jest udział przynajmniej w trzech zawodach eliminacyjnych.(nie tyczy się gości specjalnych)
    - w przypadku zdobycia przez zawodników tej samej ilości punktów, o zajętej lokacie decyduje  łączna waga
      złowionych ryb z 3 najlepszych startów


9.Zawody będą rozgrywane bez podziału na kategorie wiekowe w klasyfikacji indywidualnej- jednoturowej  w 6  godzinnych turach.


10.Wpisowe od każdego zawodnika wynosi 100zł + 30 zł (posiłek,opłata za łowisko) , a w finale za dwa dni 300 zł
        (w tym opłata za łowisko i posiłek)
    a). Wpłaty dokonujemy najpóźniej do środy wieczorem poprzedzającą dana eliminacje
        na konto bankowe 29 1240 3044 1111 0010 0778 8953
       - w nazwie wpisać Milo Carp Masters
       - w tytule proszę podać Imię i nazwisko zawodnika,telefon kontaktowy oraz datę zawodów.
    b). wpłacone wpisowe nie będzie zwracane w przypadku nie poinformowania organizatora
         o swojej nieobecności do czwartku wieczorem poprzedzającego daną eliminacje.
    c). jeśli zawodnik zgłosi do czwartku wieczorem poprzedzającego  daną eliminacje swoją nieobecność w zawodach,
         cała wpłacona kwota wróci na Jego konto.
    d). jeśli z powodu małej frekwencji pkt.11 organizator odwoła lub przeniesie na inny termin którąś z tur , wpłacone
         wpisowe będzie zwrócone zawodnikom.

11. Jeśli w danej eliminacji zgłosi się (do środy-wieczór poprzedzającej eliminacje )z chęcią uczestnictwa
      poniżej 15 osób, organizator zastrzega sobie możliwość  odwołania eliminacji.
     ( Informacja o ewentualnym odwołaniu eliminacji podana będzie na stronie  www.milo.wedkuje.pl   
       w czwartek-wieczór  poprzedzający daną eliminacje)

12.Wszelkie reklamy (bilbordy ,banery) ustawione na stanowisku lub na terenie zawodów przez osoby postronne lub zawodników będą usuwane.


Zasady ogólne organizacji zawodów:

1.Wymagane są dwie siatki na ryby minimum 3m (osoby z jedną siatką nie będą dopuszczane do zawodów).

2. Limit zanęt i przynęt:
   - Na zawodach Milo Carp Masters limit zanęty, pelletu , różnego  rodzaju nasion wynosi 12 L.
   - Limit robactwa na zawodach Milo Carp Masters 2,5L.
   - Zakaz używania glin i ziem !!!
   - Zakaz używania ochotki haczykowej i dżokersa

3. Ponieważ są to zawody ukierunkowane na połów dużych ryb ,do wagi zaliczamy 6 gatunków ryb :
      karp, amur, jesiotr, lin, karaś, sum

4. Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody może być wyholowana max.do 15minut po ostatnim sygnale  kończącym zawody.

5. Zakaz używania przy nęceniu wstępnym jak i w trakcie zawodów rakiet typu spomb itp.

6. Możliwość nęcenia wstępnego jak i donęcania : proca, kubek/kubeczki zanętowe.

Nagrody:

Eliminacje:

1. Dla pierwszych trzech osób z klasyfikacji generalnej ( w każdej eliminacji ) przewidziane są okazałe  puchary.

2.       I MIEJSCE  - talon wartości 1000 zł (talon do wykorzystania w cenach sklepowych bez rabatu)
         II MIEJSCE  - nagroda wartości 600 zł
        III MIEJSCE  - nagroda wartości 400 zł

   Nagrody do zrealizowania w sklepie Match-Pro z oferty Milo, Match-Pro, Drennan, ESP, Bacci, Stonfo, Bait-Tech
   (organizator zastrzega sobie prawo do zmiany wymienionych nagród,gdy w danej eliminacji zapisanych będzie
    poniżej 20 zawodników)

3. W każdych eliminacjach rozlosowane będą nagrody rzeczowe:
   a) Ilość nagród zależne będzie od frekwencji danej eliminacji
     - jeśli zapisanych będzie do 25 zawodników            - 2 nagrody wartości 200 zł
     - jeśli zapisanych bedzie powyżej 25 zawodników  - 3 nagrody wartości 200 zł
     - jeśli zapisanych będzie powyżej 30 zawodników  - 4 nagrody wartości 200 zł
   b) w losowaniu nie bierze udziału pierwsza trójka danej eliminacji

4. Po każdych zawodach eliminacyjnych (z wyjątkiem ostatnich) wylosowana zostanie wśród  uczestników
    tzw. Dzika Karta imienna ,uprawniająca do DARMOWEGO uczestnictwa w kolejnych eliminacjach.
    Karty tej nie można przekazywać osobom trzecim i nie można wykorzystać w finale.

5. Przewidziana została również nagroda w postaci talonu wartości 1000 zł dla zawodnika, który uzyska najwyższą
     lokatę z trzech tur eliminacyjnych, bez względu na ilość startów.
     W przypadku zdobycia przez zawodników tej samej ilości punktów liczy się większa łączna waga ryb złowionych
     w 3 turach, z których będą liczone punkty.

Finał * :

   1. Zwycięzca finału Milo Carp Masters 2016 otrzymuję TALON W WARTOŚCI 5000 ZŁ

   2. Miejsca od 2-go do 10-go nagrodzone będą  nagrodami rzeczowymi wartości  ogólnej  7000 zł

   3. Ponadto zdobywcy miejsc 1-3 otrzymają pamiątkowe ,okazałe puchary.

   4.Wśród pozostałych  30 finalistów rozlosowane  będą nagrody rzeczowe wartości ogólnej 3000 zł

   5. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę imienną ( 2 tygodnie przed finałem należy podać rozmiar)

*) w przypadku gdyby zdarzyło się ,że w finale chęć uczestnictwa potwierdzi przelewem poniżej 40 osób organizator ma prawo
    do zmniejszenia wartości nagród
Lucjan

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #42 dnia: 22.12.2015, 22:08 »
A te Brzeziny to koło Łodzi są bo do Grębowa to za daleka wyprawa
Jeśli chodzi ci o eliminacje w Brzezinach to tu masz link do łowiska
http://zalewbatorowka.pl/
tu to ja mam daleko ale nie mówię nie,
.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #43 dnia: 22.12.2015, 22:11 »
Jakieś 280 km.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Milo Carp Masters 2016
« Odpowiedź #44 dnia: 22.12.2015, 22:15 »
Nawet nie sprawdzałem, do Grębowa mam 260 km.