Autor Wątek: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder  (Przeczytany 36600 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 983
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #255 dnia: 24.02.2019, 20:42 »
I to jest najgorsza informacja ,ciągłe zmiany zawodników to głupota :facepalm:

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #256 dnia: 24.02.2019, 20:48 »
I to jest najgorsza informacja ,ciągłe zmiany zawodników to głupota :facepalm:
A dlaczego głupota? Ja widzę w tym sens żeby jeździli najlepsi, a nie Ci sami. Zostawił bym trenera, bo on może przekazywać doświadczenia i wnioski z poprzednich zawodów. Jak Ty to widzisz? Wybrać reprezentacje na 10-20 lat? To chyba byłaby głupota.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 983
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #257 dnia: 24.02.2019, 20:57 »
Ja to widzę w ten sposób ciągłe zmiany to nic dobrego, i to dotyczy nie tylko wędkarstwa kolego ,poza tym kadra która odnosi sukcesy, jak dla mnie może być 15lat pod warunkiem ,że ma wyniki i zdobywa medale,a ciągła rotacja nic dobrego nie wróży :facepalm:

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #258 dnia: 24.02.2019, 21:09 »
To w takim razie nie dostanę BANA.
Bo już czytałem różne wpisy na FB że nie dozwolona,a sam regulaminie nie znalazłem takowego zapisu.
I jeszcze jedno czy zanęty na maczkach są dozwolone na takich zawodach ?

Niesyety nie są dozwolone
Paweł to co oznacza ten zapis w regulaminie?

W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt
roślinnych i zwierzęcych. Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub
nasycane substancjami zapachowymi.

Dla mnie zwierzęca oznacz rybną.Więc nie rozumiem do końca.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #259 dnia: 24.02.2019, 22:49 »
Nie wiem czemu tak wielu z Was krytykuje nasz Team, przecież nie pojechali tam przegrać, tylko rywalizować w miarę posiadanych doświadczeń i umiejętności. Uważam że nie mamy się czego wstydzić ani za nich, ani za ich postawę. Większość z nas jeździ na zawody (na pewno nie tej rangi), i doskonale zdaje sobie sprawę, że 70-80% sukcesu to wylosowana miejscówka, a reszta to sprzęt i doświadczenie. Ile to razy zdarzyło się Wam na rybach, na zwykłej zasiadce: dwie wędki zarzucone praktycznie jedna obok drugiej, te same zanęty, te same przynęty, na jednej są brania a na druga stoi jak zaczarowana?
Czy musimy być zawsze najlepsi? czy to już za mało że tam w ogóle się znaleźliśmy, czemu mamy aż taki pęd do sukcesu?
Ja tam bardzo im gratuluje, jeszcze raz udziału w zawodach takiej rangi i pozostaje w nadziei że zdobyte doświadczenia na pewno zaowocują, i nie miał bym nic przeciwko aby usiąść na brzegu z każdym z Naszych reprezentantów czerpać całymi garściami wiedze i techniki jakie posiadają.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #260 dnia: 25.02.2019, 07:05 »
Większość z nas jeździ na zawody (na pewno nie tej rangi), i doskonale zdaje sobie sprawę


A mnie się wydaje, że jest właśnie odwrotnie i stąd później taka "radosna twórczość".

Offline marek25

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #261 dnia: 25.02.2019, 08:24 »
To tak jak z koniem wyścigowym biega, biega ociera się o czołówkę, a do zwycięstwa daleko, A nie lepiej takiego  konia do szkółki jeździeckiej, a do wyścigu nowego dającego nadzieję? W naszym pięknym kraju nie brakuje ludzi zdolnych, utalentowanych, tylko w większości przypadków nie mają możliwości zaistnieć bo jak w każdej dyscyplinie sportu, na przeszkodzie stoi gotówka którą trzeba wykładać na starty. Wiec wydaje mi się że dopóki PZW nie będzie w pełni pokrywać kosztów startów rokującego zawodnika dopóty będziemy na świetnym którymś miejscu czasami być może i pierwszym. Oczywiście nie mam nic do kadry, nie jestem w stanie ocenić ich umiejętności, no ale jak coś nie idzie to pora na zmiany bo na naukę był czas.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #262 dnia: 25.02.2019, 08:24 »
To w takim razie nie dostanę BANA.
Bo już czytałem różne wpisy na FB że nie dozwolona,a sam regulaminie nie znalazłem takowego zapisu.
I jeszcze jedno czy zanęty na maczkach są dozwolone na takich zawodach ?

Niesyety nie są dozwolone
Paweł to co oznacza ten zapis w regulaminie?

W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt
roślinnych i zwierzęcych. Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub
nasycane substancjami zapachowymi.

Dla mnie zwierzęca oznacz rybną.Więc nie rozumiem do końca.
Przynęta zwierzęca to Robaki, rożnego rodzaju larwy ,i inne chruściki ,ochotki.
Rybna to rybka lub jej część
Ja to widzę w ten sposób ciągłe zmiany to nic dobrego, i to dotyczy nie tylko wędkarstwa kolego ,poza tym kadra która odnosi sukcesy, jak dla mnie może być 15lat pod warunkiem ,że ma wyniki i zdobywa medale,a ciągła rotacja nic dobrego nie wróży :facepalm:
W polityce tęż byłbyś przyzwolił na takie coś? to po co wybory ??? .
Skoro ktoś rządzi źle to sie go zmienia na lepszego . Nie może być tak rze ktoś jest wybrany raz i siedzi "u władzy" aż sie nauczy dobrze rządzić.


Ja osobiście nic do naszych zawodników nie mam .
Wierze że są dobrzy w "te klocki"  może najlepsi w kraju.
Zakwalifikowali sie to pojechali.Jeśli są faktycznie dobrymi zawodnikami to zakwalifikują się w następnym roku i może będzie lepiej.
Jeśli sie zakwalifikuje ktoś inny ,lepszy to też dobrze bo będziemy w kraju mieli więcej dobrych zawodników.Feeder  u nas dopiero raczkuje,nie ma wiele zawodów więc i tak jest dobrze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 635
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #263 dnia: 25.02.2019, 08:32 »
Chciałem pociągnąć trochę offtop o mączce rybnej w zanętach.
To w takim razie nie dostanę BANA.
Bo już czytałem różne wpisy na FB że nie dozwolona,a sam regulaminie nie znalazłem takowego zapisu.
I jeszcze jedno czy zanęty na maczkach są dozwolone na takich zawodach ?

Niesyety nie są dozwolone
Paweł to co oznacza ten zapis w regulaminie?

W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt
roślinnych i zwierzęcych. Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub
nasycane substancjami zapachowymi.

Dla mnie zwierzęca oznacz rybną.Więc nie rozumiem do końca.
Przynęta zwierzęca to Robaki, rożnego rodzaju larwy ,i inne chruściki ,ochotki.
Rybna to rybka lub jej część[

Przepraszam, co to znaczy, że "rybna to rybka lub jej część"? Ryba jest zwierzęciem i w zapisie "zwierzęca" mieści się dokładnie tak samo jak np. świnia. Tutaj nie ma miejsca na interpretację robaki, larwy i świnie tak, ale ryby nie, bo coś tam.

Czy na zawodach można dodawać mączki z robaków a mączki z ryb nie? Albo można i jedno i drugie, albo nie można, ale to musi być gdzieś oficjalnie napisane. Oficjalnie, czyli tak samo jak to, że nie można stosować włosa na haczyku. Wyraźnie "nie można dodawać do zanęty mączek rybnych". Jeśli nie ma takiego zapisu, a jest, że "W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt roślinnych i zwierzęcych", to można stosować mączkę.
Interpretacja, że nie można, jest tylko widzimisię kogoś, kto tak powiedział.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #264 dnia: 25.02.2019, 08:40 »
Jeśli mowa o zawodach to sory nie ma tematu.Nie wiem jak jest w zawodach .
ale w regulaminie pzw taki zapisz widnieje.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #265 dnia: 25.02.2019, 08:58 »
Chciałem pociągnąć trochę offtop o mączce rybnej w zanętach.
To w takim razie nie dostanę BANA.
Bo już czytałem różne wpisy na FB że nie dozwolona,a sam regulaminie nie znalazłem takowego zapisu.
I jeszcze jedno czy zanęty na maczkach są dozwolone na takich zawodach ?

Zabrania  się  używania  przynęt  sztucznych,  kulek  proteinowych,  styropianów,  peletu         i  innych  wabików, ikry, żywych  lub martwych ryb (także, jako dodatków do zanęty), doczepiania   jakichkolwiek   sztucznych   materiałów   do   stosowanego   zestawu i dodatkowego obciążenia.

 Mączka rybna ? Rybna , czyli z ryb, jej kawałków etc.etc

 

Niesyety nie są dozwolone
Paweł to co oznacza ten zapis w regulaminie?

W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt
roślinnych i zwierzęcych. Przynęty i zanęty mogą być dowolnie barwione lub
nasycane substancjami zapachowymi.

Dla mnie zwierzęca oznacz rybną.Więc nie rozumiem do końca.
Przynęta zwierzęca to Robaki, rożnego rodzaju larwy ,i inne chruściki ,ochotki.
Rybna to rybka lub jej część


Przepraszam, co to znaczy, że "rybna to rybka lub jej część"? Ryba jest zwierzęciem i w zapisie "zwierzęca" mieści się dokładnie tak samo jak np. świnia. Tutaj nie ma miejsca na interpretację robaki, larwy i świnie tak, ale ryby nie, bo coś tam.

Czy na zawodach można dodawać mączki z robaków a mączki z ryb nie? Albo można i jedno i drugie, albo nie można, ale to musi być gdzieś oficjalnie napisane. Oficjalnie, czyli tak samo jak to, że nie można stosować włosa na haczyku. Wyraźnie "nie można dodawać do zanęty mączek rybnych". Jeśli nie ma takiego zapisu, a jest, że "W czasie zawodów dozwolone jest stosowanie przynęt oraz zanęt roślinnych i zwierzęcych", to można stosować mączkę.
Interpretacja, że nie można, jest tylko widzimisię kogoś, kto tak powiedział.

Zabrania  się  używania  przynęt  sztucznych,  kulek  proteinowych,  styropianów,  peletu         i  innych  wabików, ikry, żywych  lub martwych ryb (także, jako dodatków do zanęty), doczepiania   jakichkolwiek   sztucznych   materiałów   do   stosowanego   zestawu i dodatkowego obciążenia.

Mączka "rybna" - czyli z ryb , jej kawałków etc.etc

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 635
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #266 dnia: 25.02.2019, 09:11 »
Teraz to jest inna rozmowa. Mączki rybnej nie można.
Ale mączkę z robaków można.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #267 dnia: 25.02.2019, 09:13 »
Panowie, co do zawodników, to myślę, ze trzeba zrozumieć pewne rzeczy. Przede wszystkim MŚ to impreza drużynowa, więc trzeba umieć grać zespołowo. Wygrywają najlepiej zgrani a nie drużyny złożone z indywidualistów, gdzie 'każdy sobie rzepkę skrobie'. Dlatego kadra powinna byc budowana na zawodnikach, którzy nie tylko mają dobre wyniki w MP czy GP ale w różnego rodzaju zawodach. I z danej grupy prowadzący wybiera ludzi na daną imprezę. Muszą oni być otrzaskani nie tylko w zawodach, ale też posłuszni, chcący działać zespołowo. WIęc jeżeli na treningu obiera się taktykę, to jest ona taka, aby budować wynik drużynowy, a tutaj wcale nie trzeba zajmować pierwszych miejsc w sektorach aby wygrać. Można stawiać na pewniaka (mowa o taktyce), dającego gwarancję dobrego wyniku, bez wirtuozerii i ryzykowania aby zdobyć pierwsze miejsce.

Dlatego dobrze jest, aby w ekipie byli ci sami ludzie lub tacy, co są odpowiednio typowani. Jak już wspomniano wcześniej, jest grupa zawodników, z których prowadzący wybiera ludzi na imprezę, i tak powinno być. Bo są specjaliści od drobnicy na rzekach, inni są dobrzy w łowieniu większej ryby na mocniejszych rzekach, inni są mocni w łowieniu na wodach stojących, inni na komercji. I mając na przykład 10 kandydatów, prowadzący wie kogo dobrać pod dane łowisko (np. w RPA mieliśy do czynienia z łowieniem podobnym do komercyjnego). Nie musi to być wcale zwycięzca MP, aczkolwiek powinien być on kandydatem. Tak więc najwięcej do powiedzenia powinien mieć 'coach', który buduje drużynę, nie zaś jakiś pan Iwański czy inna osoba z kapitanatu. Tutaj własnie prowadzący odpowiada najbardziej za wszystko, ta osoba powinna mieć jakieś fundusze i robić treningi, obserwować jak łowią dane osoby.

Według mnie, jeżeli ekipa na MŚ typowana byłaby wg miejsc w MP lub GP, to mamy małe szanse na sukces. Tu trzeba czegoś więcej. Jest podobnie jak w piłce nożnej. To, że dany zawodnik miał dobre kilka meczów nie musi oznaczać, że ma miejsce w składzie. Do tego dochodzi czynnik szczęścia. Może mieć on wiele do powiedzenia na takich MP, dwudniowych, i wcale nie musi oznaczać, że mamy do czynienia z najlepszym feederowcem w kraju. Podam przykład. Na jednej imprezie w UK, RiverFest, jeden wędkarz miał kiepski wynik, jednak złowił karpia 12 kg w rzece, gdzie jest ich bardzo mało. Miało to wpływ na jego miejsce, które było wysokie (w dwudniowej klasyfikacji bodajże trzecie). Łowił ogólnie słabo, byłby gdzieś w ogonie stawki, gdyby nie bonus. A tu - fuks i trzecie miejsce! I taka osoba miałaby z automatu jechać na MŚ? Kaman... :)

Dlatego tak ważne jest mieć osobę prowadzącą drużynę i podejmującą kluczowe decyzje. To ten człowiek (lub ludzie) mają decydować co jest grane. Bo nie każdy może mieć chęć startować w imprezie rangi MŚ, co wymaga wielu wyrzeczeń, nakładów finansowych (minimum tydzień wolnego na sama imprezę, do tego treningi). Dlatego musimy mieć grupę wyczynowców, z których wyłania się skład. Te osoby spotykają się na treningach, startują w zawodach jakieś rangi, i ich obserwuje prowadzący. Z takiej dziesiątki wybiera skład, po imprezie widzi kto się sprawdza lub nie. To dlatego większość zwycięskich ekip ma w składzie tych samych zawodników, nie zmieniają się oni co rok :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #268 dnia: 25.02.2019, 09:38 »

Zabrania  się  używania  przynęt  sztucznych,  kulek  proteinowych,  styropianów,  peletu         i  innych  wabików, ikry, żywych  lub martwych ryb (także, jako dodatków do zanęty), doczepiania   jakichkolwiek   sztucznych   materiałów   do   stosowanego   zestawu i dodatkowego obciążenia.

Mączka "rybna" - czyli z ryb , jej kawałków etc.etc

Według mnie jest to bardzo nieprecyzyjny zapis, i wcale nie wynika z niego, że mączka jest 'kawałkami martwych ryb'. Bo dla kogoś kawałek to kawałek, coś co ma jakąś twardość, jest konkretne. Mączka to proszek, nie ma mowy o kawałkach. A co z dodatkami w płynie? Czy mamy pewność, że dany aromat nie zawiera np. olejów rybnych? Te też powinny być zabronione? ???

Do tego jeżeli dopuszcza się mączkę z kryla, to mamy swojego rodzaju bubel prawny. Żaden sędzia nie odróżni mączki z kryla od mączki rybnej w zanęcie (barwimy na czerwono zanętę), więc jest to zapis martwy, nie do wyegzekwowania. Dlatego lepiej to dopieścić, najlepiej dopuszczając takie dodatki. Bez tego można bez problemu oszukać lub doprowadzić do głupiej sytuacji, gdzie sędzia będzie się upierał, że 'czuje mączki' w zanęcie, zawodnik zaś będzie zaprzeczał. Kto będzie miał rację? Nie róbmy więc jajec. Im prostsze przepisy tym lepiej :)

Kolejna rzecz. Zakaz użycia pelletów czy kulek proteinowych. Czy zmielony pellet lub kulki są dalej pelletem/kulkami czy też nie? Tutaj wkraczamy w rozważania natury filozoficznej :) Według mnie nie są. A jak je rozpoznać w zanęcie? A może dana zanęta gotowa (jakiś MVDE czy Sensas) ma mielone pellety? Jak tego dowieść? Może zrobić zapis, aby każdy zawodnik na miejscu robił zanętę pod okiem sędziów, z zatwierdzonych składników, mających certyfikat? :)

To trzeba poprawić, bez tego będą zgrzyty, zwłaszcza jak będzie walka o kasę, mogą być problemy.  Lepiej aby każdy to mógł stosować niż aby ktoś chytry mógł oszukiwać. Pamiętacie nęcenie kamieniami Horembskiego na MP w spławiku? Tam też doszło do pewnej interpretacji przepisów. Całe szczęście, że mowa była o trzecim miejscu a nie pierwszym, bo byłaby mega jatka. Tutaj można tego łatwo uniknąć, pisząc o mielonych pelletach, kulkach czy tez o mączce rybnej, krylowej czy innego rodzaju - pochodzenia zwierzęcego. Można napisać, że dopuszcza się tylko zanęty na bazie roślin i po sprawie. Ale i tak konia z rzędem temu, co wykryje mączkę lub mielony pellet na bazie mączek w zanęcie. Można niby zatrudnić do tego specjalnie szkolone psy (np. labradory po odpowiednim treningu), ale to byłby kabaret :) 
Lucjan

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Reprezentacja Polski na MŚ w RPA 2019 Feeder
« Odpowiedź #269 dnia: 25.02.2019, 10:13 »
Dlatego kadra na 2020rok będzie wyłaniana z pierwszych 10zawodników GPx z  klasyfikacji dwuletniej a to nie 2 tury a 12 więc już bardzo sprawiedliwie.

LUK pamiętaj że w UK jest sporo zawodów gdzie nie ma sektorów a liczy się waga z wszystkich dni więc taki 12kg karp to solidny bonus.
Łukasz Białas, Wałcz