Autor Wątek: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie  (Przeczytany 3635 razy)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 28.10.2020, 07:56 »
Powiedz jak to krzesło ci się użytkuje? Bo zastanawiam się nad zakupem takiego samego, chcę przejść na niego z cuzo f3 bo już mnie męczy jego rozkładanie razem z podnóżkiem . Mam 189 cm wzrostu i z tego co piszecie to będę musiał dokupić dodatkową kasetę albo i dwie. Mogę go mieć za 1118 zł i cena jest chyba atrakcyjna. Jak wygląda nocowanie nóżek które wychodzą z tych głównych? Możesz podesłać jakieś foty z twojej organizacji tego kosza? Masz jakieś spostrzeżenia, jakieś wady lat b zalety?

  Bardzo sobie chwalę, kupiłem również w atrakcyjnej cenie. Wszystkie potrzebne gadżety mam w kasetach. Do dolnej dużej wysuwanej wkładam zanęty, pellety, które mieszam i namaczam w domu, robaki etc. W górnych koszyki, akcesoria, przynęty suche (kulki, dumbelsy, etc.) Sama ilość kaset, a co za tym idzie wysokość siedziska dla mnie jest dobra przy standardowej ilości kaset, choć zamieniłem 2 kasety 30 mm jedną głębszą 60 mm (swoją drogą będą pewnie na sprzedaż, jak znajdę trochę czasu).
  Nóżki wewnętrzne są skręcane, więc są bardzo stabilne.
  Co do organizacji stanowiska, to każdy ma swoje ulubione ustawienia. Ja lubię ramię mocowane na lewej nodze, a podpórkę na dolnik po prawej stronie. Czasem ustawiam to inaczej, kiedy prawą wędką łowie na metodę, a lewą dłubię drobnicę na klasyka, wtedy prawa wędka leży na ramieniu i podpórce dolnika zamocowanych na prawej nodze, a lewą opieram na zwykłej długiej fajce mocowanej do lewej nogi, a dolnik opieram na kolanach, aby szybko zacinać, nawet w opadzie.
  Istotnym parametrem, który zdecydował o wyborze, jest możliwość dokupienia i zamocowania układu jezdnego. Ja zrobiłem taki układ jezdny we własnym zakresie. Pozwala mi on zapakować pokrowiec z wędkami (w którym mam również wszystkie uchwyty, nóżki do półki, itp.), dodatkową torbę, półkę boczną, wiadro i swobodnie pojechać na pobliskie jeziorko, do którego mam 5 min. pieszo, jedną ręką ciągnąc kosz, a w drugiej prowadząc psa na smyczy.
   Z minusów, to jedynie brak libelki do poziomowania, kolor można zaakceptować, choć ja swój pewnie przemaluję na oliwkowy zielony, bo taki lubię.
   Podsumowując, kosz uważam za kompletny i w tej cenie nie ma konkurencji, nie warto płacić 3x tyle za kosze angielskich firm.
   Co do zdjęć stanowiska, to znalazłem jedno w telefonie, więc załączam. W wolnej chwili mogę zrobić zdjęcie z zamontowanym układem jezdnym.

-Paweł-

Offline SteveStifler

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 28.10.2020, 09:45 »
Też mi się wydaje że za te pieniądze to nie ma sensu patrzeć na kosze na nogach d25. Powiedz ale te nogi wewnętrzne są zaciskane przy skręcaniu jak te główne czy są dociskanie przez śrubę przez co  z czasem ulegną uszkodzeniu i będą na nich ślady po śrubie lub co gorsza zrobią się dziury. Które kasety wymieniłeś na jakie? Bo nie mogę znaleźć w katalogu o których mówisz xd

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 28.10.2020, 09:49 »
Mam pytanie do kolegów, którzy przesiedli się z fotela na kosz, jak wygląda sprawa z komfortem wędkowania? Czy najlepiej zainwestować od razu w obrotnice z oparciem?

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 28.10.2020, 10:08 »
Też mi się wydaje że za te pieniądze to nie ma sensu patrzeć na kosze na nogach d25. Powiedz ale te nogi wewnętrzne są zaciskane przy skręcaniu jak te główne czy są dociskanie przez śrubę przez co  z czasem ulegną uszkodzeniu i będą na nich ślady po śrubie lub co gorsza zrobią się dziury. Które kasety wymieniłeś na jakie? Bo nie mogę znaleźć w katalogu o których mówisz xd

Nóżki dociskane przez śrubę i odciskają się na nóżkach. Z biegiem czasu koszt wymiany jest śmieszny :P.
- Arek -

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 28.10.2020, 10:15 »
Niedawno sprzedałem kosz ze względu na wagę i brak oparcia. Według mnie szkoda pleców męczyć na siedzisku bez oparcia. Chyba że ktoś łowi na tyczkę.

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 28.10.2020, 10:22 »
Niedawno sprzedałem kosz ze względu na wagę i brak oparcia. Według mnie szkoda pleców męczyć na siedzisku bez oparcia. Chyba że ktoś łowi na tyczkę.
Właśnie tego się obawiam, zostanę chyba przy Cuzo F3 :D

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 28.10.2020, 10:59 »
Ja też po sprzedaniu kosza kupiłem cuzo 3 teraz jeszcze jakiś lekki niedyży podest o będzie wszystko.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #22 dnia: 28.10.2020, 11:12 »
Najlepiej mieć jedno i drugie :D ja myślałem nad zmianą cuzo f2 na f3 ale stwierdziłem że do bardziej rekreacyjnego łowienia wystarczy mi moja f2 natomiast na zawody zamierzam zakupić sobie kosz i biorę pod uwagę trapera GST, robinsona tx3 - według mnie bliźniacze kosze chociaż na żywo nie miałem jeszcze przyjemności je obejrzeć. Zaletą trapera jest to że można zdjęć siedzisko i założyć sobie krzesło obrotowe co uważam za bardzo fajną sprawę. Ma ktoś może taki kosz i zmienia sobie na krzesełko ? jak to wygląda w praktyce ?

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #23 dnia: 28.10.2020, 11:52 »
Najlepiej mieć jedno i drugie :D ja myślałem nad zmianą cuzo f2 na f3 ale stwierdziłem że do bardziej rekreacyjnego łowienia wystarczy mi moja f2 natomiast na zawody zamierzam zakupić sobie kosz i biorę pod uwagę trapera GST, robinsona tx3 - według mnie bliźniacze kosze chociaż na żywo nie miałem jeszcze przyjemności je obejrzeć. Zaletą trapera jest to że można zdjęć siedzisko i założyć sobie krzesło obrotowe co uważam za bardzo fajną sprawę. Ma ktoś może taki kosz i zmienia sobie na krzesełko ? jak to wygląda w praktyce ?

W tym Jaxonie też można zdjąć siedzisko, a fotel obrotowy można sobie zrobić z krzesła jachtowego, obrotnicy i pokrywy od kasety. Koszt max. 300 zł. Jaxon niestety nie sprzedaje, a nie wiem czy pasują od innych koszy z podobnymi zapięciami.
Chłopaki sobie dorabiają:
Też myślałem o tym, ale zwykłe siedzisko od kosza na razie mi odpowiada, a mitycznego bólu pleców nie odczuwam. Początkowo myślałem, że dzielone siedzisko będzie niewygodne, ale tak nie jest.
Cuzo F3 również posiadam, na razie stoi w piwnicy, na szybkie wypady biorę krzesło z plecakiem Korum Roving Kit.
-Paweł-

Offline SteveStifler

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #24 dnia: 28.10.2020, 12:04 »
W tym koszu jaxon challenge siedzisko jest demontowane samodzielnie czy razem z pierwszą kasetą?

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #25 dnia: 28.10.2020, 12:05 »
Razem z pierwszą kasetą ale temat jest do ogarnięcia żeby zrobić obrotowe. Ponoć pasuje siedzisko obrotowe od matrixa.
- Arek -

Offline SteveStifler

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #26 dnia: 28.10.2020, 12:19 »
Myślałem że chociaż w tych d36 jest lepsze mocowanie :/ fajną opcją był też kosz genlog ale w tym roku jego cena niebotyczne  wzrosła , o jakieś 700 zł ^^

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #27 dnia: 28.10.2020, 12:50 »
Ma ktoś taki pojazd? Może coś powiedzieć odnośnie taczki wędkarskiej. Konkretnie kupić z jednym, czy z dwoma kołami? Chcę dokupić podest do Cuzo i jakąś taczkę, zastanawiam się nad tym.

Offline SteveStifler

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #28 dnia: 28.10.2020, 15:24 »
Orientuje się ktoś może z jakiej firmy będą kompatybilne kasety do kosza rodzimej marki Winner -WinBox https://winnerfishing.com/winner-kosz-winbox
? Bardzo ciekawie wygląda ten kosz tylko w ofercie nie ma możliwości rozbudowy dodatkowymi kasetami, może ktoś posiada i doszedł jakiej firmy to jest klon xD

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #29 dnia: 28.10.2020, 21:36 »
Prawdopodobnie Sensas Panier D36, a co za tym idzie również kosze Trapera, Robinsona i wiele innych. Musiałbyś porównać wymiary kaset.
-Paweł-