Autor Wątek: Łowiska z dojazdem nad wodę na Śląsku  (Przeczytany 522 razy)

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Łowiska z dojazdem nad wodę na Śląsku
« dnia: 15.08.2020, 20:14 »
Hej, mam wielką prośbę o wskazanie łowisk na Śląsku i w okolicy, (jestem z Bytomia, okolica to dla mnie tak do godziny drogi najlepiej;) na których można dojechać autem na miejscówkę. Mam w następny weekend pierwszy wolny od dziecka i żony weekend od nie pamiętam kiedy i marzy mi się wypad nad wodę od piątku do niedzieli, namiot mam tylko duży, 5 osobowy więc szkoda bo rozbijać, zresztą w pojedynkę byłoby to problematyczne, pomyślałem zatem, że optymalnie byłoby przekimać w aucie zaparkowanym obok wędek. Od lat nie łowiłem nigdzie w okolicy, stąd nie wiem gdzie szukać takiego miejsca, nie mam wielkich wymagań co do rybnosci wody, choć miło byłoby coś polowic. Myślę raczej o jakimś PZW (wykupie wtedy 3 dniowe zezwolenie na dane wody) albo wodzie jakiegoś stowarzyszenia, tak żeby było "bliżej natury" ( tak, wiem że to się trochę kłóci z tym autem na miejscówce ;) ale nie dyskwalifikuje komercji. Zależy mi poprostu, żeby móc polowic też w nocy. Swego czasu, ładnych parę lat temu jeździłem tak nad Poraj, tam można było nieraz zaparkować tuż przy wodzie, teraz też rozważam Poraj właśnie, ale boję się że to się mogło zmienić, albo że nie będzie miejsca, więc szukam jakichś innych pomysłów. Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne wskazówki co do dojazdu. Dzięki i pozdrawiam serdecznie!
Michał z Bytomia

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska z dojazdem nad wodę na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: 15.08.2020, 22:37 »
Pławniowice? Dzierżno Duże? Dziećkowice? Słupsko?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska z dojazdem nad wodę na Śląsku
« Odpowiedź #2 dnia: 15.08.2020, 22:41 »
Żeby się nie nudzić na rybkach to DD, tylko czy znajdziesz tam miejsce...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.