Autor Wątek: Łowisko Bobrowe Rozlewisko  (Przeczytany 3576 razy)

Offline bartekmat

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 5
Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« dnia: 10.08.2016, 10:08 »
Witam kolegów szukałem w necie domków z łowiskiem by z zoną i znajomymi wyskoczyć na weekend. Znalazłem coś takiego http://bobrowe-rozlewisko.pl w Zabierzowie Bocheńskim, ze zdjęć na ich profilu facebookowym prezentuje się dość ciekawie https://www.facebook.com/Bobrowe-Rozlewisko-1480516318871946/?fref=nf. Czy ktoś z forumowiczów wędkował tam i może powiedzieć coś więcej?

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« Odpowiedź #1 dnia: 11.08.2016, 00:10 »
Cześć.

Zacząłem bywać na tym łowisku w 2014 roku. Łowiłem tam hmm... myślę między 30 a 40 razy miałem okazję tam wędkować.

Pod kątem bazy noclegowej jest według mnie ok. Domki są czyste i całkiem dobrze wyposażone. Obsługa dba o to, by panowały tam cisza i porządek, aczkolwiek jak to bywa... nie zawsze da się ogarnąć swołocz, która sporadycznie się tam pojawia :)
Domki to duży plus, szczególnie kiedy chcemy spędzić czas z rodzinką i / lub z przyjaciółmi.

Jeżeli chodzi o łowisko, to ja kompletnie odpuszczam wędkowanie tam w trakcie lata, tj. wtedy, kiedy "działa" plaża i łowisko bardziej przypomina kąpielisko. Jest wtedy głośno i tłoczno, co mi przeszkadza. Kwiecień / maj oraz wrzesień / październik - wtedy się tam pojawiam i można miło spędzić czas na wodą. Domki są tutaj kolejną zaletą, bo można wyskoczyć z rodzinką i/lub z przyjaciółmi.

Kilka słów o rybach... Jest sporo karpia oraz amura i to na prawdę dużych okazów. Ja ostatnimi czasy nastawiałem się tam na leszcze, aczkolwiek nie udało mi się złowić nic powyżej 45 cm. Z linem totalna porażka - nie udało mi się złowić ani jednej sztuki. Drobnica skutecznie utrudnia łowienie chociażby na spławik. Całkiem dobre rezultaty osiągałem tam na metodę oraz torebki PVA.

To tak w telegraficznym skrócie. Gdybyś potrzebował więcej info to daj znać. Postaram się pomóc :)

Pozdrawiam,
Maciek

Offline maddax

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« Odpowiedź #2 dnia: 01.05.2017, 18:15 »
Odświeżam temat, mam zamiar wybrać się w lipcu na to łowisko na te domki :)
Jak ogólnie teraz to wygląda... można coś połowić

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« Odpowiedź #3 dnia: 18.08.2020, 12:50 »
Cześć,

Chciałbym gdzieś nad woda wypocząć  :).
Ulubiony Kuter w Nieznanowicach  już nie jest ulubiony  ,przez te naloty plażowiczów i  gości z domków , którzy opalają się na łowisku z łaską zwalniają miejsce .

Czy na tym Bobrowym  można dojechać autem na łowisko , czy trzeba z wózeczkiem dymać ?
Tu pewnie jest podobnie ,ale z mapy wynika  ,że można się zaszyć  od strony lasu  .. .ale nie wiem czy tam można łowić ..

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« Odpowiedź #4 dnia: 20.08.2020, 11:16 »
Wczoraj odbiłem się od bramy tego przybytku koło 17  : Furtka i brama wjazdowa zamknięta.
Obok mecz na boisku piłkarskim...
Chyba obsługa tam  poszła , bo ktoś dzwonił i na numer podany do obsługi  i cisza ...
Tak więc możecie się zdziwić jakie tam zwyczaje panują  :)

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Bobrowe Rozlewisko
« Odpowiedź #5 dnia: 20.08.2020, 11:33 »
O ile mnie pamięć nie myli (co do czasu zdarzenia), półtora miesiąca wstecz, jedna z brzeskich grup karpiowych miała mieć tam zawody. Z niezbyt cichych rozmów, które toczyły się wśród członków tej grupy (wiem, nieładnie podsłuchiwać, ale nie dało się nie usłyszeć gwaru, który towarzyszył ich "treningowi" przed jakimiś-tam zawodami), wywnioskowałem, że byli zauroczeni tym łowiskiem.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.